Certyfikowane rozwiązania graficzne firmy NVIDIA oparte na architekturze Fermi przyspieszają pracę z pakietem Adobe Creative Suite 5 Production Premium

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalif. — 2 września, 2010 r. — Procesory graficzne firmy NVIDIA®, w tym nowe rozwiazania graficzne Quadro ® oparte o architekturę Fermi otrzymały certyfikat firmy Adobe świadczący o poprawnej współpracy tych procesorów z pakietem aplikacji Adobe® Creative Suite® w wersji 5.0.2. Certyfikowane rozwiązania umożliwiają edytowanie materiałów wideo oraz przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym w aplikacji Adobe Premiere Pro® CS5.

Nowe procesory graficzne NVIDIA Quadro 5000 i Quadro 4000 zapewniają lepszą wydajność obliczeniową w szeregu programów wizualizacyjnych, w tym w aplikacji Adobe Premiere Pro CS5, bijąc rekordy w wynikach testów1. Pakiet Adobe CS 5.0.2 zapewnia użytkownikom wysoką jakość obrazu, który cechuje się paletą żywych kolorów. Aplikacje zostały ponadto uzupełnione o obsługę 30-bitowego koloru (10 bitów na kolor; funkcja dostępna wyłącznie dla użytkowników z procesorami graficznymi Quadro). Oprócz tego rozwiązania Quadro z łatwością obsługują obraz wyświetlany przez wiele monitorów w wysokich rozdzielczościach, a także umożliwiają podłączenie monitorów i projektorów z interfejsem SDI.2

Profesjonalne rozwiązania graficzne firmy NVIDIA zostały wyposażone w więcej pamięci, niż jakiekolwiek inne produkty w tej klasie: Quadro 5000 posiada 2,5 GB pamięci, a Quadro 4000 posiada 2 GB pamięci. To ogromna zaleta dla osób pracujących ze złożonymi projektami produkcji filmowej, w tym strumieniami wideo w ultrawysokiej rozdzielczości 4K (np. RED).

Aplikacja Adobe Premiere Pro CS5 została stworzona w oparciu o architekturę przetwarzania równoległego NVIDIA CUDA™, dzięki czemu setki rdzeni zawartych w procesorach graficznych NVIDIA umożliwiają swobodną pracę profesjonalistom z branży filmowej i wideo. NVIDIA Quadro 5000 zawiera ponad 50 procent więcej rdzeni CUDA w porównaniu do poprzednich rozwiązań3, zapewniając błyskawiczną wydajność. Użytkownicy nowych procesorów graficznych mogą tworzyć wspaniałe, wielowarstwowe projekty zawierające praktycznie nieograniczoną liczbę wideoklipów w wysokiej rozdzielczości, nakładać na nie złożone efekty specjalne i filtry korekcji kolorów, a także natychmiastowo wyświetlać wynik tej pracy.

Najnowsze rozwiązania firmy NVIDIA wielokrotnie zwiększają produktywność użytkowników, ponieważ eliminują czas oczekiwania na stworzenie podglądu przy każdym wprowadzeniu zmiany, a także umożliwiają wyświetlanie projektów w pełnej rozdzielczości bez przeskakiwania klatek.

“Najnowsze procesory graficzne naszej firmy, oparte na architekturze Fermi, zwiększają kreatywne możliwości profesjonalistów z branży produkcyjnej,„ twierdzi Andrew Cresci, Dyrektor generalny w firmie NVIDIA ds. rozwiązań dla rynku rozwiązań profesjonalnych. “Wraz z aktualizacją pakietu Adobe CS5, profesjonaliści z branży kreatywnej wyposażeni w najnowsze procesory graficzne firmy NVIDIA otrzymają jeszcze więcej korzyści.„

Tylko procesory graficzne firmy NVIDIA zostały zaprojektowane z myślą o przyśpieszeniu wydajności pakietu Adobe Creative Suite 5 i opatrzone stosownym certyfikatem. Rozwiązania graficzne firmy NVIDIA z certyfikatem akceleracji pakietu Adobe Premiere Pro CS5 to m.in.:

Quadro 5000 (nowość)
Quadro 4000 (nowość)
Quadro 5800
Quadro FX 4800 for Mac
Quadro CX
GeForce GTX 470
GeForce GTX 285

Profesjonalne karty graficzne Quadro zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę NVIDIA z myślą o zapewnieniu jak najwyższej wydajności, niezawodności, kompatybilności oraz stabilności w pracy z aplikacjami firmy Adobe. Firma Adobe uznaje najnowsze profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro za najlepsze rozwiązanie, które zapewnia niezawodność potrzebną profesjonalistom z branży wideo. Inżynierowie firm Adobe i NVIDIA poświęcili wiele godzin, by stworzyć zoptymalizowane rozwiązania Quadro dla aplikacji Adobe Premiere Pro, zmniejszając prawdopodobieństwo przerwania pracy wskutek błędu w sterownikach.

Więcej informacji na temat aktualizacji pakietu Adobe Creative Suite 5.0.2 oraz akceleracji aplikacji Premiere Pro CS5 opartej na procesorach graficznych NVIDIA można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/object/builtforadobepros_pl.html.

1 Na podstawie wyników testów zawartych w Viewperf 11.
2Funkcja SDI jest dostępna w procesorach graficznych Quadro wyposażonych w interfejs SDI oraz w rozwiązaniach Quadro Digital Video Pipeline.
3352 rdzeni CUDA w NVIDIA Quadro 5000 w przeciwieństwie do 192 w Quadro FX 4800.

# # #

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1100 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn