Nowości

GeForce GTX 550 Ti – świetna wydajność w przystępnej cenie

 
 

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Santa Clara, Kalifornia – 15 marca 2011 r. – Firma NVIDIA wprowadziła dziś do swojej oferty nowe karty graficzne – GeForce® GTX 550 Ti. Dzięki znakomitemu stosunkowi wydajności do ceny nowe układy trafiają idealnie w potrzeby graczy wymagających świetnych osiągów w najnowszych grach bez konieczności wydawania fortuny.

GeForce GTX 550 Ti jest kolejnym członkiem rodziny układów graficznych zbudowanych w oparciu o architekturę Fermi i zaprojektowanych z myślą o dostarczeniu graczom znakomitej wydajności w grach z DirectX 11. Podczas projektowania karty szczególny nacisk położono na kulturę pracy – a więc cichy i wydajny układ chłodzenia oraz niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną.

W porównaniu z najbliższą konkurencją, GTX 550 Ti oferuje do 50% wyższą wydajność w grach DirectX 11 wykorzystujących teselację oraz do 38% wyższąi w grach poprzedniej generacji – opartych na DX9 i DX 10. Technologia NVIDIA SLI™, będąca najlepiej skalowalnym rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie wielu procesorów graficznych, zapewni natomiast ogromny skok wydajności graczom, którzy zdecydują się na dodanie do ich systemów drugiej karty GeForce GTX 550 Ti.

“Karta GTX 550 Ti wraz z zestawem 3D Vision tworzą znakomitą i niedrogą platformę pozwalającą na rozrywkę w grach w stereoskopowym trójwymiarze”, powiedział Drew Henry, szef działu kart GeForce w NVIDIA.

Karty GeForce GTX 550 Ti są dostępne już od dziś w ofercie wiodących producentów kart graficznych, m.in.: ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle i Zotac. Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 560 zł.

Również dzisiaj do oferty firmy Komputronik trafią systemy komputerowe wykorzystujące karty GTX 550 Ti, będące idealnym połączeniem mocy i rozsądnej ceny. Zdjęcia karty GTX 550 Ti można pobrać pod adresem: //bit.ly/hjDqCi

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce GTX 500 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 31 października 2010 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Fermi, 3D Vision są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_________________________________________

iGeForce GTX 550 Ti w porównaniu do Radeona HD 5770 w grze H.A.W.X. 2, rozdzielczość 1680x1050 4xAA/16xAF oraz StarCraft 2, rozdzielczość 1680x1050 4xAA/16xAF, platform: Core 3.2 GHz, Win7 64-bit, X58, 6GB DDR3, Win7 64-bit. Sterowniki: NVIDIA Release 267.59 oraz AMD Cat 11.2 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn