Nowości

NVIDIA GeForce GTX 560M wynosi notebooki dla graczy na nowy poziom wydajności i mobilności

 
 

Mobilni gracze zyskują nową, potężną broń w postaci najnowszych układów z serii GeForce GTX 500M z technologią NVIDIA Optimus.

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Toshiba Qosmio X775
Nowy laptop gamingowy firmy Toshiba jako pierwszy łączy w sobie wydajność graficzą klasy GTX z technologią NVIDIA Optimus, optymalizującą zarządzanie energią.
ASUS
Notebook Asus G74Sx wyposażony w GeForce GTX 560M zapewnia bezkompromisową wydajność w grach w rozdzielczości 1080p i w 3D.
GeForce GT 520MX
Notebook Asus G74Sx wyposażony w GeForce GTX 560M zapewnia bezkompromisową wydajność w grach w rozdzielczości 1080p i w 3D.

Tajpej— 30 maja 2011— COMPUTEX 2011— Firma NVIDIA zaprezentowała dziś pierwszy procesor graficzny dla graczy z serii mobilnych układów GeForce® 500M.

Procesory graficzne GeForce GTX 560M gwarantują bezkompromisową wydajność w grach w rozdzielczości 1080p w najnowszych grach z DirectX 11. Po raz pierwszy producenci laptopów dla graczy z najszybszymi układami GeForce GTX będą mogli wyposażyć je w technologię NVIDIA® Optimus™.

“GeForce GTX 560M w duecie z NVIDIA Optimus pozwalają na uzyskanie 50 klatek na sekundę w Duke Nukem Forever i 5 godzin pracy na baterii w Microsoft Office”, powiedział Rene Haas, dyrektor działu notebooków w NVIDIA. „To jest to, co nazywam prawdziwą wydajnością i mobilnością”.

Dostępna wyłącznie w laptopach z układami graficznymi NVIDIA technologia Optimus pozwala na znaczne wydłużenie czasu pracy na baterii poprzez automatyczne włączanie i wyłączanie dedykowanego układu graficznego wtedy, kiedy jest to potrzebne. W technologię NVIDIA Optimus wyposażonych jest 80% notebooków z procesorami z serii GeForce 500M w ofercie wszystkich najważniejszych producentów laptopów.

Układy GeForce GTX 560M oferują jeszcze wyższy stosunek wydajności do zapotrzebowania na energię niż procesory poprzedniej generacji, a co za tym idzie pozwalają na płynniejszą i bardziej realistyczną rozgrywkę w wymagających grach przy tym samym czasie pracy na baterii.

Użytkownicy układów GeForce GTX mogą grać w rozdzielczści 1080p i cieszyć się takimi rozwiązaniami, jak:

  • Obsługa NVIDIA 3D Vision™ - najlepszego i najpopularniejszego rozwiązania 3D dla notebooków
  • Obsługa NVIDIA PhysX® - technologii pozwalającej na realistyczne odwzorowanie efektów fizyki w grach
  • Obsługa architektury NVIDIA CUDA® w aplikacjach wykorzystujących moc obliczeniową układów graficznych.

Mobilne procesory graficzne GeForce GTX obsługują również technologię NVIDIA SLI™ - najlepiej skalującą się platformę wieloprocesorową, pozwalającą na uzyskanie nawet dwukrotnie wyższej wydajności niż pojedynczy układ. Dodatkowe wsparcie zapewniają znakomite sterowniki dla notebooków NVIDIA Verde™.

NVIDIA odświeżyła również swoją linię podstawowych procesorów z serii GT 500M o układ GeForce GT 520MX. Oferuje on wyższą wydajność oraz znacznie szerszy wachlarz funkcji niż zintegrowane układy graficzne1.

Notebooki z GeForce GTX 560M i technologią NVIDIA Optimus pojawią się ofercie firm Alienware i Toshiba. Zaś notebooki z GTX 560M poszerzą ofertę firm ASUS, Clevo, MSI, Medion. Komputery z GeForce GT 520MX będzie można znaleźć m.in. w cennikach firm ASUS i Samsung.

Więcej informacji: //www.nvidia.pl

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje, wydajność, korzyści oraz cena procesorów NVIDIA GeForce GTX, technologii Optimus, 3D Vision, PhysX, architektury CUDA, sterowników Verde i technologii SLI, wpływu DirectX 11, dostępności notebboków z procesorami GeForce oraz wpływu patentów firmy na technologie obliczeniowe są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 stycznia 2011. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision, CUDA, GeForce, Optimus, PhysX oraz SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

________________________________________________

1W porównaniu z Intel HD Graphics 3000. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn