Technologia NVIDIA 3D Vision Pro wprowadza nowy wymiar w dziedzinie wizualizacji komputerowych

 
 

Bezprzewodowe rozwiązania trójwymiarowej, stereoskopowej grafiki dla nowoczesnych i profesjonalnych stacji roboczych oraz wielkoskalowych i wielostanowiskowych środowisk wizualizacji

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

SIGRRAPH 2010, LOS ANGELES — 27 lipca, 2010 r. — firma NVIDIA (Stoisko #717) zaprezentowała dziś NVIDIA® 3D Vision™ Pro, nowe rozwiązanie do stereoskopowej grafiki trójwymiarowej przeznaczone dla dla inżynierów, projektantów, architektów i chemików obliczeniowych, umożliwiające bardziej szczegółową wizualizację złożonych trójwymiarowych konstrukcji tworzonych przez tych profesjonalistów. Dzięki obsłudze monitorów LCD, rozwiązania 3D Vision umożliwiają wyświetlanie realistycznych efektów stereoskopowego 3D na nowoczesnych stacjach roboczych, zapewniając bogate doświadczenia wizualizacji obiektów trójwymiarowych w środowiskach wielkoskalowych, takich jak ściany wideo czy wirtualne środowiska współpracy (ang. CAVE).

Rozwiązania 3D Vision Pro wykorzystują aktywne okulary migawkowe oraz innowacyjny system radiowej komunikacji bezprzewodowej, umożliwiając osiągnięcie stereoskopowych efektów najwyższej jakości, przydatnych w szeregu zastosowań:

  • Pojedyncze osoby mogą wykorzystywać efekty 3D w pracy na stacjach roboczych (zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych) wyposażonych w procesory graficzne Quadro i wyświetlacze LCD
  • Niewielkie grupy mogą oglądać trójwymiarowe obrazy na pojedynczych lub wielu projektorach,
  • Większe grupy mogą oglądać materiał trójwymiarowy na ścianach wideo lub w kinach wykorzystujących rozwiązania wizualizacji skalowalnej (SVS) firmy NVIDIA

Technologia 3D Vision™ Pro obsługuje połączenia na dużą odległość (do 45 metrów), bez efektów przenikania sygnału, ślepych punktów oraz innych problemów spotykanych przy użytkowaniu wielu urządzeń jednocześnie. System jest przeznaczony do zastosowań profesjonalnych; urządzenia przesyłają dane o stanie pracy okularów do komputera hosta, co ułatwia zarządzanie całym rozwiązaniem.

„Stereoskopia trójwymiarowa zapewnia dokładniejszy wgląd w złożone dane, dzięki czemu stała się niezbędnym elementem nowoczesnych stacji roboczych,” twierdzi Jeff Brown, Dyrektor Generalny grupy ds. rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. “Połączenie rozwiązań 3D Vision Pro i Quadro umożliwia wprowadzenie grafiki 3D najwyższej jakości do środowisk korporacyjnych.”

NVIDIA 3D Vision Pro— Nowy sposób postrzegania świata
Artyści tworzący cyfrową treść, projektanci przemysłowi oraz lekarze mają możliwość oglądania swojego „środowiska pracy” w pełnym trójwymiarze, co daje im bogatszą perspektywę niż standardowe, dwuwymiarowe rozwiązania. Lekarze mogą np. oglądać skany wolumetryczne, takie jak ultradźwięki, w pełnych trzech wymiarach. Firmy obsługujące wizualizacje wielkoskalowe, np. na popularnych ścianach wideo otrzymują niezawodną, prostą w użyciu technologię, która umożliwia dostarczenie widzomoczekiwanych przez nich wrażeń.

„Firma NVIDIA jest zdecydowanym liderem na polu wizualizacji efektów trójwymiarowych i pracuje nad technologią stereoskopii 3D od 1999 r. Stworzenie rozwiązania obsługi 3D do zastosowań profesjonalnych może skutkować popularyzacją tej technologii poza rynkiem rozrywki konsumenckiej,” twierdzi Dr. Jon Peddie, prezes firmy Jon Peddie Research. “Dostarczając rozwiązania wizualizacji wielkoskalowej i zarządzania zdalnego, firma NVIDIA wytycza nowe ścieżki dla technologii 3D na rynku korporacyjnym, umożliwiając profesjonalistom i firmom integrującym wielkoskalowe systemy wizualizacji wykorzystanie technologii 3D w całkowicie nowych zastosowaniach.”

Podstawowe cechy rozwiązań stereoskopowych NVIDIA 3D Vision™ Pro :

  • Technologia aktywnych okularów migawkowych tworzy realistyczny, progresywnie generowany obraz, co umożliwia osiągnięcie najwyższej jakości tekstur i tekstu;
  • Wbudowane akumulatory zapewniają do 20 godzin ciągłej pracy;
  • Szeroka gama obsługiwanych paneli i projektorów; a także
  • Szeroka gama obsługiwanych aplikacji profesjonalnych.

Profesjonalne aplikacje z obsługą NVIDIA 3D Vision Pro dostępne na rynku
Szereg firm, takich jak Siemens Healthcare, Agilent, Cineform oraz RTT, wdrożyło już technologię NVIDIA 3D Vision Pro, czyniąc z niej niezbędny element nowych, niedawno zaprezentowanych rozwiązań:

Firma Siemens Healthcare rozpoczęła sprzedaż oprogramowania do zarządzania danymi graficznymi dla położnictwa: syngo.four Sight Workplace. W połączeniu z szeregiem wszechstronnych platform urządzeń ultradźwiękowych firmy Siemens, aplikacja umożliwia manipulowanie obrazem w trzech i czterech wymiarach, a także wyświetlanie oraz przeglądanie obrazów oraz klipów wideo w dwóch wymiarach, usprawniając komunikację między lekarzami, chirurgami i pacjentami. Oprogramowanie znacząco przyczynia się do nawiązania kontaktu między przyszłymi rodzicami i ich nienarodzonym dzieckiem, a także pomaga w leczeniu lub planowaniu chirurgii pre- i postnatalnej.

„Oprogramowanie syngo.four Sight Workplace połączone z nową technologią 3D Vision Pro firmy NVIDIA oraz z najnowszymi rozwiązaniami graficznymi NVIDIA Quadro staje się ogromnie atrakcyjnym narzędziem do zarządzania obrazami, które usprawnia przepływ pacjentów i sprawność procesów pracy w procesach badań ultradźwiękowych położnictwa,” twierdzi Barbara Del Prince, dyrektor generalny działu położnictwa firmy Siemens Healthcare. „Lekarze, szpitale i centra przetwarzania obrazów otrzymują tym samym najpotężniejszy, najbardziej wszechstronny i innowacyjny zestaw narzędziowy do obsługi obrazowania trójwymiarowego i manipulacji obrazami objętościowymi.”

Ceny i dostępność
Rozwiązania stereoskopowe NVIDIA 3D Vision™ Pro będą dostępne w październiku, bezpośrednio w firmie NVIDIA oraz u autoryzowanych partnerów handlowych, takich jak firma PNY Technologies. Sugerowane ceny detaliczne to 349 USD za okulary oraz 399 USD za koncentrator radiowy. Więcej informacji na temat NVIDIA 3D Vision Pro zawarto na stronie: www.nvidia.pl/object/3d-vision-professional-users-pl.html.

Profesjonaliści z branży graficznej mogą wypróbować stereoskopowe rozwiązania 3D Vision Pro na targach SIGGRAPH 2010, na stoisku NVIDIA (nr 717), Sala południowa w Centrum zjazdów w Los Angeles, między 27 a 29 lipca 2010 r.

Więcej informacji można uzyskaćpod adresem: www.nvidia.pl/quadro.
Śledź NVIDIA Quadro w serwisie YouTube oraz na Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. Firma może się poszczycić autorstwem ponad 1100 patentów w USA, głównie w projektowaniu i w badaniach, dziedzinach kluczowych dla obliczeń komputerowych nowej generacji. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

# # #

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości programów NVIDIA 3D Vision Pro oraz określenia dotyczące pałeczki pieszeństwa firmy NVIDIA na polu wizualizacji 3D są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA 3D Vision Pro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn