Nowości

Najważniejsze trendy w informatyce zostaną zaprezentowane na Szczycie Firm Rozwijających się, organizowanym przez firmę NVIDIA

Szesnaście młodych firm z branży obliczeń mobilnych, wizualnych i wysokowydajnych przedstawią swoje pomysły przed panelem ekspertów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia —20 kwietnia 2012 r. —Kilkanaście ambitnych firm z całego świata, które chcą przekształcić różnorodne sektory przemysłu lub stworzyć coś całkowicie nowego, wezmą udział w nadchodzącym Szczycie Firm Rozwijających się (ang. Emerging Companies Summit, ECS) 2012, który odbędzie się w dniu 16 maja w Centrum Kongresowym San Jose (Kalifornia).

Przedstawiciele tych firm zademonstrują technologie, które wykorzystują ogromną moc obliczeniową procesorów graficznych do usprawnienia wielu różnorodnych zadań, m.in. obliczeń w chmurze, oprogramowania do rozpoznawania gestów i twarzy, wizualizacji biomedycznej i cyfrowej promocji produktów.

W ramach popularnego wydarzenia nazwanego „Prezesi na scenie”, 16 osób liderujących najbardziej obiecującym młodym firmom zaprezentuje własne przedsiębiorstwa przed gronem doświadczonych inwestorów, analityków i liderów technologicznych, którzy następnie przedstawią firmom merytoryczne opinie zwrotne.

W panelu zasiądą: Jon Peddie, prezes firmy Jon Peddie Research; Neil Sequiera, dyrektor zarządzający w firmie General Catalyst Partners; Philip „Flip” Gianos, wspólnik w firmie InterWest Partners; Rob Enderle, główny analityk Enderle Group; Savitha Srinivasan, wspólnik w Venture Capital Group firmy IBM; oraz Tom Furlong, dyrektor zarządzający w firmie Granite Ventures LLC.

W wydarzeniu udział wezmą firmy: BioDigital (Stany Zjednoczone), Cortexica Vision Systems (Wielka Brytania), Elemental Technologies (Stany Zjednoczone), eyeSight Mobile Technologies (Israel), Gaikai (Stany Zjednoczone), Immersive Media (Stany Zjednoczone), Mersive (Stany Zjednoczone), MirriAd (Wielka Brytania), Numecent (Stany Zjednoczone), Numira Biosciences (Stany Zjednoczone), Playcast (Izrael), Raytrix (Niemcy), RealView Imaging (Izrael), Rocketick (Izrael), Ubitus (Tajwan) oraz Unity Technologies (Stany Zjednoczone).

Najbardziej innowacyjna piątka młodych firm zostanie nagrodzona tytułem „Firma warta uwagi” oraz nagrodami o łącznej wartości 120 000 USD.

Czwarta edycja Szczytu Firm Rozwijających się (ECS) odbędzie się w Dolinie Krzemowej i jest stałym elementem Konferencji GTC (ang. GPU Technology Conference). Zapewnia ona wgląd w działania młodych firm wykorzystujących moc obliczeniową procesorów graficznych do tworzenia nowych rozwiązań. Popularność procesorów graficznych wzrasta również na rynku obliczeń w urządzeniach przenośnych, dlatego na tegorocznym szczycie znajdziemy też wiele firm tworzących technologie na platformy przenośne.

Sale wystawowe ECS zostaną wypełnione innowacyjnymi osiągnięciami wielu firm w wielu różnorodnych branżach. Platynowym sponsorem wydarzenia jest firma Cooley LLP, biuro prawne z siedzibą w San Francisco. Wśród sponsorów uzupełniających znalazły się m.in. firmy Deloitte, Mergermarket, Morgan Stanley i VentureSource.

„Szeroki zakres technologii osiągalnych dzięki zastosowaniu procesorów graficznych jest bardzo ekscytującym polem do popisu dla młodych firm”, twierdzi Jeff Herbst, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w firmie NVIDIA. „Szukaliśmy po całym świecie, aby znaleźć najbardziej obiecujące firmy i będziemy mieli możliwość zapoznania się z ich osiągnięciami na tegorocznym szczycie ECS. To obowiązkowe wydarzenie dla instytucji Venture Capital, aniołów biznesu i liderów technologii.”

GTC to ogólnoświatowe wydarzenie skupiające liderów naukowych z wielu różnorodnych pól, na którym uczestnicy omawiają przełomowe osiągnięcia uzyskane dzięki procesorom graficznym. W konferencji będą uczestniczyć tysiące osób, w tym liderzy branżowi, naukowcy, badacze, klienci, inwestorzy, anioły biznesu, przedsiębiorcy, przedstawiciele prasy oraz analitycy. GTC 2012 odbędzie się w dniach 14-17 maja w San Jose i obejmie ponad 200 sesji technicznych przeznaczonych dla naukowców, deweloperów oraz technologów.

Program konferencji GTC 2012 można znaleźć na tej stronie. Rejestracja na ECS oraz GTC prowadzona jest pod adresem https://registration.gputechconf.com/.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 4500 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 stycznia 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA oraz logotyp NVIDIA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.