NVIDIA GRID

  • Wirtualne pulpity i aplikacje
  • Cloud Gaming
NICE Desktop Cloud Visualisation (DCV)
Divider
Technologie NVIDIA GRID i NICE DCV dla akcelerowanych graficznie wirtualnych pulpitów systemów Linux i Windows®.
 
 

NICE DCV: ZDALNE 3D DLA SYSTEMÓW
LINUX I WINDOWS

Dzięki technologii NICE Desktop Cloud Visualization (DCV) użytkownicy mogą wykorzystać moc układów GPU NVIDIA i elastyczność dostępu do pulpitów wirtualnych systemów Linux i Windows®, zoptymalizowanych dla wymagających graficznie aplikacji oraz 3D.

Aplikacje wykorzystujące OpenGL lub Microsoft DirectX9, 10 i 11 mogą być zarządzane zdalnie przez sieć LAN lub WAN, zapewniając szybką pracę i interaktywne wrażenia niczym podczas korzystania z lokalnej stacji roboczej dla użytkowników praktycznie każdego urządzenia poprzez dowolną sieć.

EŁatwe do instalacji i w użytkowaniu rozwiązanie NICE DCV oferuje wyjątkową wydajność, niezależnie od tego z jakiego hipernadzorcy się korzysta, i wspiera szeroki zakres technologii wirtualizacji układu GPU, włącznie z technologiami NVIDIA vGPU i NVIDIA GPU pass-through. Z rozwiązania NICE DCV można korzystać w chmurze publicznej, wykorzystując karty NVIDIA GRID® oferowane przez firmę Amazon, lub uruchamiać bezpośrednio na fizycznym sprzęcie, z pominięciem warstwy wirtualizacji.

 

Technologiami NVIDIA vGPU i NVIDIA GPU pass-through

Technologiami NVIDIA vGPU i NVIDIA GPU pass-through

Korzystanie z rozwiązania DCV z technologią GRID vGPU

Korzystanie z rozwiązania DCV z technologią GRID vGPU

 

CZYM JEST ROZWIĄZANIE NICE DCV?

NICE DCV to lekki protokół zdalnego pulpitu, zaprojektowany w celu zaoferowania wrażeń korzystania z prawdziwej stacji roboczej w najbardziej wymagających graficznie aplikacjach 3D. Dzięki pojedynczemu oprogramowaniu klienckiemu obsługującemu wiele monitorów i bardzo wysokie rozdzielczości obrazu użytkownicy mogą zdalnie korzystać zarówno z aplikacji dla systemów Linux, jak i Windows. Optymalne zarządzanie przepustowością rozmaitych sieci i opóźnieniami w nich występującymi zapewnia dynamicznie dostosowująca się kompresja obrazu, korzystająca z rozwiązania DCV Console, które zapewnia również możliwość współpracy z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym, przy niezależnej kontroli przepustowości dla każdego użytkownika.

W połączeniu z popularnym portalem obliczeń o wysokiej wydajności NICE EnginFrame i brokerem sesji oraz mocą kart NVIDIA GRID®, Quadro i Tesla, rozwiązanie NICE DCV zapewnia kompleksowy i wszechstronny komfort korzystania ze zdalnych aplikacji 3D – CAD, CAE, aplikacji dla przemysłu związanego z ropą i gazem oraz innych aplikacji technicznych.

Źródło: NICE.