Technologie

GPU Boost 2.0
divider

Technologia GPU BOOST 2.0

Technologia GPU Boost 2.0 pomaga wydobyć z karty graficznej pełnię mocy obliczeniowej, maksymalizując częstotliwość wyświetlania klatek w absolutnie każdej grze PC. W porównaniu do pierwotnej wersji GPU Boost 1.0, rozwiązanie GPU Boost 2.0 jest szybsze i bardziej elastyczne, zapewniając użytkownikom większą kontrolę nad ich konfiguracją sprzętową.

Analizując dane od setek tysięcy użytkowników końcowych, otrzymane w ciągu roku od premiery karty GTX 680, inżynierowie z firmy NVIDIA doszli do wniosku, że temperatura układu GPU miała znacznie większy wpływ na ograniczenie wydajności niż zużycie energii. W rezultacie, na bazie echnologii GPU Boost 1.0 opracowano wprowadzoną wraz z kartami graficznymi z serii GTX 700 kolejną wersję - GPU Boost 2.0, która zwiększa częstotliwość taktowania zegara do momentu, gdy karta graficzna osiągnie ustaloną temperaturę docelową (przykładowo, 80°C w przypadku karty GTX TITAN). Dzięki tej zmianie, wydajność wzrasta o 3-7% w stosunku do wydajności osiąganej z użyciem technologii GPU Boost 1.0 (dla kart o nominalnych parametrach działania) i osiąga jeszcze wyższy poziom na fabrycznie podkręconych modelach sprzedawanych przez naszych partnerów.

 

Technologia GPU Boost 2.0 zapewnia jeszcze wyższe częstotliwości taktowania zegara układu GPU

 

Większa kontrola, mniejszy hałas

Technologia GPU Boost 2.0 oferuje również większą kontrolę użytkownikom kart GTX TITAN oraz modeli z serii GTX 700, umożliwiając im dostosowywanie zachowania się funkcji Boost, poprzez zwiększanie lub zmniejszanie docelowej temperatury przy użyciu oprogramowania firm trzecich. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość określania w przypadku starszych gier PC niższych pułapów maksymalnej temperatury, częstotliwości taktowania i poziomu generowanego podczas pracy hałasu, jak również podkręcenia w najnowszych wielkobudżetowych grach PC wszystkich tych wartości do maksimum.

 

Technologia GPU Boost 2.0 zapewnia cichą pracę karty, maksymalizując jednocześnie napięcie i pobór mocy

 

W przypadku konfiguracji z chłodzeniem wodnym układu GPU, temperatura stała się nieistotna, umożliwiając technologii GPU Boost 2.0 maksymalizację napięcia i poboru mocy, podnosząc w rezultacie częstotliwość taktowania zegara w trybie Boost znacznie ponad normę i wydobywając tym samym cały dostępny zapas mocy obliczeniowej z układów GPU z serii GTX 700, karty GTX TITAN oraz kart graficznych z najnowszej gamy GTX.