Gry PC

 
 

 
Max Payne 3

Wydawca

Rockstar Games

Strona internetowa gry

Max Payne 3

Gatunek

Akcja

Data wydania

01-06-2012

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

USK 18

Obsługiwane technologie

Opis

Gra Max Payne 3 to długo wyczekiwana kontynuacja serii zapoczątkowanej w 2001 roku. Oferuje wspaniałą kampanię dla pojedynczego gracza, tryb rozgrywki wieloosobowej, efekty DirectX 11, wykorzystanie techniki teselacji i obsługę technologii 3D Vision. Max Payne 3 jest na dobrej drodze, by wejść na listę najlepszych gier PC tego roku.

Wydana w 2001 roku gra Max Payne błyskawicznie stała się hitem wśród graczy PC dzięki przełomowej grafice i kontrolowanemu przez gracza systemowi „bullet time”, który z powodzeniem przenosi do środowiska gry znany z filmu The Matrix efekt spowolnienia podczas wymiany ognia. Dwa lata później gra Max Payne 2: The Fall of Max Payne stanowiła udoskonalenie tej formuły, niestety jednak dla fanów, producent gry, Remedy Entertainment skupił swoją uwagę na tworzeniu gry Alan Wake zawieszając prace nad serią.

Na szczęście firma Rockstar Games uratowała licencję zlecając prace nad stworzeniem gry Max Payne 3 studiu Rockstar Vancouver. Akcja dzieje się jakieś osiem lat po wydarzeniach z gry Max Payne 2, tytułowy Max opuszcza Nowy Jork oraz Policję Miasta Nowy Jork i odnajduje swoje miejsce w São Paulo w Brazylii ochraniając bogatą rodzinę. Jak przystało na Maxa, sprawy bardzo szybko przybierają bardzo zły obrót i tak właśnie rozpoczyna się nowa historia o zemście, ocaleniu i odkupieniu.

Max Payne 1 i 2 były pokazem możliwości technologicznych i wszystko wskazuje na to, że gra Max Payne 3 będzie kontynuować tę tradycję oferując wiodącą w branży fizykę gry, zaawansowaną mechanikę niszczenia środowiska, niesamowitą animację oraz szereg innych niuansów. Główną innowacją jest wykorzystanie efektów wizualnych DirectX 11 oraz teselacji, które znacząco zwiększają poziom odwzorowania szczegółów postaci i środowiska. Do dyspozycji jest również funkcja Ambient Occlusion umożliwiająca bogatsze i bardziej realistyczne cieniowanie.

Jak wspomniano, gra Max Payne 3 oferuje niesamowity system animacji, który sprawia, że postaci poruszają się w środowisku realistycznie, omijając przeszkody, poruszając się poprawnie podczas schodzenia ze schodów oraz odgarniając na boki elementy otoczenia podczas biegu - istne szaleństwo. System ten zarządzany jest przez prawdziwie innowacyjny system kontroli, który może zrewolucjonizować cały gatunek gier TPS – aby zobaczyć go w akcji obejrzyj niniejszy materiał wideo na temat tej oszałamiającej technologii.

Oferując rewolucyjną mechanikę, tryb rozgrywki wieloosobowej, zaawansowany system prowadzenia rozgrywki, długą kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb „arcade score attack” i najwyższej jakości technologię, gra Max Payne 3 była warta dziewięciu lat oczekiwania.

Wymagania systemowe

Wymagania systemowe

System operacyjny Windows 7 32/64 z aktualizacją Service Pack 1, Windows Vista 32/64 z aktualizacją Service Pack 2, Windows XP 32/64 z aktualizacją Service Pack 3
Procesor Intel Dual Core 2,4 GHZ – i7 3930K 6 Core x 3,06 GHZ / AMD Dual Core 2,6 GHZ – FX8150 8 Core x 3,6 GHZ
RAM 2 GB – 16 GB
Karta graficzna GeForce 8600 GT 512 MB VRAM – GeForce GTX 680 2 GB VRAM
Przestrzeń na dysku twardym 35 GB
Karta dźwiękowa w 100% kompatybilna z Direct X 9.0 – kompatybilna Direct X 9.0 z obsługą Dolby Digital Live
Napęd DVD

Zrzuty ekranowe

 

Analizator układu GPU

Recenzje


"Z przyjemnością mogę stwierdzić, że silnik Maxa Payne’a 3 prezentuje się fenomenalnie. Pomijając naprawdę wysokiej jakości tekstury oraz przemyślanie zaprojektowane poziomy, które pełne są detali, nie sposób też nie docenić jak ładnie prezentuje się gra z włączonym antyaliasingiem FXAA. Zaletą tego autorskiego, opracowanego przez NVIDIĘ, algorytmu jest przede wszystkim to, że w przeciwieństwie do starszej metody wygładzania krawędzi o nazwie MSAA, ma on mniejszy wpływ na wydajność, a wizualnie daje podobne efekty."
— TechNation.pl, 07.06.2012
"Max Payne 3 jest objęty programem „NVIDIA: The Way It's Meant To Be Played” – obsługuje konfiguracje wielomonitorowe i pozwala zagrać w trybie 3D, czego nie omieszkaliśmy spróbować. Naprawdę warto. "
— PC Lab, 05.06.2012
"Directx 11 odblokowuje między innymi możliwość zmiany ustawień teselacji, która wpływa na wydajność w odczuwalnym (zwłaszcza w przypadku słabszych kart) stopniu. Po raz kolejny w teście zwycięża GTX 680, który w zasadzie nie ma godnego swoich możliwości konkurenta."
— Benchmark.pl, 04.06.2012
 
 

Inne popularne gry PC

Metro: Last Light
Blacklight: Retribution
Diablo III