Nowy procesor graficzny GeForce GTS 450 firmy NVIDIA zapewnia doskonałą wydajność w grach DX11 najszerszej grupie odbiorców!

 
 

Wydajność przetwarzania geometrii procesora graficznego GTS 450 prześciga 2,4-krotnie produkty poprzedniej generacji.

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia — 13 września 2010 r. — Firma NVIDIA ogłosiła dziś najnowszy produkt z serii procesorów graficznych klasy Fermi: procesor graficzny NVIDIA® GeForce® GTS 450, który zapewnia najlepszy stosunek wydajności do ceny w swoim przedziale cenowym, tj. 569zł. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez platformę Steam, stanowiącego jedną z najlepszych metod badania rodzaju sprzętu używanego przez graczy w komputerach PC, 56 procenti graczy uruchamia gry w średnich rozdzielczościach, tj. w rozdzielczości 1600x1050 i 1280x1024. Procesor graficzny GTS450 został zaprojektowany z myślą o grach uruchamianych w tych rozdzielczościach i osiąga w nich wysoką wydajność, nawet przy włączonym antyaliasingu 4X. Od dzisiaj coraz szersze grono graczy może czerpać przyjemność z gier nowej generacji, wcielając się w postacie o niezrównanym poziomie szczegółów czy podziwiając niesamowite elementy terenu, generowane z równie oszałamiającą płynnością.

W grach i aplikacjach wykorzystujących tesselację główną cechę technologii DX11 procesor graficzny GTS 450 jest szybszy o 65 procent od najbliższego konkurencyjnego produktuii. Jest on również szybszy o ponad 30%iiiw grach nowej generacji, wykorzystujących technologię DX9 i DX10, w tym m.in. w najnowszym kasowym tytule platformy PC: grze StarCraft II. Wydajność układu GTS 450 czyni z niego idealny produkt do gry w najgorętsze tytuły tego roku, takie jak Civilization V czy Hawx2 (oba tytuły obsługują tesselację), bądź Dead Rising 2.

„Procesor graficzny GeForce GTS 450 to produkt, który wprowadzi obsługę DX11 pod strzechy,” twierdzi Sid Meier, Dyrektor kreatywny w firmie Firaxis Games. „Gra Civilization V doskonale współpracuje z procesorem GTS 450, a w połączeniu z technologią 3D Vision wygląda jeszcze bardziej niesamowicie.”

„Jesteśmy bardzo podekscytowaniu premierą GeForce GTS 450 - to procesor graficzny, który zapewnia doskonałą wydajność za bardzo rozsądną cenę,” twierdzi Shinsaku Ohara, producent gry Dead Rising 2 w firmie Capcom. „Zapewniając znakomitą wydajność w grach oraz wiodące technologie, w tym obsługę 3D Vision, układ ten stanowi doskonałą platformę do gry dla fanów Dead Rising 2.”

Połączenie obsługi technologii 3D Vision™ firmy NVIDIA z doskonałą mocą przetwarzania grafiki i przepustowością wideo GeForce GTS 450 sprawia, że nowy produkt jest idealny do grania w gry lub oglądania filmów na płytach Blu-Ray w wysokiej rozdzielczości, połączonej z niesamowitymi efektami stereoskopowego trójwymiaru. Dzięki technologii NVIDIA SLI, najlepiej skalującej się platformy dla wielu procesorów graficznych, gracze mogą niemal dwukrotnie zwiększyć wydajność swoich maszyn, gdy ich budżet umożliwi dodanie drugiej karty GTS 450 do komputera.

Procesory graficzne GTS 450 są dostępne już dziś; można je nabyć u wiodących producentów kart graficznych, w tym ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac i innych.

Uwaga dla redaktorów: Zdjęcia produktów partnerów można znaleźć pod adresem: //www.flickr.com/photos/nvidia/sets/72157624819063243/

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1100 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości procesorów graficznych GTS 450 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Ge Force, Fermi, SLI, PhysX, i 3DVision są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

___________________________________

i//store.steampowered.com/hwsurvey/

ii GeForce GTS 450 1GB przeciwko Radeon HD 5750 1GB, na silniku Unigine Heaven 2.0 : 16x10, tesselacja = ekstremalna Stone Giant :16x10 Głębia ostrości=wył., Tesselacja = Wysoka; Core I7-965, X58, 6GB DDR3, Win7 64b, Sterownik NVIDIA: 260.50, Sterownik AMD: Cat 10.8. Procesor graficzny GTS 450 był szybszy o 33% w aplikacji Unigine i o 65% w aplikacij Stone Giant.

iii GeForce GTS 450 1GB przeciwko Radeon HD 5750 1GB w grze StarCraft 2. Ustawienia testów:1680x1050 4xAA/16xAF; Core i7-965, X58, 6GB DDR3, Win7 64b, Sterownik NVIDIA: 260.50, Sterownik AMD 10.8. Procesor graficzny GTS 450 był szybszy o 92 procent. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn