MOTORYZACJA

Mercedes-Benz i NVIDIA
 

Partnerzy z sektora motoryzacji

Mercedes-Benz i NVIDIA
Technologie firmy NVIDIA pomagają firmie Mercedes-Benz we wszystkim, od projektowania samochodu, po tworzenie cyfrowych desek rozdzielczych kolejnej generacji.
Zmieniają one sposób, w jaki firma Mercedes-Benz - pierwsza firma z branży motoryzacyjnej, która otworzyła swoją placówkę w Dolinie Krzemowej - projektuje, buduje i sprzedaje samochody.
Mercedes-Benz PROJECT DASH

PROJECT DASH

Firmy Mercedes-Benz, NVIDIA i The Foundry - firma produkująca kreatywne oprogramowanie do tworzenia efektów graficznych, gier i projektów artystycznych - zaprezentowały, jak ich wspólne wysiłki radykalnie przyspieszają proces tworzenia cyfrowych kokpitów kolejnej generacji w nowym modelu koncepcyjnym IAA.

Do tej pory, projektanci w pierwszej kolejności renderowali obrazy, a następnie przesyłali zasoby do inżynierów, którzy implementowali je w samochodzie. Dzięki rozwiązaniom NVIDIA do zastosowań w motoryzacji oraz oprogramowaniu "Project Dash" firmy The Foundry, projektanci mogą tworzyć wysokiej jakości interfejsy użytkownika i od razu testować je w samochodzie.

Aby to zaprezentować, firma Mercedes-Benz zaprezentowała panel wskaźników z pojazdu Concept IAA, który umożliwia fizyczną transformację z trybu "design mode" do "aerodynamic mode". Wykorzystując platformę projektową NVIDIA do zastosowań w motoryzacji, kokpit tego pojazdu ukazuje możliwości Mercedesa w zakresie interfejsów użytkownika o wysokiej rozdzieczości przy wysokiej częstotliwości generowania klatek. Jest to przedsmak tego, co oferować będzie samochód przyszłości od firmy Mercedes-Benz.
 
Inni wyróżnieni partnerzy