Nowości

NVIDIA przedstawia nową generację profesjonalnych kart graficznych Quadro do zaawansowanych obliczeń wizualnych

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

VANCOUVER, Kolumbia Brytyjska — SIGGRAPH — 12 sierpnia 2014 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś nową generację kart graficznych NVIDIA® Quadro®, oferując nowe narzędzia i technologie, które spełnią potrzeby wiodących projektantów, artystów oraz naukowców wykorzystujących obliczenia wizualne.

Nowe produkty zapewniają ponad dwukrotnie większą wydajność i zdolność przetwarzania danych w porównaniu z poprzednimi modelami. Przedstawione rozwiązania są efektem intensywnej współpracy firmy NVIDIA z wiodącymi klientami z różnych branż, którzy wymagają narzędzi do pracy z bardziej złożonymi modelami, obrazami o wyższej rozdzielczości, a także możliwości wykorzystania zasobów w serwerach chmury oraz zdalnego dostępu, w tym także z urządzeń mobilnych.

„Nowa generacja kart graficznych Quadro nie tylko znacznie zwiększa wydajność graficzno-obliczeniową, umożliwiając obsługę ogromnych zestawów danych. Dokonaliśmy rozwoju koncepcji obliczeń wizualnych z zamkniętego środowiska stacji roboczej, tworząc bardziej otwarte, połączone środowisko sieciowe”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes ds. profesjonalnych rozwiązań wizualizacyjnych w firmie NVIDIA. „Nowe produkty Quadro pozwalają użytkownikom pracować z danymi lub projektami zarówno lokalnie na stacji roboczej, zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych jak i używając obu urządzeń jednocześnie z wykorzystaniem usług chmury.”

Karty graficzne NVIDIA Quadro są powszechnie używane przez wiodących profesjonalistów z branż projektowych i kreatywnych, którzy wykorzystują je w swoich najważniejszych pracach. Każdy film nominowany w ciągu ostatnich sześciu latach do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii Najlepsze Efekty Specjalne został wykonany z wykorzystaniem technologii Quadro. Ponadto karty Quadro są stosowane w działach projektowych praktycznie wszystkich producentów samochodów.

„Karty graficzne Quadro zapewniły nam zwiększoną wydajność oraz umożliwiły wdrożenie nowych modeli organizacji pracy, co fundamentalnie przyczyniło się do zmiany naszych planów na przyszłość”, powiedział Steve MacPherson, dyrektor działu technologii w firmie Framestore. „Największe marki i studia filmowe na świecie ufają Framestore, ponieważ możemy pochwalić się wieloma pomyślnie zakończonymi projektami i niebagatelnymi pomysłami. To zasługa naszej infrastruktury technologicznej oraz utalentowanych pracowników, których kreatywność nie jest ograniczona możliwościami warsztatu. NVIDIA Quadro pozwala nam zachować przewagę nad innymi, a także daje pewność, że technologia, z której korzystają nasi artyści, została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach użytkowników profesjonalnych i spełnia najwyższe normy niezawodności oraz zgodności.”

Zalety nowych kart graficznych Quadro
Nowa generacja kart graficznych Quadro, czyli modele K5200, K4200, K2200, K620 i K420, pozwalają użytkownikom:

  • Pracować z zestawami danych lub projektami o dwukrotnie większych rozmiarach, niż te obsługiwane przez poprzednią generację kart.
  • Pracować zdalnie z aplikacjami graficznymi uruchomionymi na stacjach roboczych wyposażonych w karty graficzne Quadro, używając do tego celu praktycznie dowolnego urządzenia, od komputerów PC i Mac po tablety.
  • Zwiększyć o około 40% wydajność popularnych aplikacji – takich jak Adobe® CC, Autodesk Design Suite czy Dassault Systèmes SOLIDWORKS 2014 – w porównaniu z kartami Quadro poprzedniej generacji.
  • Szybko przełączać się między mechanizmami renderowania za pomocą lokalnego procesora graficznego a usługą renderowania w chmurze za pomocą technologii NVIDIA Iray®.

Pozytywne pierwsze reakcje
„Przedsiębiorstwa koncentrują się obecnie na obsłudze danych wielkoskalowych, rozwiązań chmury oraz łączności mobilnej. Rozwiązania stosowane przez firmę NVIDIA będą wkrótce niezbędne firmom chcącym wykorzystać te technologie w praktyce.”
-Jon Peddie, Jon Peddie Research

„Znacząca część personelu projektowego i technicznego firmy PSA pracuje w trybie zdalnym. Dzięki możliwościom kart NVIDIA Quadro K2200 nasze zespoły mogą korzystać z wydajności i stabilności naszych systemów z dowolnego miejsca na świecie. W efekcie procesy oparte na współpracy, takie jak przegląd zespołu pojazdu, są znacznie usprawnione. Dzięki temu nasi inżynierowie mogą dużo szybciej i sprawniej tworzyć nowoczesne pojazdy przyszłości.”
- Alain Gonzalez, ekspert ds. technologii graficznych i obrazowania 3D w koncernie PSA Peugeot Citroën

„Nowa generacja kart graficznych NVIDIA Quadro pozwala szybko i sprawnie edytować obrabiany materiał. Wykorzystano je już przy pracach nad filmem Zaginiona dziewczyna, który został w całości zmontowany w programie Adobe Premiere® Pro CC. Narzędzia do obróbki materiału wideo firmy Adobe oraz najnowsze karty graficzne NVIDIA Quadro dają filmowcom ogromne możliwości potrzebne do szybkiego renderowania dużych ilości danych oraz post-produkcji.”
– Simon Williams, dyrektor ds. współpracy strategicznej w firmie Adobe

“Stacje robocze Precision zapewniają niedoścignioną wydajność i niezawodność, dzięki którym nasi klienci mogą sprostać coraz to wyższym wymaganiom stawianym przez intensywne i obciążające zadania. Firma NVIDIA naprawdę zna potrzeby naszych klientów, tworząc produkty, które pozwalają im skoncentrować się na twórczej pracy. Nowa linia kart graficznych NVIDIA Quadro zapewnia wydajność i funkcjonalność, jakiej wymagają nasi użytkownicy.”
– Andy Rhodes, dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny działu stacji roboczych Dell Precision

„Klienci korzystający ze stacji roboczych marki HP uznają wysoką wydajność oraz jakość generowanej grafiki za cechy niezbędne przy projektowaniu każdego produktu, od butów do biegania po samochody wyścigowe. Nowa linia kart NVIDIA Quadro, umożliwiająca fotorealistyczne renderowanie obiektów i pracę w elastycznych konfiguracjach wieloprocesorowych, zapewnia naszym klientom niedoścignioną swobodę twórczą.”
- Jim Zafarana, wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań komercyjnych w firmie HP

„Zawsze z radością współpracujemy z firmą NVIDIA przy tworzeniu nowoczesnych rozwiązań dla naszych klientów. NVIDIA rozumie, w jaki sposób obsługują oni swoje oprogramowanie, tworzą oraz współpracują ze sobą. Karty graficzne NVIDIA Quadro oraz karty obliczeniowe Tesla, zaimplementowane w stacjach roboczych z serii ThinkStation P, dają naszym klientom możliwość osiągnięcia rzeczy dotychczas uznawanych za niewykonalne. Nowe produkty z serii Quadro cechują się dwukrotnie większą prędkością oraz ilością pamięci, a także pozwalają na spójną współpracę z usługami opartymi na rozwiązaniach chmury, tym samym zapewniając naszym użytkownikom możliwości, jakich potrzebują.”
– Victor Rios, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. stacji roboczych w firmie Lenovo

Karty graficzne Quadro akcelerują dziś ponad 100 aplikacji opartych na architekturze CUDA®, DirectX, OpenCL i OpenGL. Najnowsze karty graficzne NVIDIA Quadro będą dostępne tej jesieni od największych dostawców stacji roboczych, w tym HP, Dell i Lenovo, a także firm integracyjnych, takich jak BOXX Technologies i Supermicro oraz autoryzowanych partnerów, w tym firm PNY Technologies w Ameryce Północnej i Europie, ELSA i Ryoyo w Japonii, a także firmy Leadtek w obszarze Azji i Pacyfiku.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

  • Polub nas na Facebooku.
  • Połącz się z nami w serwisie LinkedIn.
  • Śledź nas na Twitterze.
  • Wyświetl filmy od firmy NVIDIA w serwisie YouTube.
  • Czytaj blog firmy NVIDIA.
  • Subskrybuj kanał informacyjny codziennych wiadomości od firmy NVIDIA za pomocą czytnika wiadomości Pulse.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com/ i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym funkcjonalność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych Quadro oraz dostępność nowej generacji kart graficznych Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2014 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2014 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA, Iray, Quadro oraz Tesla są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Autodesk i logotyp Autodesk są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Autodesk, Inc. i/lub jej spółek zależnych i/lub instytucji stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach.