Gry PC

 
 

 
Mass Effect 3

Wydawca

Electronic Arts

Strona internetowa gry

Mass Effect 3

Gatunek

Akcja
RPG

Data wydania

09-03-2012

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 18

Obsługiwane technologie

Opis

Kanadyjska firma BioWare, znana ze swoich niezwykle popularnych i zarazem tradycyjnych gier RPG w 2007 roku wydała pozycję zatytułowaną Mass Effect – fabularną grę czasu rzeczywistego z elementami akcji rozgrywaną w trybie trzeciej osoby. Tytuł ten na nowo zdefiniował gatunek i zapoczątkował wykorzystanie na szeroką skalę elementów jego fabuły w książkach, komiksach, różnego rodzaju produktach, unikalnych spin-off'ach oraz w tworzonym obecnie filmie. Kiedy studio BioWare ogłosiło, że kontynuacja serii z 2010 roku będzie umożliwiała graczom zaimportowanie elementów zapisanych w poprzedniej części gry Mass Effect, zawierających wszystkie podjęte przez nich decyzje, popularność franczyzy wzrosła. W tym roku pojawi się trzecia odsłona gry Mass Effect ujawniając tym samym zakończenie historii Sheparda.

Zapowiada się zatem wspaniała i niezapomniana gra, spersonalizowana pod kątem Twoich upodobań dzięki zachowaniu wszystkich decyzji, które podjąłeś w poprzednich częściach serii oraz odtworzeniu postaci i wydarzeń z pierwszej odsłony, co może pomóc lub przeszkodzić Ci w wyścigu w którym stawką jest ocalenie Ziemi przed Żniwiarzami. Aby ocalić galaktykę Shepard będzie musiał wezwać zarówno swoich sojuszników, jak i wrogów. Po raz pierwszy będziesz mógł również wezwać trzech swoich przyjaciół do pomocy w czteroosobowej rozgrywce multiplayer zawierającej unikalne klasy postaci mogące wpłynąć na rozwój kampanii pojedynczego gracza.

Dzięki poprawionej grafice, większej liczbie elementów rozgrywki oraz scenariuszowi rozbudowanemu bardziej niż kiedykolwiek, gra Mass Effect 3 już być wczesnym kandydatem na grę roku. Ponadto, wersja gry na komputer PC będzie korzystać z technologii stereoskopowego renderingu NVIDIA 3D Vision, co pozwoli graczom zagłębić się w akcję gry jak nigdy dotąd.

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

SYSTEM OPERACYJNYWindows XP Service Pack 3, Windows Vista Service Pack 1, Windows 7
CPUprocesseur Intel Core 2 Duo à 1,8 GHz ou processeur équivalent
RAM1 GB dla systemu Windows XP / 2 GB dla Windows Vista/Windows 7
Karta graficzna256 MB* (z obsługą Pixel Shader 3.0)
Dysk twardy15 GB wolnego miejsca
Napęd optyczny1x
Dźwięk kompatybilny z DirectX 9.0c
DirectXDirectX 11, z sierpnia 2009 (w zestawie)

*Obsługiwane chipsety: NVIDIA 7900 lub lepszy; ATI X1800 lub lepszy. Uwaga, układy NVIDIA GeForce 9300, 8500, 8400 i 8300 nie spełniają minimalnych wymagań systemowych, podobnie jak AMD/ATI Radeon HD3200, HD3300 i HD4350. Mogą być wymagane aktualizacje sterowników karty graficznej i dźwiękowej.

Rekomendowane parametry systemowe

SYSTEM OPERACYJNYWindows XP Service Pack 3, Windows Vista Service Pack 1, Windows 7
CPU2,4 GHz Intel Core 2 Duo lub równoważna jednostka CPU
RAM2 GB dla systemu Windows XP / 4 GB dla Windows Vista/Windows 7
Napęd optyczny1x
Dysk twardy15 GB wolnego miejsca
Karta graficznaNVIDIA GeForce 9800 GT/ GeForce GTX 550 Ti lub lepsza
Dźwiękkompatybilny z DirectX 9.0c

Zrzuty ekranowe

 

Analizator układu GPU

 
 

Inne popularne gry PC

Max Payne 3
Kingdoms of Amalur: Reckoning
The Darkness II