Gry PC

 
 

 
MechWarrior Online

Wydawca

Infinite Game Publishing

Strona internetowa gry

MechWarrior Online

Gatunek

Akcja

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

Obsługiwane technologie

Opis

Gra MechWarrior po długiej przerwie powraca na komputery PC, jako MechWarrior Online w systemie free-to-play, oferując grafikę opartą na silniku CryEngine 3, efekty DirectX 11 oraz obsługę technologii 3D Vision.

W latach 80-tych niezwykle popularne były gry stołowe BattleTech firmy FASA, które zainspirowały do powstania mnóstwa spin-offów i gier wideo. Najbardziej popularna z nich była seria gier wideo MechWarrior, w której gracze siadali za sterami gigantycznych robotów wykorzystywanych do prowadzenia wojen w dalekiej przyszłości. Kolejne części gry rozwijały się wraz z postępem w dziedzinie technologii komputerowych, zwiększając poziom szczegółowości oraz ulepszając te aspekty symulacji, które gracze kochali. Niestety, w późnych latach 90-tych i na początku XXI wieku rynek ukierunkował się bardziej na zapewnianie szybkiej rozrywki powodując odejście od ustalonego wzorca i pomimo tego, że każdy tytuł zdobywał pochlebne opinie krytyków i fanów, seria w końcu wygasła.

Wierząc, że seria wciąż może być popularna, jeśli zostanie odpowiednio wprowadzona na rynek, studio Piranha Games Inc. nabyła prawa do gry MechWarrior i rozpoczęła prace nad wieloplatformowym tytułem wydanym niedawno wyłącznie na komputer PC. Dostępna w systemie free-to-play gra sieciowa, znana po prostu, jako MechWarrior Online, skupia się bezpośrednio na tym, co fani tytułu MechWarrior lubią najbardziej: rozwalaniu konkurencyjnych mechów na miliony kawałków wykorzystując do tego celu wyszukaną taktykę.

Tytuł MechWarrior Online powstał przy użyciu silnika CryEngine 3 firmy Crytek i przenosi na ekrany komputerów legendarny świat gry z niespotykanym dotąd realizmem. Roboty, zniszczenia i pola bitwy renderowane są z bezprecedensową dbałością o szczegóły wciągając graczy w wir akcji i pozwalając im poczuć się tak, jakby naprawdę zasiadali za sterami gigantycznych dwunożnych robotów, wyposażonych w destrukcyjną, futurystyczną broń. Ponadto, jak można się spodziewać po tytule opartym na silniku CryEngine 3, będzie on oferował wszelkiego rodzaju efekty DirectX 11, choć na razie nie możemy potwierdzić, które dokładnie, ponieważ gra nieustannie się rozwija.

Użytkownicy zestawu 3D Vision mogą tymczasem wykorzystać tę technologię do gry w MechWarrior Online w porywającym, stereoskopowym 3D, co jeszcze bardziej spotęguje uczucie siedzenia w kokpicie Mecha. Podobnie, jak w przypadku innych tytułów obsługujących technologię 3D Vision, poszczególne elementy obrazu będą indywidualnie dzielone na warstwy, a wrogi ostrzał będzie sprawiał wrażenie, jakby wychodził z ekranu wprost na Ciebie.

Jak wcześniej wspomniano, gra MechWarrior Online jest dostępna w systemie free-to-play, co oznacza, że nie będziesz musiał wydawać ani grosza, aby czynić postępy w grze, choć taka opcja jest oczywiście dostępna. Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć producentów finansowo, dostępny jest pakiet Founder's Program, który jeszcze przed premierą nagrodzi inwestorów darmowymi Mechami oraz odrobiną obowiązującej w grze waluty, dając im przewagę na starcie. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Z tego, co widzieliśmy, MechWarrior Online wydaje się być powrotem do formy słynnej serii, skupiając się na uwielbianych przez fanów aspektach, by zapewnić najlepsze wrażenia z rozgrywki w trybie gracz kontra gracz. Aby zapisać się do nadchodzącej wersji beta, kliknij tutaj.

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

SYSTEM OPERACYJNY Windows Vista 32-bitowy
CPU Core 2 Duo E6750 2,66 GHz lub Athlon II X2 245e
RAM 4 GB
Karta graficzna GeForce 8800GT
Przestrzeń na dysku twardym 4 GB
DirectX DX9

Rekomendowane parametry systemowe:

SYSTEM OPERACYJNY Windows 7 SP-1 64-bitowy
CPU Core i3-2500 lub AMD Athlon II X4 650
RAM 8 GB
Karta graficzna GeForce GTX 285
Przestrzeń na dysku twardym 4 GB
DirectX DX9

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

The Secret World
AION
Diablo III
Star Wars™: The Old Republic™