Technologie

GPU Boost 1.0
divider

Technologia GPU BOOST 1.0

Technologia GPU Boost pomaga wydobyć z karty graficznej pełnię mocy obliczeniowej, maksymalizując częstotliwość wyświetlania klatek w absolutnie każdej grze PC.

Przed wprowadzeniem technologii GPU Boost, układy GPU były ograniczane przez sztuczne testy, które podnosiły zużycie energii do granic możliwości, uzyskując znacznie wyższy poziom niż ten, który jest zazwyczaj obserwowany w grach. Taki „najgorszy możliwy scenariusz” zmuszał nas do obniżania częstotliwości pracy jednostek GPU (throttling), uniemożliwiając korzystanie z dostępnych zapasów mocy obliczeniowej. Technologia GPU Boost rozwiązuje ten problem poprzez stałe monitorowanie temperatury oraz zużycia energii, umożliwiając wydobycie z Twojego układu GPU pełnię wydajności bez przekraczania granic bezpieczeństwa i komfortu.

 

Technologia NVIDIA GPU Boost 1.0 wykorzystuje dostępną moc

 

FUNKCJA DYNAMIC CLOCKING (dynamiczne taktowanie)

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym i programowym, wprowadzonym w 2012 roku wraz z opartymi na architekturze Kepler układami GPU z serii GTX 600, każda aplikacja i gra działa z gwarantowaną, minimalną częstotliwością bazową taktowania zegara. Jeśli dostępna jest dodatkowa moc, włączana jest funkcja Boost Clock, zwiększając częstotliwość taktowania zegara do momentu, gdy karta graficzna osiągnie określoną moc docelową (przykładowo, 170 Watów w przypadku karty GTX 680). Ta dynamiczna regulacja częstotliwości taktowania zegara kontrolowana jest przez technologię GPU Boost 1.0, która monitoruje szereg danych i kilka razy na sekundę dokonuje w czasie rzeczywistym zmian częstotliwości taktowania i napięcia, zapewniając tym samym maksymalną wydajność w absolutnie każdej aplikacji.

Ale na tym się nie kończy. Inżynierowie z firmy NVIDIA udoskonalili technologię GPU Boost 1.0, udostępniając jej kolejną odsłonę - GPU Boost 2.0 - oferowaną wraz z kartami graficznymi z serii GTX 700 i nowszymi.