20 nowych ośrodków badań i szkoleń w zakresie NVIDIA CUDA

 
 

Najlepsze uczelnie i ośrodki szkoleniowe w 7 krajach wyróżnione za przełomowe osiągnięcia w szkoleniach i badaniach z dziedziny obliczeń równoległych

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia — 22 grudnia 2010 r. — Firma NVIDIA poinformowała o nominowaniu 20 nowych Ośrodków Badań CUDA oraz Ośrodków Edukacji CUDA w związku z dynamicznym rozwojem dziedziny obliczeń równoległych z wykorzystanem procesorów graficznych.

Nowe instytucje – ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Izraela, Włoch, Libanu i Turcji –
pracują nad wykorzystaniem ogromnej mocy obliczeniowej procesorów graficznych w celu rozwiązania największych problemów obliczeniowych na świecie i wywołania nowej fali odkryć naukowych.

Ośrodki Badań CUDA to instytucje wyróżnione za wykorzystywanie obliczeń na procesorach graficznych w różnorodnych obszarach badań. Ośrodki Edukacji CUDA to instytucje, które wprowadziły techniki obliczeń na procesorach graficznych do głównego programu nauki programowania. Nowe ośrodki to:

Ośrodki Badań CUDA:
 • Uniwersytet Stanowy Boise
 • CASPUR (Włochy)
 • Fraunhofer SCAI, Uniwersytet Bonn (Niemcy)
 • Uniwersytet Technologiczny Karlsruhe (Niemcy)
 • Uniwersytet Stanowy Północnej Karoliny
 • Technische Universität München (Niemcy)
 • Uniwersytet Nowego Meksyku
Ośrodki Edukacji CUDA:
 • Uniwersytet Stanowy Arkansas
 • Epitech – Laboratorium rozwoju gier (Francja)
 • Uniwersytet w Getyndze, Instytut Maxa-Plancka, Centrum Neuronauk Obliczeniowych w Bernstein (Niemcy)
 • Uniwersytet Libańsko-Amerykański (Liban)
 • Uniwersytet Techniczny Bliskiego Wschodu (Turcja)
 • Uniwersytet Stanowy Północnej Karoliny
 • Uniwersytet Stanowy San Jose
 • Technion, Izraelski Instytut Technologii (Izrael)
 • Universitet w Kassel (Niemcy)
 • Uniwersytet Kalifornijski, Riverside
 • Uniwersytet Missouri – Columbia
 • Uniwersytet Południowej Kalifornii – Laboratorium GamePipe
 • Uniwersytet Paris Diderot (Francja)

(Ośrodki bez wyróżnionego kraju znajdują się w Stanach Zjednoczonych)

„Tytuł Ośrodka Badań CUDA otwiera nowe możliwości przed Uniwersytetem Nowego Meksyku. Mamy zamiar podjąć współpracę z firmą NVIDIA w badaniach wykorzystujących superkomputer oparty na procesorach graficznych, który właśnie tworzymy,” mówi Pradeep Sen, docent z Uniwersytetu Nowego Meksyku.

„Ponad 350 uniwersytetów na całym świecie prowadzi zajęcia z języka programowania CUDA, a ponad 100 000 programistów aktywnie rozwija aplikacje dla procesorów graficznych wykorzystujących CUDA,” twierdzi Bill Dally, szef zespołu naukowego w firmie NVIDIA. “Zainteresowanie obliczeniami opartymi na procesorach graficznych oraz ich popularność w wielu branżach i dziedzinach nauk wciąż rośnie.”

Program Ośrodków Badań CUDA stymuluje współpracę w instytucjach poszerzających granice wielkoskalowych obliczeń równoległych. Przynależność do programu niesie za sobą takie korzyści, jak możliwość wstępu na ekskluzywne konferencje z kluczowymi pracownikami badawczymi i akademickimi, dostęp do dedykowanego specjalisty ds. technicznych, przydzielonego przez firmę NVIDIA®, a także dostęp do wyspecjalizowanych sesji szkoleniowych – zarówno internetowych, jak i osobistych.

Program Ośrodków Edukacji CUDA to pierwsza tego rodzaju inicjatywa stworzona przez producenta sprzętu i przeznaczona dla uniwersytetów i szkół wyższych. Korzyści płynące z programu to m.in. bezpłatne pakiety szkoleniowe zawierające podręczniki, licencje na oprogramowanie oraz procesory graficzne oparte na architekturze CUDA™ dla studenckich laboratoriów komputerowych, a także (w razie potrzeby) specjalne rabaty dla instytucji akademickich na dalsze dostawy sprzętu.

Więcej informacji na temat działań badawczych firmy NVIDIA oraz nowych, opisanych powyżej programów, można znaleźć w witrynie NVResearch.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści płynących z utworzenia centrów badawczych CUDA Research Center i CUDA Teaching Center ; doświadczenia w dziedzienie obliczeń wizualnych i przetwarzaniu równoległym oraz wpływ patentów firmy na dziedzinę obliczeń jako taką są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn