60 młodych firm z całego świata przedstawi technologie jutra na Szczycie Firm Początkujących organizowanym przez firmę NVIDIA

 
 

Dwadzieścia cztery firmy zaprezentują najnowsze technologie na scenie, szereg innych znajdzie miejsce w salach wystawienniczych konferencji

За дополнительной информацией обращайтесь:
Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

СРОЧНО В НОМЕР:

SANTA CLARA, Kalifornia—10 września 2010 r.— Już we wrześniu br w San Diego (Kalifornia) odbędzie się Szczyt Firm Początkujących (Emerging Companies Summit), podczas którego sześćdziesiąt firm z ponad dwunastu krajów zaprezentuje najnowsze technologie oparte na procesorach graficznych.

Firmy przedstawią swoje rozwiązania, a także zademonstrują działające technologie w czasie trwania konferencji GTC. Dwadzieścia cztery firmy z tej sześćdziesiątki zaprezentują swoje rozwiązania na specjalnie przygotowanej scenie, przed publicznością złożoną z liderów branży technologicznej, analityków i inwestorów. Podczas tych sesji, prezesi młodych firm omówią strategie biznesowe z panelami złożonymi z prezesów ds. technologicznych takich firm, jak Adobe, Cisco, Google, IBM i Microsoft, a także z członków wiodących firm inwestycyjnych.

Wśród firm wybranych do prezentowania osiągnięć na scenie znalazły się m.in. Playcast (Izrael/Wielka Brytania – usługi gier na żądanie), Softkinetic (Belgia – rozpoznawanie gestów), RTT (Niemcy – wizualizacja 3D), Useful Progress (Francja/Kanada – obrazowanie dla branży medycznej), Natural Motion (Wielka Brytania – animacja postaci w 3D oraz modelowanie efektów fizyki) oraz OptiTex (Izrael/Stany Zjednoczone – oprogramowanie do wizualizacji 3D dla branż związanych z modą). Pomimo ciężkich warunków ekonomicznych, innowacyjne rozwiązania tych firm oferują ogromny potencjał rozwoju i przyciągają uwagę korporacyjnych inwestorów oraz członków społeczności zajmującej się inwestycjami typu venture capital.

„Nasza technologia umożliwi ratowanie życia, ponieważ dzięki niej lekarze otrzymają możliwość zajrzenia do ludzkiego ciała w dotychczas niespotykany sposób, bez ryzyka i potrzeby stosowania chirurgii inwazyjnej. Dzięki Szczytowi Firm Wschodzących możemy przestawić magię tego rozwiązania światu,” mówi Sylvain Ordureau, przewodniczący firmy Useful Progress.

Informacje o Szczycie Firm Początkujących (ECS)
Trzeci doroczny Szczyt Firm Początkujących , jest częścią Konferencji technologii procesorów graficznych (GTC), która odbędzie się między 21 a 23 września w San Jose. Konferencja jest doskonałą okazją do zapoznania się ze sposobami wykorzystywania procesorów graficznych przez rozwijające się firmy, które za ich pomocą przyśpieszają istniejące aplikacje, a także tworzą całkowicie nowe rozwiązania. Technologia procesorów graficznych wprowadziła już znaczące zmiany w popularnych sektorach, takich jak branża mediów i rozrywki. Przedsięwzięcia takie dają również początek nowym branżom i aplikacjom, dotyczącym np. obrazów komputerowych, rozpoznawania twarzy i gestów, obrazowania medycznego, fizyki i sztucznej inteligencji.

Informacje o Konferencji Technologii Procesorów graficznych (GTC)
Konferencja GTC jest miejscem spotkań najlepszych ekspertów z branży obliczeniowej, gdzie toczą się dyskusje o przełomowych osiągnięciach umożliwionych poprzez zastosowanie procesorów graficznych. Na konferencji GTC 2010 odbędzie się 287 sesji technicznych dla naukowców, deweloperów i technologów. Program konferencji GTC 2010 można znaleźć tutaj.

Strona rejestracyjna dla uczestników Szczytu jest dostępna pod adresem: https://nvidia.confreg.com/gputechconference/registration

Przydatne linki:
Szczyt firm początkujących (ECS)
Konferencja technologii procesorów graficznych (GTC)
Klip wideo – Jeff Herbst z firmy NVIDIA's omawia najważniejsze wydarzenia ECS 2010

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1100 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA oraz Szczytu Firm Wschodzących oraz wiedzy eksperckiej w dziedzinie obliczeń wizualnych i równoległych oraz wpływu patentów firmy na współczesną dziedzinę obliczeń naukowych odkrycia są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn