Nowości

Najszybszy procesor graficzny dla notebooków

 
 

GeForce GTX 580M trafia na rynek w notebookach Alienware M18x oraz M17x i bije rekordy wydajności

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Alienware M18x
Alienware M18x bije rekordy wydajności dzięki dwóm procesorom graficznym GeForce GTX 590M pracującym w trybie SLI.
Alienware M17x
Dzięki układowi GeForce GTX 580M oraz technologii NVIDIA Optimus, Alienware M17x pozwala na 5-godzinną pracę na baterii podczas przeglądania Internetu i uzyskanie 100 klatek na sekundę w Call of Duty: Black Ops.

SANTA CLARA, Kalifornia.—28 czerwca 2011— Firma NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty najszybszego procesora graficznego (GPU)i dla komputerów przenośnych – NVIDIA® GeForce® GTX 580M. Dostępny od dziś w notebookach Alienware M18x, GTX 580M wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności komputerów przenośnych w grach. Układ montowany będzie również wkrótce w laptopach Alienware M17x, które wyposażone będą również w technologię NVIDIA Optimus™.

“Najlepsze wsparcie dla gier. Najlepsze funkcje w grach. Najwyższa dostępna wydajność. Tak w największym skrócie można scharakteryzować GeForce GTX 580M”, powiedział Rene Haas, szef działu rozwiązań dla notebooków w firmie NVIDIA. „Taka moc, jaką oferuje GTX 580M pozwala na ustawienie wszystkich parametrów na maksa – nawet w najbardziej wymagających grach”.

Pierwszy notebook wyposażony w GeForce GTX 580M, Alienware M18x, dostępny jest również w wersji z dwoma układami GTX 580M działającymi w trybie SLI®, dzięki czemu wydajność graficzna systemu jest niemal dwukrotnie wyższa. Alienware M17x będzie z kolei wyposażony w procesor GeForce GTX 580M oraz technologię NVIDIA Optimus™, dzięki czemu podczas wykonywania zadań nieobciążających karty graficznej, jak np. przeglądanie Internetu, czas pracy akumulatora sięga nawet 5 godzin. Z drugiej zaś strony, GTX 580M pozwala na osiągnięcie 100 klatek na sekundę w grze Call of Duty: Black Ops.

“Gracze, co zrozumiałe, chcą się cieszyć rozgrywką w swoich ulubionych grach w możliwie najlepszej jakości”, mówi Eddy Goyanes, product marketing manager w firmie Alienware. „Staramy się dostarczać produkty, które na to pozwalają. Dzięki premierze GeForce GTX 580M w Alienware M17x oraz możliwości zakupu M18x z dwiema kartami w trybie SLI nasza misja dostarczania najlepszych laptopów dla graczy może być kontynuowana.”

GeForce GTX 580M są najszybszymi na rynku procesorami graficznymi dla komputerów przenośnych, obsługującymi DirectX 11 i oferującymi wydajność w teselacji do 6 razy wyższą niż jakikolwiek inny układ graficzny dla notebooków.ii Dodatkowo oferują nawet do 20% lepszy stosunek wydajności do zużycia energii niż poprzednia generacja GPU.iii

NVIDIA wprowadza jednocześnie układ GeForce GTX 570M, oferujący wydajność do 20% wyższą od swojego poprzednika.iv

Oszałamiająca wydajność procesorów graficznych GeForce GTX gwarantuje płynną rozgrywkę w najnowszych grach w rozdzielczości 1080p oraz obsługę zaawansowanych technologii wyróżniających GeForce GTX na tle konkurencji:

  • Obsługa technologii NVIDIA 3D Vision, najpopularniejszej technologii 3D dla notebooków i komputerów PC, pozwalających na rozgrywkę w stereoskopowym trójwymiarze w ponad 525 grach.
  • Obsługa oprogramowania NVIDIA 3DTV Play™, pozwalającego na podłączenie notebooków z 3D Vision do telewizorów 3D.
  • Technologia NVIDIA SLI®, pozwalająca na wykorzystanie w jednym notebook dwóch układów GeForce GTX i uzyskanie do dwóch razy wyższej wydajności.
  • Technologia NVIDIA Optimus, drastycznie wydłużająca czas pracy na baterii dzięki automatycznemu przełączaniu pomiędzy zintegrowanym a dedykowanym układem graficznym w zależności od aktualnie wykonywanych przez system zadań.
  • Obsługa technologii NVIDIA PhysX®, gwarantującej realistyczne odwzorowanie efektów fizycznych w grach.
  • Obsługa technologii NVIDIA CUDA®, dzięki której procesor graficzny może spełniać funkcje obliczeniowe.
  • Sterowniki NVIDIA Verde™, gwarantujące najwyższą wydajność i stabilność.

Więcej informacji o procesorach graficznych z serii NVIDIA GeForce 500M: www.nvidia.pl

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1900 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje, wydajność, korzyści, dostępność oraz cena procesorów NVIDIA GeForce GTX, technologii Optimus, 3D Vision, 3DTV Play, PhysX, architektury CUDA, sterowników Verde i technologii SLI oraz wpływu patentów firmy na technologie obliczeniowe są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 1 maja 2011. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3DTV Play, 3D Vision, CUDA, GeForce, Optimus, PhysX oraz SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

___________________________________________________

iW oparciu o testy wydajności z wykorzystaniem najpopularniejszych benchmarków oraz gier w rozdzielczości 1920x1080 z wysokimi ustwieniami jakości obrazu w konfiguracji Intel 2.5GHz QC, Huron River chipset, 2GB DDR3 1333, Verde 275.29 or Cat 11.5a, GeForce GTX 580M vs AMD Radeon HD 6970M: 3DMark Vantage P GeForce=16240 Radeon=12616, 3D Mark 11 P GeForce=3170 Radeon=3020, Unigine Heaven Engine 2.5 GeForce=21.5 Radeon=18.8, Dirt 2 GeForce=61.9 Radeon=55.2, Stalker COP GeForce=38.2 Radeon=31.9, Call of Duty: Black Ops GeForce=107.4 Radeon=85. Szczegóły dostępne na żądanie.
iiW oparciu o Microsoft DX11 DSub11 benchmark
iiiPorównanie zużycia energii i wyników testów wydajności w grach pomiędzy GTX 480/470M oraz GTX 580/570M
ivW porównaniu do GeForce GTX 470M. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn