Nowości

Dzięki architekturze Kepler firma NVIDIA stworzyła najwydajniejszy procesor graficzny dla notebooków

Procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 680M zapewnia nadzwyczajną wydajność w grach użytkownikom notebooków Alienware M18x i M17x

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

GeForce GTX 680M jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym procesorem graficznym dla notebooków jaki kiedykolwiek zbudowano.
GeForce GTX 680M jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym procesorem graficznym dla notebooków jaki kiedykolwiek zbudowano.
Notebook Alienware M17x z procesorem graficznym GeForce GTX 680M będzie wyposażony w technologię NVIDIA Optimus lub NVIDIA 3D Vision.
Notebook Alienware M17x z procesorem graficznym GeForce GTX 680M będzie wyposażony w technologię NVIDIA Optimus lub NVIDIA 3D Vision.
Notebook Alienware M18x będzie dostępny w konfiguracjach z jednym procesorem graficznym GTX 680M lub dwoma działającymi w trybie SLI.
Notebook Alienware M18x będzie dostępny w konfiguracjach z jednym procesorem graficznym GTX 680M lub dwoma działającymi w trybie SLI.

TAJPEJ, Tajwan i LOS ANGELES, Kalifornia —Computex 2012 i E3 2012—5 czerwca 2012 r.—Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najwydajniejszy mobilny procesor graficzny NVIDIA GeForce® GTX 680M, oparty na architekturze graficznej NVIDIA Kepler™.

GTX 680M jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym mobilnym procesorem graficznym jaki kiedykolwiek stworzono, zapewniającym użytkownikom niespotykaną dotychczas wydajność, fenomenalną energooszczędność oraz zaawansowane technologie obsługi gier.

„GeForce GTX 680M to najszybszy mobilny procesor graficzny w historii, ale to nie jest jego jedyny atut”, twierdzi Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. notebooków w firmie NVIDIA. „Nowy układ został również wyposażony w szereg nowych technologii wspomagających obsługę gier oraz w technologię Optimus, która umożliwia wydłużenie czasu pracy na baterii.”

Procesory graficzne GeForce serii 6xxM zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowo wysokiej wydajności i energooszczędności. Cechami wyjątkowymi procesorów graficznych GeForce są:

  • Adaptive V-sync (adaptacyjna synchronizacja pionowa) - nowa technologia zapewniająca większą płynność w grach
  • Zaawansowane tryby antyaliasingu - w tym tryb NVIDIA FXAA i nowy tryb TXAA, zapewniające lepszą jakość obrazu
  • Technologia NVIDIA Optimus™ - umożliwiająca wydłużenie czasu pracy komputera na akumulatorach poprzez włączanie procesora graficznego wyłącznie wtedy, gdy jest on potrzebny
  • NVIDIA PhysX® - obsługa akceleracji obliczeń fizyki w grach
  • Technologia NVIDIA 3D Vision® 2 - usprawniona technologia rozrywki w stereoskopowym 3D, zapewniająca większy, jaśniejszy i wygodniejszy obraz
  • Oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ – służące do łączenia notebooków z telewizorami 3D i zapewniające niedoścignione wrażenia z grania na kanapie
  • Wysokowydajne sterowniki Verde™ dla notebooków - obsługujące najnowsze gry i zapewniające maksymalną kompatybilność
  • Technologia NVIDIA SLI® - powoduje, że najszybszy procesor graficzny staje się jeszcze szybszy osiągając nawet dwukrotnie wyższą wydajność w grach
  • Technologia NVIDIA CUDA® - obsługa wysokowydajnych zadań obliczeniowych wykorzystujących procesory graficzne

Firma Alienware poinformowała, że notebooki M17x i M18x z procesorami graficznymi GeForce GTX 680M będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„Nacisk położony na wydajność i obsługę najnowszych technologii przez układ NVIDIA GeForce GTX 680M 2GB GDDR5 powoduje, że idealnie pasuje on do laptopów Alienware M17x i M18x”, powiedział Frank Azor, dyrektor generalny marki Alienware. „Czy za pojedynczą kartę graficzną w modelu 17x, czy za dwa układy GTX 680M w M18x, posiadacze laptopów Alienware pokochają je za tak ogromną wydajność w swoich rękach.”

Notebooki Alienware M17x będą wyposażone w procesor graficzny GeForce GTX 680M oraz technologię NVIDIA Optimus lub technologię NVIDIA 3D Vision. Notebooki Alienware M18x będą dostępne w konfiguracjach z jednym lub dwoma procesorami graficznymi GTX 680M w trybie SLI przed końcem tego miesiąca.

Procesor graficzny GeForce GTX 680M jest również dostępny w notebookach MSI GT70 oraz notebookach dla graczy Clevo, dostępnych od takich partnerów sprzedażowych jak Ava Direct, Maingear i Origin.

Więcej danych o układzie GeForce GTX 680M można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-680m-pl.html .Informacje o firmie NVIDIA i jej produktach, materiały wideo, zdjęcia, itp., dostępne są w prasowym NVIDIA.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym funkcje, dostępność i korzyści wynikające z zastosowania procesorów graficznych GeForce GTX 680M są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 kwietnia 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision, 3DTV Play, CUDA, GeForce, Kepler, Optimus, PhysX, SLI, Verde, są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

1Testy porównujące układy GeForce GTX 680M oraz Radeon 7970M zostały przeprowadzone w rozdzielczości 1920x1080. Zastosowano sterowniki w wersji 302.56 dla 680M oraz 12.4 dla Radeona. W teście 3DMark Vantage P z włączonym PhysX, 680M zdobył 25063 punktów, a AMD zdobył 20590 punktów. W grze Far Cry 2 z ustawieniami Ultra-High 1xAA/AF, 680M osiągnął 129.8 klatek na sekundę, podczas gdy 7970M uzyskał wynik 112.6 fps. W grze Dirt 3 w trybie Ultra 1xAA/AF, 680M uzyskał 80 klatek na sekundę, podczas gdy 7970M uzyskał wynik 64.5 fps. Wyższe wartości oznaczają lepszy wynik.