Idealne na gwiazdkę: komputery przenośne z technologią NVIDIA Optimus i 3D Vision, wyposażone w nowe procesory graficzne serii GeForce 400M

 
 

Sześciu z siedmiu największych sprzedawców rozpoczyna sprzedaż komputerów przenośnych z technologią NVIDIA Optimus

За дополнительной информацией обращайтесь:
Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

СРОЧНО В НОМЕР:

IFA — BERLIN — 3 września, 2010 — Firma NVIDIA przedstawiła dziś serię procesorów graficznych NVIDIA GeForce™ 400M, przeznaczonych do montażu w nowej generacji komputerów przenośnych, obsługujących technologię NVIDIA Optimus™ i NVIDIA 3D Vision™. Nowe komputery trafią na rynek za pośrednictwem największych światowych sprzedawców, w tym m.in. firm Acer, Asus, Dell, Lenovo, Samsung i Toshiba. Pozostałe firmy również przedstawią niedługo własne produkty.

Nowa seria procesorów graficznych NVIDIA GeForce 400M składa się z następujących modeli:

  • Dla entuzjastów: GeForce GTX 470M i GTX 460M.
  • Dla użytkowników wymagających wydajności: GeForce GT 445M, GT 435M, GT 425M, GT 420M i GT 415M.

Obsługa technologii NVIDIA Optimus jest jedną z najważniejszych cech procesorów graficznych serii GeForce 400M. Komputer wyposażony w tę technologię może automatycznie, w miarę potrzeby, włączać lub wyłączać procesor graficzny, co umożliwia osiągnięcie wyjątkowo długiego czasu pracy na akumulatorach. Według recenzentów, rozwiązanie NVIDIA Optimus jest jedną z najważniejszych technologii dla komputerów przenośnych stworzonych w ostatnich latach.i

Seria NVIDIA GeForce 400M to pierwsze procesory graficzne oparte na architekturze Fermi, które zostały przeznaczone dla komputerów przenośnych i zbudowane od podstaw z myślą o współpracy z platformą DirectX 11 firmy Microsoft. Procesory graficzne GeForce 400M zapewniają długi czas pracy na akumulatorach, najlepsze możliwe wrażenia przy korzystaniu z materiałów w wysokiej rozdzielczości (HD) i przeglądaniu Internetu, a także wiele zabawy z wciągającym, trójwymiarowym obrazem oraz możliwość uruchomienia w świetnych gier. Nawet pięciokrotny wzrost szybkości w przetwarzaniu klipów wideo w wysokiej rozdzielczości do serwisu Facebook i nawet dziesięciokrotnie wyższa wydajność w jednej z najlepszych gier tego roku, StarCraft IIii, stanowią dowód potwierdzający fakt, że procesory graficzne serii GeForce 400M są najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnych komputerów przenośnych.

Po połączeniu procesorów graficznych serii GeForce 400M z okularami 3D Vision i monitorem obsługującym tę technologię, użytkownicy komputerów – gracze, miłośnicy filmów i entuzjaści fotografii – mogą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach efektami obrazu stereoskopowego. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do największej liczby materiałów trójwymiarowych, w tym ponad 425 gier, filmów Blu-ray, fotografii i klipów wideo strumieniowanych przez Internet. Modele komputerów przenośnych wyposażonych w procesory graficzne serii GeForce 400M i okulary 3D Vision trafią do sprzedaży wkrótce po premierze. Wśród pierwszych modeli tego typu znajdą się Acer Aspire 5745DG (z procesorem graficznym GeForce GT425M) oraz Asus G53Jw (z procesorem graficznym GeForce GTX 460M). Dzięki wbudowanej obsłudze technologii NVIDIA 3DTV Play™, konsumenci będą mogli podłączyć komputer przenośny do nowego telewizora 3D i wyświetlać najnowsze, trójwymiarowe materiały (w tym gry) bezpośrednio w salonie.
Tylko procesory graficzne NVIDIA GeForce zostały wyposażone w dodatkowe funkcje graficzne, takie jak:

  • Obsługa technologii NVIDIA 3D Vision™, która umożliwia wyświetlanie wciągających i zachwycających obrazów w pełnym trójwymiarze
  • Obsługa technologii PhysX™, która zapewnia realistyczne efekty fizyczne w grach
  • Obsługa architektury CUDA™, umożliwiającej uruchamianie aplikacji obliczeniowych wykorzystujących procesor graficzny
  • Sterowniki NVIDIA Verde™ dla komputerów przenośnych, zapewniające optymalną wydajność i stabilność komputera
  • Obsługa oprogramowania NVIDIA 3DTV Play™, które umożliwia podłączenie komputerów przenośnych i stacjonarnych do telewizora 3D.

Firmy Acer, Asus, Dell, Lenovo, Samsung i Toshiba zapowiedziały dziś wsparcie dla serii procesorów graficznych serii 400, a pozostali producenci OEM ogłoszą wsparcie w najbliższych dniach.

Cytaty wspierające komunikat:
NVIDIA
„Seria procesorów graficznych serii GeForce 400M wprowadza wielokrotnie nagradzaną architekturę Fermi, obsługującą platformę DirectX 11, w komputerach przenośnych,” twierdzi Rene Haas, Dyrektor generalny ds. procesorów graficznych dla komputerów przenośnych w firmie NVIDIA. „W połączeniu z technologią Optimus, procesory graficzne serii 400M zapewniają doskonałą wydajność dla aplikacji obliczeń wizualnych, gdy użytkownik ich potrzebuje, a także świetny czas pracy na akumulatorach, gdy ta wydajność nie jest potrzebna.”

Acer
„Komputer Aspire 5745DG jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy potrzebują wysoce zaawansowanego, uniwersalnego i przenośnego rozwiązania do rozrywki,” twierdzi David Lee, młodszy wiceprzewodniczący działu ds. komputerów przenośnych firmy Acer. „Ten nowy komputer przenośny umożliwia wyświetlanie fotografii, filmów oraz strumieniowanych transmisji w pełnym trójwymiarze! Oprócz tego szybkiej konwersji 2D do 3D, stworzona przez firme Acer, umożliwia wyświetlanie dwuwymiarowych materiałów w trójwymiarze. Oprócz tego, użytkownicy mogą podłączyć komputer Aspire 5745DG do zewnętrznego monitora 3D, aby zmaksymalizować wrażenia w zaciszu własnych domów, na dużym ekranie.”

Asus
„Firma NVIDIA jest znana z innowacji i tworzenia unikalnych technologii dotyczących czasu pracy na akumulatorach, grafiki 3D oraz efektów fizycznych w grach,” twierdzi Ben Thacker, Wiceprzewodniczący grupy biznesowej ds. komputerów w firmie ASUS North America. „Włączenie procesorów graficznych firmy NVIDIA do komputerów marki Asus sprawia, że możemy nieprzerwanie tworzyć najnowocześniejsze komputery i udostępniać te nowoczesne rozwiązania naszym klientom.”

Dell
„Osiągnięcie najlepszych wrażeń z oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości i grania w gry 3D wymaga zastosowania najnowszych i najlepszych rozwiązań technologii wideo,” twierdzi Glen Robson, Wiceprezes i Dyrektor generalny firmy Dell w grupie Produktów dla konsumentów i małych przedsiębiorstw. „Firma Dell współpracuje z firmą NVIDIA, w celu przyśpieszenia propagacji nowoczesnej technologii mobilnej i zapewnienia użytkownikom najlepszych możliwych wrażeń z rozrywki mobilnej.”

Toshiba
 „Klient kupujący komputer przenośny komputer firmy Toshiba oczekuje wyjątkowych wrażeń z użytkowania komputera,” twierdzi Carl Pinto, Wiceprzewodniczący ds. rozwoju produktów w dziale produktów cyfrowych w firmie Toshiba America Information Systems. „W następnych miesiącach wprowadzimy na rynek następną generację komputerów przenośnych, które wykorzystują technologie NVIDIA, jak np. 3D Vision, Optimus i PhysX.”
Microsoft
„Aplikacje wykorzystują coraz więcej wizualnych elementów. Język HTML5, elementy graficzne akcelerowane sprzętowo oraz nowy silnik języka JavaScript wbudowany w przeglądarkę Internet Explorer 9 to zapowiedź dalszego rozwoju aplikacji internetowych,” mówi Mark Replph, Starszy dyrektor w firmie Microsoft. “Firma NVIDIA rozwija pole obliczeń wizualnych. Dzięki jej osiągnięciom, firma Microsoft może zapewniać klientom jeszcze lepsze wrażenia z przeglądania Internetu”

Fuji
“Kamera cyfrowa Fujifilm FinePix REAL 3D W3 została wyposażona w podwójne obiektywy Fujinon z trzykrotnym zoomem optycznym i dwie cyfrowe matryce światłoczułe. Dzięki temu urządzeniu, każdy może robić trójwymiarowe fotografie wysokiej jakości i nagrywać trójwymiarowe filmy w wysokiej rozdzielczości 720p,” twierdzi Jim Calverley, Starszy kierownik ds. produktów w dziale przechwytywania obrazów elektronicznych firmy FUJIFILM North America Corporation. „Dzięki połączeniu naszego aparatu Real 3D z najnowszymi komputerami przenośnymi z obsługą technologii 3D i nowymi, wysokowydajnymi procesorami graficznymi serii GeForce 400M, użytkownicy mogą współdzielić trójwymiarowe fotografie i klipy wideo z rodziną i przyjaciółmi.”

____________________________________________________________

i „Naszym zdaniem, NVIDIA Optimus jest jedną z najbardziej imponujących technologii mobilnych, jakie mieliśmy okazję poznać.” PC Perspective
« …„…Optimus to bez mała najlepsze rozwiązanie do przełączania procesorów graficznych, jakie widziałem.” Tech Report
« „[NVIDIA Optimus] to najprawdopodobniej najlepsza technologia wprowadzona w ostatnich latach do komputerów przenośnych.” Hardware Canucks

iiWynik oparty na podstawie wyników średniej liczby klatek/sek. w grze StarCraft II osiągniętych przez procesor graficzny GeForce GT 420M w porównaniu ze zintegrowanym rdzeniem graficznym w procesorze Core i5 . Metodologia testów polegała na pomiarze liczby klatek/sek. przy odtwarzaniu zapisanej sesji gry, w rozdzielczości o proporcjach 12x10 i przy średnich ustawieniach jakości. Oba komputery zostały wyposażone w identyczny procesor centralny, pamięć i system operacyjny.
Wynik oparty na podstawie wyników testów w programie PowerDirector 8 osiągniętych przez procesor graficzny GeForce GT 420M w porównaniu ze zintegrowanym rdzeniem graficznym w procesorze Core i5 . Metodologia testów polegała na pomiarze całkowitego czasu zapisania klipu w formacie 1080p. Oba komputery zostały wyposażone w identyczny procesor centralny, pamięć i system operacyjny. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn