Nowości

NVIDIA GEFORCE GTX 590 – NAJSZYBSZA KARTA GRAFICZNA NA ŚWIECIE

 
 

Innowacyjna konstrukcja,wykorzystująca dwa procesory graficzne, jest również znacznie cichsza od konkurencyjnych produktów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

GeForce GTX 590
GeForce GTX 590
Interactive Demo

SANTA CLARA, Kalifornia —24 marca 2011 r.—Firma NVIDIA zaprezentowała dziś GeForce® GTX® 590, najszybszą i najcichszą dwuprocesorową kartę graficzną na świecie, wyposażoną w dwa układy graficzne klasy NVIDIA Fermi™. Nowa karta została zaprojektowana dla wyjątkowo zaangażowanych entuzjastów oraz osób chcących zbudować jak najszybszy komputer do gier.

Na 11-calowej, dwuslotowej karcie zmieszczono 1024 rdzenie rdzenie CUDA®, 3GB pamięci GDDR5, 6 miliardów tranzystorów oraz łącznie ponad 2200 elementów. GTX 590 może pochwalić się niesamowitą ilością 32 silników tesselacji, dzięki którym gracze będą mogli uruchomić najnowsze gry wykorzystujące DirectX 11 w rozdzielczościach 2560x1600 i wyższych. Na karcie umieszczono cztery niezależne gniazda wyjścia obrazu, dzięki czemu konsumenci mogą podłączyć do komputerów cztery oddzielne monitory lub rozłożyć obraz z gry na trzech wyświetlaczach 3D, osiągając obraz w łącznej rozdzielczości 5760x1080 oraz niesamowite i wciągające stereoskopowe środowisko do gier, dzieki technologii NVIDIA 3D Vision™ Surround.

Podobnie do innych procesorów graficznych stworzonych w myśl filozofii „DirectX 11 – tak jak trzeba” procesor graficzny GTX 590 osiąga najwyższą wydajność w grach DX11 w swojej klasiei. Oprócz tego gracze mogą skorzystać z możliwości technologii SLI® firmy NVIDIA – najbardziej skalowalnej platformy dla procesorów graficznych w branży – i zwiększyć wydajność swoich komputerów poprzez montaż drugiej karty GeForce GTX 590 w niesamowitym trybie Quad SLI.

Firma NVIDIA stworzyła kartę GTX 590 z myślą o uzyskaniu najcichszej dwuprocesorowej karty graficznej na świecie. Nowe rozwiązanie zostało wyposażone w specjalny układ chłodzenia oraz podwójne komory parowników, które zapewniają niesamowitą wydajność i niski poziom hałasu. Po pomiarach przeprowadzonych za pomocą zwykłego miernika decybeli okazało się, że karta GTX 590 wydaje z siebie 48dB przy pełnym obciążeniu, czyli dwukrotnie mniej od konkurencyjnego produktu. Różnice dla ludzkiego ucha są kolosalne – GTX 590 zapewnia w porównaniu możliwość obsługi gier 3D przy poziomie hałasu porównywalnym ze spokojnym otoczeniem biblioteki.

„GTX 590 to najlepsza karta z dwoma procesorami graficznymi, jaką kiedykolwiek stworzono,” twierdzi Drew Henry, Dyrektor generalny ds. procesorów graficznych GeForce w firmie NVIDIA. „Wysoka wydajność, obsługa gier 3D na wielu monitorach, technologia QuadSLI oraz układ chłodzenia o bardzo wysokiej kulturze pracy czynią z GTX 590 ideał dwuprocesorowej karty graficznej.”

Szacowana cena detaliczna karty w sklepach internetowych to 2849 PLN; jest ona dostępna już dziś od największych producentów kart graficznych na świecie, w tym firm Asus, Gainward, Gigabyte, MSI, POV, Palit i Zotac.

Więcej informacji na temat karty GTX 590 zawarto na stronie: //www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-590-pl.html.

Fotografie produktu GTX 590 można pobrać ze strony NVIDIA w serwisie Flickr pod adresem: //bit.ly/hZ2rpo.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji: www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych GeForce GTX 590, technologii NVIDIA 3D Vision oraz NVIDIA SLI są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 stycznia 2011 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Fermi, 3D Vision, CUDA i SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_________________________________________

iPorównanie GTX 590 z modelem HD Radeon 6990 w dwunastu grach i testach wykorzystujących DX11 w rozdzielczości 2560x1600. Zastosowano sterowniki NVIDIA 267.71 i Catalyst 11.4 Preview. Karta GTX590 osiąga wyniki lepsze przeciętnie o 11% od karty Radeon 6990. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn