Nowości

Firma NVIDIA zapowiada pierwsze supertelefony z układem Tegra 3 zapewniające doskonałą wydajność i długi czas pracy

Tegra 3, jedyny czterordzeniowy procesor z technologią 4-PLUS-1, wyposażony w piąty rdzeń oszczędzający energię, będzie sercem supertelefonów firm HTC, LG, ZTE, Fujitsu i K Touch

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Fujitsu K Touch Treasure
LG Optimus 4X ZTE Era

BARCELONA, Hiszpania — 27 lutego 2012—W dniu dzisiejszym, firma NVIDIA przedstawiła na targach Mobile World Congress pierwsze supertelefony oparte na procesorze mobilnym NVIDIA® Tegra® 3: HTC One X, LG Optimus 4X HD, ZTE Era, smartfon Fujitsu oraz K-Touch Treasure V8.

Nowa wersja procesora mobilnego Tegra 3 przeznaczona do zastosowania w supertelefonach może pracować z szybkością do 1,5 GHz. Sercem układu Tegra 3 jest unikalna architektura 4-PLUS-1, która zapewnia wyjątkową wydajność i niesamowitą energooszczędność oraz 12-rdzeniowy procesor graficzny. Dzięki temu układ Tegra 3 jest do pięciu razy wydajniejszy od Tegry 2, pierwszego dwurdzeniowego procesora na świecie.

„Ten rok będzie rokiem telefonów czterordzeniowych”, twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny działu urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA. „Cztery rdzenie to jednak za mało. W procesorze Tegra 3 zastosowaliśmy wyjątkową architekturę 4-PLUS-1, dzięki której użytkownicy otrzymują długi czas pracy na baterii, a w razie potrzeby również wysoką wydajność.”

Pięć nowych supertelefonów z układem Tegra 3 zapewniają wyjątkową płynność przeglądania stron internetowych, możliwość korzystania z gier o wysokiej jakości i bezproblemową pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie, gwarantując przy tym długi czas pracy na akumulatorze.

Każde z nowych urządzeń pozwala na uruchomienie gier zoptymalizowanych dla procesora Tegra 3, które wyróżniają się większym realizmem, dynamicznym oświetleniem, efektami fizyki i wysoką rozdzielczością. Gry te można pobrać za pomocą TegraZone™, bezpłatnej aplikacji firmy NVIDIA dostępnej w sklepie internetowym Android Market, która pełni funkcję galerii najlepszych tytułów zoptymalizowanych pod procesory Tegra.

Najważniejsze informacje i kluczowe fakty:

  • Częstotliwość zegara procesorów Tegra 3 dla supertelefonów może sięgać nawet 1,5 GHz. Nowy układ cechuje się:
    • Unikalną architekturą procesora centralnego 4-PLUS-1, która zawiera wyjątkowo energooszczędny, piąty rdzeń
    • Dwunastordzeniowym procesorem graficznym GeForce, który wyróżnia się trzykrotnie wyższą wydajnością graficzną od procesora Tegra 2 i obsługuje efekt stereoskopowego 3D
    • Nowymi silnikami odtwarzania materiałów wideo, obsługującym pliki w wysokiej rozdzielczości (1080p high profile, 40 Mbps)

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2300 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesora NVIDIA Tegra 3 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 22 listopada 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.