Nowości

Filmy 3D z NVIDIA 3D Vision w YouTube

 
 

Użytkownicy zestawów NVIDIA 3D Vision mogą teraz współdzielić materiały wideo 3D za pośrednictwem serwisu YouTube

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia — 26 maja 2011 — Firma NVIDIA poinformowała, że od dziś serwis YouTube udostępnia użytownikom komputerów PC oraz notebooków z technologią NVIDIA® 3D Vision™ oraz najnowszej wersji przeglądarki Mozilla Firefox możliwość oglądania tysięcy filmów w stereoskopowym 3D.

“Dzięki zaimplementowaniu obsługi standardów HTML5 oraz WebM mogliśmy zaoferować naszym użytkownikom możliwość cieszenia się filmami 3D”, powiedział Jonathan Huang, odpowiedzialny za 3D w YouTube. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że właściciele zestawów NVIDIA 3D Vision uzyskali teraz dostęp do naszej bogatej biblioteki materiałów 3D.”

“Firefox z 3D Vision zapewnia płynne odtwarzanie materiałów wideo 3D wykorzystujących standard HTML5”, mówi Jay Sulliban, wiceprezes firmy Mozilla. „NVIDIA 3D Vision to znakomity przykład innowacyjnej technologii pozwalającej na uzyskanie oszałamiających doznań wizualnych – teraz także dzięki przeglądarce Firefox.”

„Nasze notebooki z serii G, wyposażone w 3D Vision cieszą się dużą popularnością wśród klientów”, powiedział Ben Thacker z ASUS North America. „Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie możliwości oglądania filmów 3D na YouTube dodatkowo zwiększy zainteresowanie naszymi laptopami z 3D Vision.”

Szybko rosnące zainteresowanie filmami 3D oraz możliwością ich publikowania w YouTube spowodowane jest m.in. coraz łatwiejszą dostępnością kamer wideo pozwalających na rejestrowanie obrazu w 3D.

Aby maksymalnie ułatwić odnalezienie najlepszych stereoskopowych filmów 3D, firma NVIDIA stworzyła specjalną sekcję w serwisie 3DVisionLive, w której można znaleźć wyselekcjonowane filmy z YouTube. Są one dostępne pod adresem www.3DVisionLive.com/YT3D

Aby móc oglądać filmy 3D w YouTube, konieczne jest posiadanie komputera PC lub notebook z technologią NVIDIA 3D Vision i zainstalowanymi najnowszymi sterownikami NVIDIA GeForce® (wersja 275 lub nowsza) oraz przeglądarką Firefox w wersji co najmniej 4.0, obsługującej streaming wideo w standardzie HTML5. Należy również włączyć obsługę HTML w ustawieniach YouTube: //www.youtube.com/select_3d_mode

Użytkownicy oprogramowania NVIDIA 3DTV Play™ mogą również podłączyć komputery z 3D Vision do telewizorów 3D i cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami wizualnymi na dużym ekranie w swoim salonie.

Informacje dla twórców serwisów internetowych oraz wydawców treści 3D można znaleźć pod adresem: www.3DVisionLive.com/apps

Szczegółowe informacje dotyczące oglądania filmów z 3D Vision w YouTube: www.3dvisionlive.com/3dv-html5-detection.

Informacje o NVIDIA® 3D Vision™
3D Vision to wiodąca technologia 3D dla komputerów osobistych. Technologia 3D Vision umożliwia wyświetlanie obrazów w stereoskopowym trójwymiarze graczom, entuzjastom filmu i miłośnikom fotografii wyposażonych w oprogramowanie NVIDIA 3D Vision oraz aktywne okulary migawkowe, procesory graficzne firmy NVIDIA i monitor lub projektor 3D. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do największej liczby materiałów w trzech wymiarach, w tym ponad 500 gier, filmów Blu-ray, fotografii i plików wideo. Technologia 3D Vision umożliwia również wyświetlanie w trójwymiarze zdjęć i materiałów wideo dostępnych w stworzonym przez firmę NVIDIA serwisie 3DVisionLive.com. Dodatkowo oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ pozwala na podłączenie komputerów obsługujących 3D Vision do telewizorów 3D i cieszenie się trójwymiarowymi grami i filmami w domowym zaciszu.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znależć można na stronie www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje technologii NVIDIA 3D Vision, serwisu 3DVisionLive.com oraz oprogramowania NVIDIA 3DTV Play są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision, 3DTV Play i 3D Vision Pro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn