Układy NVIDIA w rekordowej liczbie urządzeń opartych na procesorach Intel Sandy Bridge

 
 

W przyszłym roku na rynek trafi ponad 200 modeli urządzeń z procesorami Intel Sandy Bridge i układami graficznymi NVIDIA

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia — 16 grudnia 2010 — Producenci systemów komputerowych zapowiadają wprowadzenie do sprzedaży, w pierwszej połowie 2011 r., rekordowej liczby ponad 200 modeli komputerów, opartych na procesorach Intel Sandy Bridge i wykorzystujących układy graficzne NVIDIA® GeForce®. Znajdzie się wśród nich szeroki wachlarz notebooków i desktopów takich firm, jak m.in.: Acer, Alienware, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Medion, Packard-Bell, Samsung, Sony, Toshiba i innych.

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na urządzenia o wysokiej wydajności graficznej powoduje, że producenci komputerów coraz chętniej sięgają po procesory graficzne NVIDIA GeForce, które oferują moc niedostępną dla układów zintegrowanych w takich zastosowaniach, jak gry, edycja wideo, czy filmy 3D. W przeciwieństwie do prostych układów graficznych zintegrowanych z Sandy Bridge, procesory NVIDIA GeForce pozwalają na korzystanie z zaawansowanych funkcji i obsługi najnowszych gier, łącznie z tymi wykorzystującymi DirectX 11.

David Lee, wiceprezes działu mobilnego firmy Acer powiedział: “Użytkownicy notebooków coraz częściej wykorzystują swoje komputery do odtwarzania i przetwarzania materiałów multimedialnych i gier. Układy graficzne GeForce z technologią Optimus pozwalają użytkownikom laptopów firmy Acer na osiągnięcie, w zależności od potrzeb, znakomitej wydajności graficznej lub długiego czasy pracy na baterii.”

“Zapotrzebowanie na dedykowane układy graficzne pozostaje na bardzo wysokim poziomie, który w ostatnim czasie jeszcze wrasta”, powiedział Dean McCarron z Mercury Research. W ciągu kilku najbliższych lat przewidujemy dalszy wzrost popularności dedykowanych GPU zarówno dla komputerów przenośnych, jak i stacjonarnych. Obecne prognozy zakładają podwojenie ilości sprzedanych dedykowanych procesorów graficznych między rokiem 2009 a 2014.”
“Ogromna eksplozja popularności cyfrowej rozrywki i materiałów multimedialnych, której jesteśmy świadkami pozwala zrozumieć popularność notebooków wyposażonych w układy GeForce”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes NVIDIA ds. GeForce.”

Układy graficzne NVIDIA GeForce jako jedyne oferują:

  • Wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision™, zapewniającej niezapomniane efekty 3D
  • Obsługę technologii PhysX™, gwarantującej wierne odwzorowanie fizyki w grach
  • Obsługę technologii CUDA™, pozwalającą na wykorzystanie procesorów graficznych do zadań obliczeniowych
  • Sterowniki NVIDIA Verde™, zapewniające stabilność systemu i znakomitą wydajność
  • Oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ pozwalające na podłączenie notebooków i desktopów z technologią 3D Vision do telewizorów 3D.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji: www.nvidia.pl.

Dodatkowe wypowiedzi partnerów i analityków:

Adobe
“Wydajność jest niezmiernie istotna dla profesjonalistów w zakresie kreacji – właśnie dlatego tak wielu użytkowników Adobe Creative Suite wybiera procesory graficzne NVIDIA”, powiedział Bill Roberts, dyrektor działu produktów audio i wideo w Adobe. „Zastosowany w Adobe Premiere Pro CS5 silnik graficzny Adobe Mercury Playback Engine korzysta z akceleracji sprzętowej przez GPU, co pozwala na kolosalne zwiększenie wydajności i płynną obróbkę materiału wideo w czasie rzeczywistym.”

ASUS
“Nasi klienci coraz częściej oczekują od nas znakomitej wydajności graficznej komputerów, które od nas kupują, dlatego też procesory graficzne są jednymi z najważniejszych dla nas komponentów”, powiedział SY Shian, wiceprezes i dyrektor generalny działu notebooków w ASUSTek. „Układy GeForce z technologią Optimus pozwalają nam na zaspokojenie potrzeb szerokiego spektrum odbiorców, wymagających znakomitej wydajności, pełnej obsługi gier, długiego czasu pracy na baterii oraz innych rozwiązań, jak np. 3D Vision.”

DFC Intelligence
“Gry na platformę PC stanowią ogromną część rynku gier wideo, wartego ponad 15 miliardów USD rocznie. Do 2015 r. łączne przychody na tym rynku mają wzrosnąć do 22 mld USD. Pokazuje to, jak ważny jest to rynek zarówno dla producentów sprzętu, jak i oprogramowania”, powiedział David Cole, szef DFC Intelligence.

Enderle Associates
“Zintegrowane rozwiązania graficzne od zawsze charakteryzowały się gorszą wydajnością niż układy dedykowane. Na rynku, bardziej niż kiedykolwiek definiowanym przez materiały multimedialne w wysokiej rozdzielczości, wartość dedykowanych układów graficznych jest dla konsumentów większa niż kiedykolwiek wcześniej”

Toshiba
Laptopy Toshiby z układami graficznymi GeForce dostarczają użytkownikom wyjątkowych doznań wizualnych”, powiedział Hidehito Murato, dyrektor ds. marketingu w Toshiba Corporation. „Z niecierpliwością oczekujemy wprowadzenia do naszej oferty laptopów Toshiba wyposażonych w takie technologie firmy NVIDIA, jak 3D Vision, Optimus czy PhysX.”

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: daty premiery produktów z układami graficznymi NVIDIA współpracującymi z procesorami Sandy Bridge, zapotrzebowania na moc obliczeniową w zastosowaniach graficznych oraz GPU NVIDIA, korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce z technologią Optimus, zapotrzebowania i wzrostu zapotrzebowania na dedykowane układy graficzne, wielkości produkcji dedykowanych układów graficznych w latach 2009-2014, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, 3DTV Play, 3Dvision, PhysX, Quadro, Tesla i Verde są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn