NVIDIA GeForce GTX 560 Ti – najlepszy wybór dla graczy

 
 

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

GeForce-GTX-560-Ti
„Osiem silników tesselacji umożliwia osiągnięcie niesamowitej wydajności w najnowszych grach wykorzystujących DX11. Dzięki rozwiązaniu GTX 560 Ti to komputery do gier na nowe wyżyny wydajności. Nowe układy zapewniają też cichą pracę oraz możliwość korzystania z technologii 3D Vision, PhysX i SLI dostępnych wyłącznie dla użytkowników procesorów graficznych GeForce GTX firmy NVIDIA.”
WoW-1a
„Uwaga gracze bez stosunkowo nowego procesora graficznego: tracicie możliwość cieszenia się niesamowitymi efektami graficznymi w ulubionych grach! Spójrzcie na ten zrzut ekranu z gry Wold of Warcraft uruchomionej na procesorze graficznym GeForce 8800GT. Przyznacie, że wygląda całkiem nieźle?”
WoW-1b
„Teraz popatrzcie na tę samą scenę na procesorze graficznym GeForce GTX 560 Ti. 8800 GT była świetną kartą, ale od tego czasu minęły trzy lata. Procesor graficzny GTX 560 Ti nadaje grom całkowicie nowy wymiar, umożliwiając generowanie ultra realistycznych cieni, odbić i szczegółów – popatrzcie na domy stojące na szczycie klifu, które były poprzednio niewidoczne. Nowa karta całkowicie odmieni wasze gry!”

SANTA CLARA, Kalifornia — 25 stycznia 2011 — Latem ubiegłego roku NVIDIA zaskoczyła graczy wprowadzeniem do swojej oferty karty graficznej GeForce® GTX 460, którą większość testerów okrzyknęła kartą o najlepszym stosunku wydajności do cenyi. Zaledwie kilka miesięcy później NVIDIA powtarza ten sukces, wprowadzając do sprzedaży kartę GeForce GTX 560 Ti. Wyższa średnio o ok. 33% wydajnośćii, potencjał podkręcania wykraczający poza skalę, czy zawstydzający konkurencję stosunek wydajności do zużycia energii po raz kolejny pokazują, dlaczego karty graficzne GeForce są najchętniej wybierane przez graczy na całym świecie.

GeForce GTX 560 Ti to najnowsza karta z rodziny układów “Fermi”, zaprojektowanych z myślą o dostarczeniu komputerom PC najwyższej wydajności w grach wykrzystujących DirectX 11. Karty GeForce GTX 560 Ti wynoszą tę wydajność na nowy, jeszcze wyższy poziom, przy zachowaniu znakomitych właściwości akustycznych, minimalnego zapotrzebowania na energię oraz korzystnej ceny.

Podobnie jak wszystkie karty z serii “DX11 Done Right”, GTX 560 Ti zapewnia najwyszą w swojej klasie wydajność w grach z DX11. W porównaniu z najbliższym konkurencyjnym produktem, GTX 560 Ti jest aż do 65% szybszyiii w najnowszych grach z DX11 wykorzystujących teselację, oraz do 30% wydajniejszyiv w grach poprzedniej generacji – z DX9 i DX10. Znakomita architektura układu, wykorzystująca m.in. rdzeń graficzny taktowany zegarem o częstotliwości 822 MHz, 8 układów odpowiedzialnych za teselację oraz 384 rdzenie CUDA powoduje, że GTX 560 Ti jest może pochwalić się wydajnością do 46% wyższą niż produkty konkurencji, kosztujące nawet ponad 20% więcej!

“GTX 560 Ti posiada wszystkie cechy karty idealnej – znakomitą wydajność, oszałamiający potencjał podkręcania oraz cichy i wydajny układ chłodzenia”, mówi Drew Henry, dyrektor działu procesorów graficznych GeForce w firmie NVIDIA. „Dzięki ogromnej podatności na podkręcanie nasi partnerzy będą mogli wprowadzać do swoich ofert karty z wyżej taktowanymi procesorami, a więc gwarantujące jeszcze wyższą wydajność, pozwalającą na wykorzystanie wszelkich efektów graficznych w grach.”

Dzięki wsparciu technologii NVIDIA 3D Vision™ oraz NVIDIA Surround™, GeForce GTX 560 Ti pozwala również cieszyć się ponad 500 grami czy filmami Blu-ray w pełnym stereoskopowym 3D nawet na 3 wyświetlaczach jednocześnie. Technologia NVIDIA SLI™, będąca najlepiej skalowalnym rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie wielu procesorów graficznych, zapewni natomiast ogromny skok wydajności graczom, którzy zdecydują się na dodanie do ich systemów drugiej karty GeForce GTX 560 Ti

GTX 560 Ti jest dostępny już od dziś w ofercie wiodących producentów kart graficznych, m.in.: ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac. Już w dniu premiery w sprzedaży znajdą się zarówno modele referencyjne, pracujące z zegarami 822 MHz, jak i te fabrycznie podkręcone nawet powyżej 1 GHz.

Zdjęcia karty można znaleźć pod adresem: //bit.ly/i3f2XA

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji: www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce GTX 500, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 1 sierpnia 2010 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Fermi, 3D Vision, PhysX i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

i//www.hardocp.com/article/2010/07/12/nvidia_geforce_gtx_460_review/10
iiGeForce GTX 560 Ti w porównaniu z GeForce GTX 460, oba działające ze standardowymi zegarami, średnia z 13 gier w rozdzielści 1920x1200 na platformie Intel Core i7 3,2 GHz, Win7 64-bit. Sterowniki: 266.56
iiiGeForce GTX 560 w porównaniu z Radeonem HD 6870 w grze H.A.W.X. 2 w rozdzielczości 1920x1200 4xAA/16xAF, na platformie Core i7 3,2 GHz, X58, 6GB DDR3, Win7 64-bit. Sterowniki: NVIDIA Release 266.56 oraz AMD Cat 10.12a
ivGeForce GTX 560 w porównaniu z Radeonem HD 6870 w grze FarCry 2 w rozdzielczości 1920x1200 4xAA/16xAF, na platformie Core i7 3,2 GHz, Win7 64-bit, X58, 6GB DDR3. Sterowniki: NVIDIA Release 266.56 oraz AMD Cat 10.12a 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn