Nowości

Technologia NVIDIA GRID 2.0 trafia na rynek, wspierana przez czołowe firmy komputerowe

Firmy takie jak VMware, Citrix, HP i Dell, tworzą rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na bezprecedensowej wydajności technologii graficznej NVIDIA w chmurze

Christian Beer
PR-Manager EMEA NVIDIA
+49 89 6283 500 55
cbeer@nvidia.com

nvidia-grid-2

SAN FRANCISCO — VMworld — 31 sierpnia 2015 — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś technologię NVIDIA® GRID™ 2.0, pozwalającą na używanie wymagających graficznie aplikacji na każdym urządzeniu podłączonym do sieci.

Kilkanaście firm z listy Fortune 500 kończy właśnie testy wersji beta systemu NVIDIA GRID 2.0. Najwięksi dostawcy serwerów, w tym firmy Cisco, Dell, HP i Lenovo, przygotowali 125 modeli serwerów, w tym nowe serwery kasetowe, dostosowanych do pracy z rozwiązaniem GRID. NVIDIA ściśle współpracuje z firmami Citrix i VMware, aby zapewnić niezrównaną wygodę pracy użytkownikom korzystającym z wymagających graficznie aplikacji użytkowych w środowiskach zwirtualizowanych.

NVIDIA GRID 2.0 zapewnia bezprecedensową wydajność i elastyczność akceleracji zwirtualizowanych funkcji graficznych w przedsiębiorstwach. Pracownicy mogą pracować z niemal każdego miejsca na świecie, bez konieczności pobierania plików na swoje komputery, co zwiększa ich produktywność. Działy IT mogą zapewnić pracownikom natychmiastowy dostęp do potężnych aplikacji, co usprawnia rozdział dostępnych zasobów. Zwiększa się także bezpieczeństwo danych, które są przechowywane na centralnym serwerze, zamiast na dużej liczbie poszczególnych komputerów.

„Liderzy branży na całym świecie z zadowoleniem przyjęli rozwiązania NVIDIA GRID, zapewniające pracownikom dostęp do wymagających graficznie aplikacji poprzez dowolne urządzenie, bezpośrednio z centrum danych”, powiedział Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Technologia NVIDIA GRID umożliwia wydajną pracę na każdym urządzeniu w dowolnym miejscu. To prawdziwa przyszłość informatyki w przedsiębiorstwach”.

Wirtualizację narzędzi pracy w przedsiębiorstwach uniemożliwiały do tej pory słaba wydajność, niewygoda obsługi oraz ograniczone wsparcie ze strony serwerów i aplikacji. NVIDIA GRID 2.0 wykorzystuje procesory graficzne w centrach danych i usuwa wspomniane bariery, zapewniając następujące korzyści:

  1. Podwojenie liczby obsługiwanych użytkowników: W porównaniu z poprzednią wersją zaprezentowaną w ubiegłym roku, NVIDIA GRID 2.0 podwaja liczbę użytkowników obsługiwanych przez jeden serwer do 128 osób. W ten sposób firmy mogą efektywniej skalować swoją działalność, zapewniając lepsze środowiska pracy większej liczbie pracowników i zmniejszając koszt jednego środowiska.
  2. Podwojona wydajność aplikacji: Platforma NVIDIA GRID 2.0 jest oparta na najnowszej architekturze procesorów graficznych Maxwell™, dzięki czemu użytkownicy zyskują dwukrotnie większą wydajność, która nierzadko jest większa od tej jaką dysponują na własnych komputerach.
  3. Obsługa serwerów kasetowych: Przedsiębiorstwa mogą teraz uruchamiać wirtualne środowiska z wykorzystaniem technologii GRID na serwerach kasetowych, sprzedawanych przez wiodących dostawców, a nie jedynie serwerach typu rack.
  4. Obsługa systemu Linux: Platforma NVIDIA GRID 2.0 nie jest ograniczona wyłącznie do systemu Windows – mogą z niej także korzystać firmy używające akcelerowanych aplikacji graficznych pracujących pod kontrolą systemu Linux.

Pozytywne opinie na temat NVIDIA GRID 2.0
Kilkanaście firm z wielu różnych branż implementuje u siebie technologię NVIDIA GRID 2.0. Wyniki testów są obiecujące – nowy system zapewnia duże korzyści pod względem produktywności użytkownika, wydajności działu IT oraz bezpieczeństwa danych.

„Dzięki NVIDIA GRID nasi inżynierowie mogą pracować z szerokim zakresem aplikacji stworzonych do projektowania i analiz. Uproszczony proces korzystania z danych projektowych oraz eliminacja procesów replikacji danych do naszych odległych zakładów produkcyjnych zapewniły nam większą produktywność”, powiedział Fred Devoir, starszy architekt i menedżer infrastruktury IT w firmie Textron. „Dzięki wersji 2.0 możemy podwoić liczbę użytkowników korzystających jednocześnie z pojedynczego procesora graficznego oraz zwiększyć liczbę maksymalnej pamięci graficznej, a tym samym umożliwić pracę z większą liczbą aplikacji bez pogarszania wydajności. Jestem bardzo podekscytowany potencjałem, jakie zapewni to rozwiązanie przy pracy z większą grupą inżynierów”.

„NVIDIA GRID 2.0 z VMware Horizon® to kolejna innowacja w dziedzinie zwirtualizowanych środowisk dla przedsiębiorstw”, powiedział Sanjay Poonen, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań dla użytkowników końcowych w firmie VMware. „Rozwiązania komputerowe VMware dla użytkowników końcowych całkowicie odmieniły sposób pracy z technologiami, które są teraz proste w użyciu i bezpieczne. Nasza bliska współpraca z firmą NVIDIA pozwoliła nam zapewnić klientom ogromne możliwości. To jedna z najważniejszych przyczyn naszego rosnącego udziału na rynku wirtualizacji środowisk pracy”.

„W 2013 roku firmy Citrix i NVIDIA zaprezentowały wspólnie pierwsze rozwiązanie wirtualizacji procesora graficznego, które umożliwiało współdzielenie jednego procesora graficznego i zapewniło wyjątkową wygodę obsługi”, powiedział Calvin Hsu, wiceprezes marketingu produktów w dziale aplikacji dla systemu Windows firmy Citrix. „Platforma NVIDIA GRID 2.0 połączona z aplikacjami Citrix XenApp i XenDesktop obsłuży teraz większą liczbę użytkowników korzystających z wymagających aplikacji graficznych”.

„Możliwość wygodnej pracy z naszym najnowszym produktem dla komputerów biurkowych, ArcGIS Pro, w środowisku wirtualnym obsługiwanych przez platformę GRID jest bardzo ważna dla Esri”, powiedział John Meza, główny inżynier ds. wydajności w firmie Esri. „Dzięki temu rozwiązaniu nasi użytkownicy mogą pracować w dowolnym środowisku – fizycznym lub wirtualnym – według własnych potrzeb”.

„Dzięki GRID 2.0 możemy zaoferować klientom potężne, bezpiecznie i niezawodne serwery kasetowe, które pozwolą im zwirtualizować procesy oparte na wymagających aplikacjach graficznych”, powiedział Neil MacDonald, wiceprezes i dyrektor generalny w firmie HP BladeSystem. „Technologia GRID umożliwiła firmie HP wprowadzenie do oferty systemu zapewniającego obsługę największej liczby użytkowników wykorzystujących środowiska wirtualne, którą można z łatwością skalować jeśli zajdzie taka potrzeba”.

„Firma Dell jest znana z wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań, które spełniają informatyczne wymagania naszych klientów“, powiedział Brian Payne, dyrektor wykonawczy działu rozwiązań serwerowych w firmie Dell. „Dzięki bliskiej współpracy z firmą NVIDIA nasz ekosystem serwerów usprawni wydajność, bezpieczeństwo i produktywność naszych klientów korzystających z procesorów graficznych dla przedsiębiorstw”.

Poznaj NVIDIA GRID
Zapraszamy do wypróbowania systemu NVIDIA GRID za pośrednictwem programu NVIDIA GRID – jazda próbna. W ramach tego programu użytkownicy uzyskują natychmiastowy, ograniczony czasowo dostęp do akcelerowanego środowiska systemu Windows, wyposażonego w szereg wiodących aplikacji, takich jak:

  1. Autodesk AutoCAD
  2. Dassault Systèmes SOLIDWORKS
  3. Esri ArcGIS Pro
  4. Siemens NX

Rozwiązanie NVIDIA GRID 2.0 będzie dostępne dla wszystkich od 15 września 2015 roku. Więcej informacji na temat 90-dniowego okresu próbnego oraz formularz rejestracyjny można znaleźć pod tym adresem.

VMworld
Osoby odwiedzające targi VMworld zapraszamy do obejrzenia w działaniu rozwiązania GRID 2.0 na stoisku firmy NVIDIA (nr 629).

Bądź na bieżąco z technologią NVIDIA GRID:
Obserwuj nowości na temat technologii NVIDIA GRID w serwisach LinkedIn, Twitter, YouTube, na blogu firmy NVIDIA oraz forach NVIDIA GRID

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com/ i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym również, choć nie wyłącznie, oświadczenia odnośnie: funkcje, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA GRID 2.0 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ważnymi czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 lipca 2015 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia nie stanowią gwarancji przyszłych wyników i obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2015 NVIDIA Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Maxwell i NVIDIA GRID są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub w pozostałych państwach. VMware, VMworld, vSphere oraz Horizon są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi VMware, Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Pozostałe nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi odpowiednich firm, z którymi są związane. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.