Procesory Graficzne Firmy Nvidia Sercem Urządzeń Informacyjno-Rozrywkowych W Samochodach BMW Nowej Generacji

 
 

Firma NVIDIA wprowadza nowoczesne rozwiązania graficzne w samochodach BMW, od modeli serii 7 po Mini Coopery, które zapewnią kierowcom bezpieczniejszą i przyjemniejszą jazdę

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Las Vegas — CES 2011 ­— 4 stycznia 2011 r. — Firmy BMW North America i NVIDIA ogłosiły dziś zawarcie partnerskiej współpracy, w ramach której procesory graficzne NVIDIA zostaną wdrożone w systemach nawigacji i informacji samochodów BMW nowej generacji sprzedawanych na całym świecie.

Dzięki procesorom graficznym firmy NVIDIA samochodowe systemy nawigacji BMW będą oferowały kierowcom bogaty graficznie obraz – m.in. szczegółowe modele terenu i punktów szczegółowych oraz nowy i oszałamiający interfejs. Procesory NVIDIA będą obecne w całej gamie modeli firmy BMW; w samochodach serii 7, serii 5, serii 3, w linii samochodów Mini Cooper oraz w samochodach typu SAV serii X.

System iDrive firmy BMW zapewnia kierowcy grafikę w wysokiej rozdzielczości, informacje o ruchu drogowym generowane w czasie rzeczywistym oraz dane nawigacji. iDrive został stworzony według koncepcji inteligentnego sterowania, umożliwiającej intuicyjną obsługęszeregu funkcji samochodu BMW. Możliwość wyświetlania kluczowych w danej sytuacji szczegółów i umiejętność podejmowania decyzji uprzedzających czynności użytkownika to usprawnienia, dzięki którym właściciele samochodów BMW będą mogli prowadzić bezpieczniej, sama jazda bedzie dla nich czystą przyjemnoscią.

Najważniejsze informacje / podstawowe fakty:

 •  System BMW iDrive pracuje na procesorach graficznych firmy NVIDIA:
  • Bogaty wizualnie interfejs nowej generacji
  • Nowoczesna, zaawansowana oprawa graficzna dla systemów nawigacji i informacji pojazdu
  • Ekran w wysokiej rozdzielczości (1280x600)
  • Responsywny interfejs użytkownika
 • Uczestnicy targów CES 2011 zobaczą zwiastun nowej serii pojazdów BMW 5 wyposażonych w najnowsze technologie graficzne firmy NVIDIA na zewnętrznej powierzchni wystawowej firmy NVIDIA – stoisko CP7 na Placu centralnym.

Cytaty:

 • „Rok temu rozpoczęliśmy tworzenie zaawansowanego, nowoczesnego i intuicyjnego systemu nawigacji. Potrzebowaliśmy doskonałej wydajności graficznej i odkryliśmy, że pozostałe rozwiązania nie były w stanie zapewnić mocy podobnej do tej, oferowanej przez produkty firmy NVIDIA. Nasza współpraca stanowi początek nowego, ekscytującego etapu dla kierowców BMW.”
        – twierdzi Elmar Frickenstein, Generalny wiceprzewodniczący Działu urządzeń elektronicznych i ekosystemu urzadzeń do obsługi jazdy w firmie BMW


 • „Reputacja firmy BMW została zbudowana na doskonałej przyjemności z jazdy samochodami tej firmy. Procesory graficzne NVIDIA z pewnością dostarczą kierowcom moc nowych wrażeń.”
        – Dan Vivoli, Starszy wiceprzewodniczący w firmie NVIDIA

Grupa BMW America
BMW North America, LLC istnieje w Stanach Zjednoczonych od 1975 r. Firma Rolls-Royce Motor Cars NA, LLC rozpoczęła dystrybucję pojazdów w 2003 r. Grupa BMW w Stanach Zjednoczonych rozwinęła w tym kraju usługi marketingu, sprzedaży i finansowania pojazdów marki BMW: motocykli BMW, samochodów marki MINI i marki Rolls-Royce, a także obsługuje biuro konsultantów projektowania strategicznego DesignworksUSA, biuro technologiczne w Dolinie Krzemowej i inne operacje w tym kraju. Firma BMW Manufacturing Co., LLC w Południowej Karolinie stanowi część globalnej sieci produkcyjnej Grupy BMW i jest jedyną fabryką produkującą pojazdy SAV serii X5 i X3 oraz SAC serii X6. Sieć sprzedaży Grupy BMW w Stanach Zjednoczonych obejmuje 388 salonów sprzedaży samochodów osobowych BMW, 336 salonów sprzedaży samochodów BMW typu SAV, 143 salonów sprzedaży motocykli BMW, 100 salonów sprzedaży samochodów pasażerskich MINI i 31 salonów sprzedaży samochodów marki Rolls-Royce. BMW (US) Holding Corp., siedziba główna organizacji sprzedaży Grupy BMW w Ameryce Północnej jest położona w Woodcliff Lake, New Jersey.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do:umowy partnerskiej pomiedzy BMW i NVIDIA możliwosci i funkcje procesorów graficznych NVIDIA,wpływu działania procesorów NVIDIA na system BMW iDrive są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, logotyp Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn