Nowości
 

Technologia SLI firmy NVIDIA wraz z procesorami Intel Core i7 Extreme Edition napędzają najszybsze na świecie komputery do gier

 
 

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia —14 października 2011 r.— Firma NVIDIA poinformowała dziś o rozpoczęciu sprzedaży przez największych światowych producentów komputerów najszybszych platform do gier, powstałych między innymi dzięki technologii NVIDIA® SLI®, nowym procesorom Intel Core i7 Extreme Edition i płytom głównym opartych na chipsecie X79.

Połączenie technologii SLI firmy NVIDIA – umożliwiającej współpracę wielu kart graficznych w jednym komputerze PC – i nowych płyt głównych z chipsetem X79, umożliwia budowanie komputerów mieszczących do czterech kart graficznych GeForce® GTX, takich jak GeForce GTX 580 i GTX 570, czyli najszybszych procesorów graficznych obsługujących technologię DirectX 11. Technologia SLI zaimplementowana jest przez najlepszych producentów płyt głównych na świecie, w tym firmy Intel, ASUS, ASRock, EVGA, Foxconn, Gigabyte oraz MSI. SLI pozwala graczom czerpać pełną przyjemność z najintensywniejszych graficznie gier tego roku, takich jak niedawno opublikowany tytuł Battlefield 3 i nadchodzący Batman: Arkham City, umożliwiając ustawienie wszystkich szczegółów, rozdzielczości i efektów na maksimum.

„Wszystkie produkty oferowane przez firmę Falcon zostaną niedługo wyposażone w procesory Sandy Bridge-E, a technologia NVIDIA SLI jest obowiązkowym elementem każdego tworzonego przez nas modelu”, twierdzi Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest. „Możliwość zaoferowania konfiguracji z wieloma procesorami graficznymi i połączenie potężnej mocy obliczeniowej nowego procesora Sandy Bridge z potężną wydajnością graficzną, jaką zapewnia technologia SLI, daje nam możliwość zapewnienia graczom płynnej rozgrywki i lepszych wrażeń wizualnych.”

Technologia NVIDIA SLI jest dostępna dla wszystkich platform stacjonarnych i przenośnych komputerów osobistych, w tym również tych opartych na poprzednich wersjach procesorów Core i7, Core i5, Core i3, Core 2 Quad i Core 2 Duo firmy Intel oraz na procesorach Bulldozer i Phenom II firmy AMD.

Procesory graficzne NVIDIA obsługujące technologię DirectX11 zostały zaprojektowane z myślą o jak najwyższej wydajności w grach wykorzystujących DX11. Są to jedyne procesory graficzne przeznaczone na rynek konsumencki, które wyposażono w wiele silników teselacji umożliwiających generowanie zaawansowanych efektów graficznych. Procesory graficzne GeForce firmy NVIDIA zapewniają również graczom dodatkowe korzyści, niedostępne w innych rozwiązaniach, takie jak technologia NVIDIA PhysX® zwiększająca realizm świata gier i technologia NVIDIA 3D Vision™, umożliwiająca tworzenie oszałamiających, trójwymiarowych obrazów nawet na trzech monitorach jednocześnie.

Więcej informacji o technologii NVIDIA SLI można znaleźć na stronie: //www.nvidia.pl/object/sli-technology-overview-pl.html.

Uwaga dla dziennikarzy: zdjęcia komputerów z chipsetami X79 i konfiguracjami SLI oraz płyt głównych z układami X79 marek producentów wyszczególnionych w tym komunikacie prasowym można pobrać ze strony: //bit.ly/srWPgJ.

Wypowiedzi partnerów

„Połączenie płyty głównej opartej na chipsecie Intel X79 i kart graficznych GeForce GTX firmy NVIDIA w konfiguracji SLI przełamie wszelkie obecne granice wydajności, podnosząc standard komputera do gier dla wymagających użytkowników.”
-- LL Shiu, dyrektor ds. operacyjnych w firmie ASRock

„Trwa gwałtowny rozwój rynku gier dla komputerów PC. Obecny wypływ doskonałych gier skłania wielu graczy do wzmocnienia swoich maszyn. Dla entuzjastów szukających najlepszej wydajności za wydane pieniądze, połączenie płyty głównej z chipsetem X79 firmy Intel i procesorami graficznymi GeForce GTX stanie się naturalnym wyborem, ponieważ zapewni im najlepszą wydajność w grach na lata 2011–2012.”
-- Kent Chien, dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. multimediów w firmie Asus

„Komputery do gier firmy Cyberpower oparte na wyjątkowo szybkim chipsecie X79 firmy Intel i najszybszych procesorach graficznych NVIDIA na świecie, dostępne w konfiguracji dwu-, trzy- i czterokartowej, zapewniają bezkompromisową wydajność w grach przy maksymalnej ilości detali.”
-- Eric Cheung, prezes firmy Cyberpower

„Komputer Hailstorm firmy Digital Storm wyposażony w trzy karty graficzne GTX 580 firmy NVIDIA pracujące na nowej platformie z chipsetem X79 firmy Intel pobił wszelkie rekordy wydajności, co czyni z niego najlepszy system do gier, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy.”
-- Harjit Chana, dyrektor marketingu w firmie Digital Storm

„Jesteśmy bardzo podekscytowani premierą nowych płyt marki EVGA wyposażonych w chipset Intel X79 i obsługujących technologię NVIDIA SLI. Ostatni okres był bardzo dobry dla graczy z komputerami PC, a najnowsze tytuły gier pokazują nam, że czas zadbać o sprzęt cechujący się większą wydajnością.”
-- Bob Klase, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie EVGA

„Płyta główna z układem X79 firmy Intel i karty graficzne GeForce GTX w układzie SLI to potężna kombinacja. Zastosowaliśmy ją na życzenie naszych klientów, ponieważ jest idealna do grania w najnowsze tytuły na rynku.”
-- Henry Kao, wiceprezes jednostki biznesowej ds. płyt głównych w firmie GIGABYTE

“Firma MAINGEAR oferuje wszystko, czego wymagają gracze: wyjątkową wydajność i szeroki wybór. Jeśli szukasz nowego komputera opartego na platformie z chipsetem X79 firmy Intel, który umożliwia ekstremalne podkręcenie procesora, a także jest wyposażony w jeden, dwa, trzy lub cztery procesory graficzne w konfiguracji SLI, to wiesz, że te elementy– uzupełnione rozwiązaniami chłodzenia wodnego EPIC firmy MAINGEAR – zapewnią najlepsze możliwe wrażenia z gier.
-- Wallace Santos, prezes firmy MAINGEAR

„Gracze wiedzą, że najlepsze wrażenia z gier zapewnią im tylko procesory firmy Intel i procesory graficzne firmy NVIDIA. A teraz, dzięki naszym płytom głównym na chipsetach X79 i procesorom graficznym GeForce GTX, będą oni mogli wykorzystać moc wielu procesorów i uzyskać jeszcze większą wydajność oraz więcej możliwości.
-- Jeremy Liao, zastępca wiceprezesa działu multimediów firmy MSI

„Firma ORIGIN PC przygotowuje się na okres świąteczny, oferując karty graficzne NVIDIA GeForce GTX i nowe procesory firmy Intel przeznaczone do współpracy z chipsetem X79. Nasze komputery stacjonarne GENESIS i laptopy EON są gotowe do walki. Gracze wyposażeni w szybkie procesory firmy Intel będą gotowi do toczenia potyczek ze smokami, a procesory graficzne GeForce firmy NVIDIA w konfiguracji SLI pozwolą im oczyścić Miasto Arkham z przestępców. Czas przygotować się do zwycięstwa!”
-- Kevin Wasielewski, prezes i współzałożyciel firmy ORIGIN PC

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2100 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym skutki i korzyści wynikające z zastosowania procesorów graficznych NVIDIA GeForce, technologii NVIDIA PhysX, technologii NVIDIA 3D Vision, technologii NVIDIA SLI oraz połączenia Sandy Bridge z technologią NVIDIA SLI są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 31 lipca 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision, CUDA, Fermi, GeForce, PhysX i SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn