NVIDIA GeForce GT 430 – idealna karta graficzna dla Digital Media PC

 
 

Najnowszy produkt z rodziny „Fermi” zapewnia znakomitą wydajność i funkcje efektów trójwymiarowych, których nie oferują zintegrowane rozwiązania graficzne

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje

GeForce_GT_430
Geforce_Mainstream

SANTA CLARA, Kalifornia — 11 października 2010 r. Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najnowszy produkt z serii procesorów graficznych klasy Fermi: NVIDIA® GeForce® GT 430, zaprojektowany głównie do pracy w komputerach typu Digital Media PC. Jego moc umożliwia płynne wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości oraz dźwięku wysokiej jakości.

W GeForce GT 430 zastosowano najnowszy rdzeń graficzny produkowany w technologii 40nm, o nazwie kodowej GF108. Został on już wykorzystany w szeregu platform stacjonarnych i przenośnych, produkowanych przez największych dostawców OEM na świecie, w tym m.in. firm Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony. NVIDIA GeForce GT 430 jest znakomitym wyborem dla użytkowników chcących unowocześnić swoje komputery wyposażone w niskowydajne, zintegrowane układy graficzne. Nowy układ firmy NVIDIA zapewnia znakomitą wydajność przy edytowaniu fotografii i materiałów wideo, odtwarzaniu materiałów Blu-ray w stereoskopowym trójwymiarze, a także przy przeglądaniu Internetu w przeglądarkach nowej generacji, tj. akcelerowanych przez procesory graficzne. W połączeniu z technologią NVIDIA 3D Vision™ i kompatybilnym wyświetlaczem, procesor graficzny GT430 to jedyny produkt w swojej klasie, który zapewnia użytkownikom możliwość oglądania materiałów cyfrowych w pełnym, stereoskopowym trójwymiarze.

Procesor graficzny GeForce GT 430 cechuje się wydajnością nawet półtorakrotnie wyższą w porównaniu do produktów poprzedniej generacji, a także obsługuje technologię DirectX 11 (DX11), stanowiącą standard w branży produkcji gier. Co najważniejsze, produkt GT 430 zapewnia niedoścignioną kompatybilność z gramii i umożliwia osiągnięcie płynności niezbędnej do komfortowej rozgrywki w 30 najpopularniejszych grach tego sezonuii, co jest nieosiągalne dla zintegrowanych rozwiązań graficznych.

Najważniejsze cechy procesora GeForce GT 430:

  • Obsługa standardu HDMI 1.4a, niezbędnego do przesyłania materiałów 3D i wielokanałowego dźwięku cyfrowego
  • Specjalny silnik wideo, umożliwiający akcelerację materiałów Blu-ray w trójwymiarze i zapewniający optymalną jakość obrazu w pełnej rozdzielczości HD (1080p)
  • Obsługa 24-bitowego, wielokanałowego dźwięku o częstotliwości próbkowania do 192 kHz, a także strumieniowania bezstratnie kodowanego dźwięku w formacie DTS-HD Master Audio oraz dźwięku Dolby TrueHD
  • Dedykowany silnik graficzny, umożliwiający zmniejszenie poboru mocy i poziomu emitowanego ciepła
  • Obsługa technologii NVIDIA PhysX® – najbardziej wszechstronnego, wieloplatformowego rozwiązania do obsługi efektów fizycznych.

Procesory graficzne GTS 430 są dostępne od dziś w formie kart rozszerzeń. Można je nabyć od wiodących producentów kart graficznych, w tym firm ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, Jetway, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac i innych.

Zdjęcia produktu można pobrać ze strony:
//www.flickr.com/photos/nvidia/sets/72157625013686617/

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1100 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce GT są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA GeForce, Fermi, 3DVision i PhysX są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

___________________________________________
i Testowano GeForce GT 430 w porównaniu do GeForce GT 220 w rozdzielczości 1280x1024 w szeregu gier, w tym Starcraft II, Battlefield: Bad Company 2, FarCry 2, H.A.W.X, Left for Dead 2 i Batman: Arkham Asylum z ustawieniem 4xAA (poza grą H.A.W.X., w której nie użyto AA).
iiDane zebrane przez grupę NPD, wiodącą firmę badań rynkowych w branży. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn