Gry PC

 
 

 
Lost Planet 3

Wydawca

Capcom

Strona internetowa gry

Lost Planet 3

Gatunek

Akcja

Data wydania

30-08-2013

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 16

Opis

W grze Lost Planet™ 3 poznajemy Jima Peytona, pilota Mecha, który opuszcza Ziemię, aby zrealizować niebezpieczny, choć dochodowy kontrakt na planecie E.D.N. III. Pracując dla firmy Neo-Venus Construction (NEVEC), Jim jest jednym z kliku pionierów w bazie Coronis, mając za zadanie odkrywanie nieznanych terenów i pozyskiwanie próbek naturalnego źródła energii planety - energii termicznej - która, jak sądzi firma NEVEC, może wyciągnąć Ziemię z kryzysu energetycznego.

Gra oferuje połączenie akcji wewnątrz pojazdu Jima oraz na zewnątrz. Jim wkrótce odkrywa, że chroniąca go przed ciągle zmieniającym się klimatem maszyna, oferuje wachlarz narzędzi pomocnych zarówno przy wypełnianiu jego pracy, jak i w walce z Akridami, ukazując w kokpicie akcję z perspektywy pierwszej osoby. Po wyjściu z Mecha akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a Jim zdany jest na łaskę żywiołów. Będzie musiał walczyć z groźnymi przeciwnikami przy pomocy pistoletu i własnych rąk, próbując pokonać wszystko, co stanie mu na drodze.

Podczas walki z zamieszkującymi planetę E.D.N. III Akridami, maszyna Jima spada w lodową szczelinę, a on sam zostaje ranny i traci przytomność. Jim budzi się w czymś co wydaje się być tajną bazą, ukrytą pod lodową powierzchnią planety. Zostaje uratowany przez jedną z mieszkanek bazy, Mirę - córkę So'ichi (szefa Śnieżnych Piratów) - i wkrótce odkrywa, że przedstawiciele firmy NEVEC nie są jedynymi kolonizatorami planety E.D.N. III. Wraz z tym spotkaniem na światło dzienne wychodzą nowe fakty dotyczące złowieszczej historii planety i kolonizacji.

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Assassin's Creed III
Borderlands 2
Batman: Arkham City
Alice: Madness Returns