NVIDIA prezentuje przeznaczony dla graczy monitor firmy Lenovo z obsługą technologii 3D Vision

 
 

Komputery Lenovo IdeaCentre oraz monitory z wbudowaną kamerką 3D uzupełniają ekosystem NVIDIA 3D Vision, który liczy już ponad 1000 produktów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

3d-vision-lenovo

LAS VEGAS, Nev. – CES 2011 — 6 stycznia 2011 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś o rozszerzeniu ekosystemu technologii NVIDIA® 3D Vision™ o nowe komputery i monitory obsługujące technologię 3D, wyprodukowane przez firmę Lenovo.

NVIDIA zademonstrowała nowy monitor 3D firmy Lenovo (a także szereg innych urządzeń obsługujących technologię 3D Vision) na targach CES. Zapraszamy na stoisko 31431 w Centrum zjazdów Las Vegas, Sala południowa 3.

Wielokrotnie nagradzana technologia 3D Vision zapewnia wspaniałe wrażenia trójwymiarowego obrazu graczom, wielbicielom filmów i entuzjastom fotografii korzystającym z komputerów stacjonarnych lub przenośnych. Ekosystem technologii 3D Vision obejmuje już ponad 1000 produktów – komputerów przenośnych i stacjonarnych, monitorów, projektorów, procesorów graficznych firmy NVIDIA, aplikacji przetwarzania materiałów wideo, kamer i gier, a liczba urządzeń i materiałów 3D wciąż rośnie.

Komputer do gier 3D Lenovo IdeaCentre K330 wyposażony jest w kartę graficzną GeForce GTX 460 i dołącza do długiej listy komputerów obsługujących technologię 3D Vision. Oprócz tego na rynek trafi nowy, 23-calowy monitor 3D Lenovo L2363d z panelem o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080). Jest to jedno z pierwszych urządzeń wyposażonych w kamerę internetową z podwójną soczewką. Umożliwia to robienie zdjęć 3D i prowadzenie wideokonferencji w stereoskopowym trójwymiarze (w połączeniu z okularami i technologią 3D Vision firmy NVIDIA).

„Technologia NVIDIA 3D Vision zapewnia wyjątkową jakość, wydajność i kompatybilność konsumentom chcącym czerpać przyjemność z immersyjnej rozrywki w stereoskopowym trójwymiarze,” twierdzi Wei Jin, dyrektor grupy produktów Idea firmy Lenovo. „Komputer IdeaCentre K330 i monitor L2363d zostały zaprojektowane według tej idei, zapewniając nowy poziom mocy, wydajności i wysoką jakość obrazu, a przez to oszałamiające wrażenia multimedialne i doskonałe efekty 3D.”

Dzięki technologii 3D Vision użytkownicy otrzymują dostęp do szerokiej gamy materiałów trójwymiarowych, w tym ponad 500 gier, filmów Blu-ray, fotografii i klipów wideo strumieniowanych przez Internet. Użytkownicy mogą również oglądać filmy 3D oraz współdzielić i wyświetlać fotografie w pełnej rozdzielczości w serwisie 3DVisionLive.com firmy NVIDIA – pierwszej internetowej społeczności 3D Vision na świecie. Nowe oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ daje ponadto użytkownikom możliwość podłączenia komputera stacjonarnego lub przenośnego do telewizorów 3D i odbiorników obsługujących połączenia HDMI 1.4, a następnie odtwarzania najnowszych materiałów 3D w wysokiej rozdzielczości, z efektami trójwymiaru i dźwiękiem przestrzennym wysokiej jakości. Oprogramowanie 3DTV Play jest dołączone bezpłatnie do każdego komputera przenośnego i stacjonarnego obsługującego technologię 3D Vision, a także dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym firmy NVIDIA.

„Firma Lenovo dołącza do rosnącej listy dostawców OEM sprzedających komputery 3D Vision, aby zapewnić wysoką jakość rozrywki 3D na komputerach PC większej liczbie konsumentów.” twierdzi Phil Eisler, Dyrektor Generalny działu 3D Vision w firmie NVIDIA. „Dzięki nowemu monitorowi Lenovo konsumenci mogą po raz pierwszy prowadzić wideokonferencje w stereoskopowym trójwymiarze przed klawiaturą komputera stacjonarnego.”

Więcej informacji na temat komputerów Lenovo IdeaCentre K300 PC i monitorów 3D L2363d można znaleźć pod adresem: www.lenovo.com

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji: www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: daty premiery produktów z układami graficznymi NVIDIA współpracującymi z procesorami Sandy Bridge, zapotrzebowania na moc obliczeniową w zastosowaniach graficznych oraz GPU NVIDIA, korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce z technologią Optimus, zapotrzebowania i wzrostu zapotrzebowania na dedykowane układy graficzne, wielkości produkcji dedykowanych układów graficznych w latach 2009-2014, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, 3Dvision, Optimus, PhysX i Verde są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn