Nowości

Streaming wideo 3D w sieci dzięki technologii firmy NVIDIA

 
 

Plugin dla Microsoft Media Platform Player Platform pozwala wydawcom na łatwą dystrybucję wideo 3D w serwisach internetowych

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Targi NAB 2011, LAS VEGAS –12 kwietnia, 2011 – Firma NVIDIA poinformowała dziś o udostępnieniu technologii NVIDIA® 3D Vision™ wydawcom serwisów internetowych, dzięki czemu uzyskają oni możliwość streamingu trójwymiarowego wideo w sieci.

NVIDIA jest pierwszą firmą, która udostępnia plugin 3D dla Microsoft Media Platform (MMP) Player Framework v2.5 (poprzednio Silverlight Media Framework), obsługujący okulary 3D z aktywnymi migawkami. Wtyczka bazuje na tej samej technologia, która została wykorzystana podczas tworzenia popularnego serwisu zawierającego materiały 3D – www.3DVisionLive.com. MPP Player Framework to otwarte oprogramowanie pozwalające deweloperom na szybkie i łatwe tworzenie szybkich i elastycznych aplikacji internetowych, opartych na technologii Microsoft Silverlight i w pełni obsługujących IIS Smooth Streaming oraz Microsoft PlayReady DRM.

“Dzięki wtyczce 3D firmy NVIDIA deweloperzy mogą w pełni wykorzystać możliwości streamingu wideo 3D, jakie daje najnowsza wersja Microsoft Media Platform Player Framework”, powiedział David Sayed, senior product manager w Microsoft Corporation. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że możemy współpracować z firmą NVIDIA w zakresie rozszerzania możliwości Microsoft Media Platform o tak ekscytujące możliwości”.

NVIDIA udostępniła również szczegółową dokumentację w formie przewodnika, pokazującego deweloperom jak w prosty i szybki sposób mogą poszerzyć funkcjonalność projektowanych przez nich serwisów o możliwość streamingu wideo 3D.

Zarówno plugin do MPP Player Framework, jak i dokumentację można pobrać pod adresem www.3DVisionLive.com/apps.

NVIDIA prezentuje 3D Vision i inne technologie podczas odbywających się w tym tygodniu targów NAB (Stoisko #SL2728, Hala Południowa) w Las Vegas Convention Center.

Informacje o NVIDIA® 3D Vision™
3D Vision to wiodąca technologia 3D dla komputerów osobistych. Technologia 3D Vision umożliwia wyświetlanie obrazów w stereoskopowym trójwymiarze graczom, entuzjastom filmu i miłośnikom fotografii wyposażonych w oprogramowanie NVIDIA 3D Vision oraz aktywne okulary migawkowe, procesory graficzne firmy NVIDIA i monitor lub projektor 3D. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do największej liczby materiałów w trzech wymiarach, w tym ponad 500 gier, filmów Blu-ray, fotografii i plików wideo. Technologia 3D Vision umożliwia również wyświetlanie w trójwymiarze zdjęć i materiałów wideo dostępnych w stworzonym przez firmę NVIDIA serwisie 3DVisionLive.com. Dodatkowo oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ pozwala na podłączenie komputerów obsługujących 3D Vision do telewizorów 3D i cieszenie się trójwymiarowymi grami i filmami w domowym zaciszu.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znależć można na stronie www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje technologii NVIDIA 3D Vision, serwisu 3DVisionLive.com oraz oprogramowania NVIDIA 3DTV Play są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision i 3DTV Play są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn