Firma NVIDIA przedstawia technologię strumieniowania wideo w trzech wymiarach opartą na platformie Silverlight firmy Microsoft

 
 

Technologia NVIDIA 3D Vision została wzbogacona o obsługę trójwymiarowych plików wideo w wysokiej rozdzielczości, przesyłanych strumieniowo przez Internet

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

COMPUTEX 2010—TAIPEI—31 maja 2010 r.— Firma NVIDIA zademonstrowała dziś technologię strumieniowania trójwymiarowego obrazu wideo w wysokiej rozdzielczości, za pomocą komputera PC wyposażonego w zestaw NVIDIA® 3D Vision, platformy Microsoft Silverlight oraz technologii IIS Smooth Streaming. Demonstracja obejmowała strumieniowanie teledysku do utworu "We Are the World"w trzech wymiarach i odbyła się na konferencji prasowej podczas targów Computex, w obliczu bezprecedensowo wysokiego zainteresowania klientów trójwymiarowymi filmami.

"We współpracy z firmą Microsoft stworzyliśmy mechanizm prezentacji trójwymiarowego materiału w przeglądarce internetowej, który jest bardzo prosty w obsłudze,"powiedział Phil Eisler, Dyrektor generalny ds. Technologii 3D Vision w firmie NVIDIA. "Posiadacze systemów 3D Vision firmy NVIDIA oraz zainstalowanego oprogramowania do obsługi platformy Silverlight muszą jedynie kliknąć na klip wideo przygotowany w technologii trójwymiarowej, aby rozpocząć odtwarzanie materiału w trzech wymiarach."Dzięki takiemu rozwiązaniu, internauci mogą swobodnie odtwarzać trójwymiarowe materiały wideo strumieniowane w pełnej wysokiej rozdzielczości (HD). To jeszcze jedna z wielu korzyści dla posiadaczy komputerów PC z zestawami 3D."

Technologia ta dostępna jest dla konsumentów wyposażonych w przenośny lub stacjonarny komputer wyposażony w zestaw 3D Vision firmy NVIDIA, a także w najnowsze sterowniki dla tego zestawu i wtyczkę platformy Silverlight przeznaczoną dla ich ulubionej przeglądarki internetowej. Po zainstalowaniu tych elementów oprogramowania wystarczy odwiedzić dowolną stronę internetową zawierającą materiały przeznaczone dla technologii 3D Vision.

Właściciele materiałów multimedialnych otrzymują natomiast bezpieczną ścieżkę dystrybucji i spieniężania materiałów trójwymiarowych przez Internet za pośrednictwem platformy Silverlight oraz technologii IIS Smooth Streaming. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostawcy treści mogą hostować i strumieniować filmy, zwiastuny, materiały sportowe lub inne formy materiałów multimedialnych dla rosnącego rynku odbiorców wyposażonych w komputery wyposażone w zestawy 3D, pracujące w większości pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7."

"Popularność rozrywki w trzech wymiarach wciąż rośnie. Firma Microsoft cieszy się z możliwości dostarczania różnych form tej rozrywki użytkownikom komputerów PC we współpracy z firmą NVIDIA,"twierdzi Scott Guthrie, wiceprzewodniczący Działu rozwoju platformy .NET w firmie Microsoft Corp. "Połączenie platformy Silverlight oraz technologii IIS Smooth Streaming umożliwia dostarczenie wysokiej jakości materiałów w wysokiej rozdzielczości przez Internet, a technologia NVIDIA 3D Vision sprawia, że takie materiały, jak filmy, wydarzenia sportowe, teledyski itp. są dostępne w trzech wymiarach dla każdego użytkownika posiadającego komputer wyposażony w zestaw 3D.

Więcej informacji na temat użytkowania i instalowania oprogramowania do obsługi strumieniowania materiałów trójwymiarowych na komputerach z zestawem 3D Vision można przeczytać pod adresem www.nvidia.pl/get3D

Przydatne łącza:
//www.nvidia.pl/3DPC
//www.nvidia.pl/get3D
//www.microsoft.com/silverlight

Tagi / Słowa kluczowe:
3D, 3D PC, gry PC, telewizja 3D, HDTV, NVIDIA, Blu-ray 3D, 3D Vision, okulary 3D, Microsoft, 3D Streaming, strumieniowanie 3D, Silverlight

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. Firma może się poszczycić autorstwem ponad 1100 patentów w USA, głównie w projektowaniu i w badaniach, dziedzinach kluczowych dla obliczeń komputerowych nowej generacji. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości procesorów graficznego serii GeForce GTX 400 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: partnerów technologicznych, którzy składają, testują i pakują produkty finalne; rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 02 maj 2010 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA i 3D Vision są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn