Firma NVIDIA tworzy pierwszy serwis dla społeczności fanów 3D Vision

 
 

Serwis 3DVisionLive.com umożliwia wgrywanie, współdzielenie, ocenianie i wyświetlanie fotografii trójwymiarowych w wysokiej rozdzielczości, a także przeglądanie trójwymiarowych filmów oraz klipów wideo 3D bezpośrednio w przeglądarce internetowej

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

LAS VEGAS, Nevada – CES 2011 — 4 stycznia 2011 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś nowy serwis społeczności internetowej poświęcony wyłącznie materiałom 3D. Użytkownicy komputerów stacjonarnych i przenośnych obsługujących technologię 3D odwiedzający ten serwis mogą przeglądać w nim zapierające dech w piersiach stereoskopowe klipy wideo oraz zdjęcia.

3DVisionLive.com to internetowa platforma przeznaczona dla użytkowników technologii NVIDIA® 3D Vision™, która zapewnia możliwość przeglądania i współdzielenia szerokiej gamy materiałów trójwymiarowych za pomocą komputerów PC. Użytkownicy serwisu mogą przesyłać strumieniowo trójwymiarowe zwiastuny filmów, teledyski, klipy z wydarzeń sportowych i szorty filmowe, a także publikować i wyświetlać trójwymiarowe fotografie w wysokiej jakości i wysokiej rozdzielczości.

Konsumenci i entuzjaści fotografii mogą tworzyć w serwisie własne internetowe galerie trójwymiarowych fotografii i wgrywać do nich trójwymiarowe obrazy w wysokiej rozdzielczości, a następnie dzielic się nimi z rodziną oraz przyjaciółmi, czy też z pozostałymi członkami społeczności 3DVisionLive.com. Oprócz tego użytkownicy mogą również przeglądać i oceniać tysiące zdjęć wykonanych przez profesjonalnych fotografów, entuzjastów fotografii i innych użytkowników serwisu 3DVisionLive.com. Witryna została wyposażona w intuicyjny interfejs użytkownika oraz wydajne silniki zarządzania zdjęciami i plikami, stworzone przez firmy Phereo i Fordela.

„Serwis 3DVisionLive.com jest miejscem dla internetowej społeczności, w którym użytkownicy znajdą aplikacje i materiały dla komputerów obsługujących technologię 3D,” twierdzi Phil Eisler, kierownik generalny działu 3D Vision. „Łatwa w obsłudze witryna daje profesjonalistom i entuzjastom fotografii wgląd w przyszłość swojego zawodu i umożliwia rozwój zainteresowań materiałami trójwymiarowymi.”

Zdjęcia opublikowane w serwisie 3DVisionLive.com można przeglądać w wysokiej rozdzielczości, zarówno za pomocą urządzeń technologii NVIDIA 3D Vision jak i w trybie anaglifu (niebieskim/czerwonym). Użytkownicy 3DVisionLive.com mogą regulować dostępność albumów ze zdjęciami trójwymiarowymi, nadając im status prywatnych lub publicznie widocznych. Więcej informacji można znaleźć w witrynie: www.3dVisionLive.com.

Firma NVIDIA przedstawi serwis 3DVisionLive.com na targach CES 2011, w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas (Stoisko # 31431 – Centrum zjazdów Las Vegas, Sala południowa 3). Oprócz samego serwisu, firma NVIDIA zademonstruje również na targach szereg nowych komputerów PC, monitorów i innych urządzeń wyposażonych technologię 3D Vision, w tym pierwszy komputer typu all-in-one ASUS ET2400XVT, który jest już dostępny w wybranych sklepach internetowych. Nowy ET2400XVT komputer jest wyposażony w 23,6-calowy ekran dotykowy z matrycą o rozdzielczości full HD (1920 x 1080), napęd Blu-ray/DVD, zaawansowany układ dźwiękowy i potężny procesor graficzny NVIDIA GeForce® GTX 460M GPU. Dzięki tym parametrom użytkownicy nowego komputera będą mogli stworzyć własne kino domowe HD 3D we własnych salonach.

Informacje o NVIDIA® 3D Vision™
Firma NVIDIA jest liderem na rynku technologii 3D dla komputerów osobistych. Technologia 3D Vision firmy NVIDIA składa się z oprogramowania 3D Vision oraz aktywnych okularów migawkowych, które w połączeniu z procesorem graficznym NVIDIA i monitorem 3D umożliwiają wyświetlanie zapierających dech w piersiach stereoskopowych obrazów graczom oraz entuzjastom filmów i fotografii. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do największej liczby materiałów w trzech wymiarach, w tym 500 gier, filmów Blu-ray, fotografii i plików wideo. Technologia 3D Vision umożliwia również wyświetlanie zwiastunów, fotografii, wydarzeń sportowych, szortów oraz innych materiałów w trójwymiarze, dostępnych poprzez witrynę 3DVisionLive.com, pierwszy serwis społeczności internetowej dla technologii 3D Vision.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn