Nowości

Duke Nukem Forever z pełnym wsparciem dla NVIDIA 3D Vision

 
 

Zobacz Duke’a w pełni jego chwały w Full HD dzięki NVIDIA 3D Vision lub 3D Vision Surround PC

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia. — 15 czerwca 2011 — Firma NVIDIA poinformowała, że jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat, Duke Nukem Forever® w pełni wspiera technologię NVIDIA® 3D Vision™, dzięki której gracze mogą cieszyć się rozgrywką w tej kultowej grze w zapierającym dech w piersiach stereoskopowym trybie 3D.

Dostępny już w sprzedaży Duke Nukem Forever to długo oczekiwana kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier komputerowych w historii. Twórca gry, Gearbox Software, również i tym razem postarał się o to, aby dostarczyć graczom niezapomnianych wrażeń.

Nowe efekty graficzne, hordy groźnych kosmitów i jeszcze więcej pięknych, frywolnych kobiet to nie jedyne nowości w Duke Nukem Forever. Gearbox zadbał również o to, aby posiadacze zestawów NVIDIA 3D Vision mogli doświadczyć niezapomnianych doznań uczestnicząc w potyczkach Duke’a z obcymi, libacjach i innych procederach mających na celu ratowanie świata w najwyższej jakości trybie 3D. Gra obsługuje również technologię NVIDIA® Surround™, pozwalającą na wyświetlenie trójwymiarowego obrazu w rozdzielczości 1920x1080 w trybie 3D lub w rozdzielczości 2560x1600 w 2D na trzech monitorach jednocześnie.

“3D Vision dosłownie dodaje naszej grze nowy wymiar, praktycznie wrzucając gracza w sam środek rozgrywki”, powiedział Randy Pitchford, CEO Gearbox Software. „Wszyscy deweloperzy Gearbox korzystają z kart graficznych NVIDIA podczas tworzenia nowych gier”.

Więcej informacji o Duke Nukem Forever można uzyskać pod adresem www.dukenukemforever.com oraz na stronie NVIDIA GeForce na Facebooku.

Informacje o NVIDIA® 3D Vision™
3D Vision to wiodąca technologia 3D dla komputerów osobistych. Technologia 3D Vision umożliwia wyświetlanie obrazów w stereoskopowym trójwymiarze graczom, entuzjastom filmu i miłośnikom fotografii wyposażonych w oprogramowanie NVIDIA 3D Vision oraz aktywne okulary migawkowe, procesory graficzne firmy NVIDIA i monitor lub projektor 3D. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do największej liczby materiałów w trzech wymiarach, w tym ponad 525 gier, filmów Blu-ray, fotografii i plików wideo. Technologia 3D Vision umożliwia również wyświetlanie w trójwymiarze zdjęć i materiałów wideo dostępnych w stworzonym przez firmę NVIDIA serwisie 3DVisionLive.com. Dodatkowo oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ pozwala na podłączenie komputerów obsługujących 3D Vision do telewizorów 3D i cieszenie się trójwymiarowymi grami i filmami w domowym zaciszu.

O Gearbox Software
Gearbox Software to uznany w branży deweloper mający na swoim koncie wiele popularnych tytułów na wszystkie najważniejsze platformy. Założona w 1999 niedaleko Dallas firma znana jest m.in. z takich gier jak Halo, Half-Life, Tony Hawk’s Pro Skater, 007 James Bond, Aliens oraz oczywiście Duke Nukem i Duke Nukem Forever – będący najbardziej oczekiwaną grą w historii. Gearbox Software ściśle współpracuje z takimi wydawcami, jak Activision, Electronic Arts, Ubisoft Entertainment, Microsoft Games Studios, SEGA oraz Take-Two/2K Games.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1900 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znależć można na stronie www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje technologii NVIDIA 3D Vision, technologii NVIDIA Surround, kart graficznych NVIDIA GeForce technologii NVIDIA 3D Vision Pro oraz oprogramowania NVIDIA 3DTV Play są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision, 3DTV Play i 3D Vision Pro, GeForce i Surround są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn