Nowe procesory graficzne NVIDIA GeForce 500M dla topowych notebooków

 
 

Nowa seria procesorów graficznych, obsługująca technologię NVIDIA Optimus, zaprojektowana z myślą o współpracy z procesorami Intel Core drugiej generacji, oferuje najlepszą wydajność w swojej kategorii

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

GeForce-GT-540m
ASUS
Griffon
JE40

Informacje prasowe publikuje

Las Vegas — CES 2011 ­— 5 stycznia 2011 r. — Firma NVIDIA zapowiedziała dziś wprowadzenie serii procesorów graficznych GeForce® 500M dla komputerów przenośnych. Nowe układy zostały przeznaczone do współpracy z procesorami centralnymi Core drugiej generacji firmy Intel, opartymi na architekturze Sandy Bridge.

Według prognoz na rok 2011, procesory graficzne GeForce 500M będą montowane w najlepszych komputerach przenośnych w branży. Nowe procesory mobilne cechują się najwyższą w swojej kategorii wydajnością przetwarzania materiałów trójwymiarowych i multimedialnych w wysokiej rozdzielczości, aplikacji internetowych oraz gier, a także mniejszym poborem energii – dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA Optimus™. Technologia NVIDIA Optimus umożliwia osiągnięcia wyjątkowo długiego czasu pracy na akumulatorach, przełączając się pomiędzy dedykowanym i zintegrowanym układem graficznym w zależności od aktualnie wykonywanych zadań.

Zaprezentowano następujące modele nowych procesorów graficznych:

  • Dla użytkowników wymagających najwyższej wydajności: Modele GeForce GT 540M, GeForce GT 550M i GeForce GT 555M, zapewniające ponad czterokrotnie wyższą wydajność w porównaniu ze zintegrowanymi układami graficznymi i dwukrotnie wyższą wydajność aplikacji DirectX 11 w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.
  • Dla użytkowników komputerów klasy podstawowej: Modele GeForce 520M i GeForce 525M, zapewniające ponad dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu ze zintegrowanymi układami graficznymi.

Procesory graficzne firmy NVIDIA jako jedyne obsługują technologię NVIDIA Optimus. Dzięki temu rozwiązaniu komputer może automatycznie włączać lub wyłączać dedykowany procesor graficzny w miarę potrzeby, osiągając przez to wyjątkowo długi czas pracy na akumulatorach. Technologia NVIDIA Optimus została zaprezentowana niecały rok temu. Mimo stosunkowo niedawnej premiery, według danych wiodących dostawców OEM zostanie ona wdrożona w ponad 80% komputerów przenośnych wyposażonych w procesory graficzne serii 500M.

„Procesory graficzne GeForce GT 500M w połączeniu z technologią Optimus umożliwiają stworzenie komputerów przenośnych cechujących się niespotykaną dotąd wszechstronnością,” twierdzi Rene Haas, Dyrektor generalny działu komputerów przenośnych w firmie NVIDIA. „Połączenie świetnego procesora graficznego z silnym procesorem centralnym umożliwia stworzenie komputera przenośnego o optymalnej wydajności.”

Tylko procesory graficzne GeForce 500M firmy NVIDIA zapewniają:

  • Obsługę technologii NVIDIA 3D Vision™ umożliwiającej wyświetlanie immersyjnych i zachwycających środowisk w pełnym trójwymiarze.
  • Obsługę technologii DirectX 11, która umożliwia tworzenie wizualnie oszałamiających gier.
  • Obsługę silnika symulacji fizyki PhysX™ zapewniającej realistyczne efekty fizyczne w grach.
  • Obsługę architektury CUDA™ umożliwiającej uruchamianie ogólnych aplikacji obliczeniowych wykorzystujących procesor graficzny.
  • Sterowniki NVIDIA Verde™ dla komputerów przenośnych, zapewniające optymalną wydajność i stabilność komputera.
  • Oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™, które umożliwia przesyłanie materiałów z komputera PC na ekran telewizora 3D.

Wielu producentów zapowiedziało już nowe modele komputerów przenośnych z procesorami graficznymi GeForce 500M na tegorocznych targach CES. Wśród nich znalazły się takie firmy, jak Acer, Alienware, ASUS, Clevo, Dell, Fujitsu, Lenovo, Medion, MSI, Packard Bell, Samsung, Toshiba i inne. To tylko część z 200 konstrukcji komputerów opartych na procesorach GeForce 500M zapowiedzianych przez wiodących producentów. Więcej informacji na temat procesorów graficznych GeForce 500M można znaleźć pod adresem www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje procesorów graficznych NVIDIA GeForce 500M i technologii NVIDIA Optimus są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3DTV Play, 3D Vision, CUDA, GeForce, Optimus, PhysX i Verde są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.



 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn