Nowości

Amazon Web Services wykorzystuje procesory graficzne NVIDIA GRID

Firmy oferujące oprogramowanie w formie usług mogą korzystać z procesorów graficznych NVIDIA GRID na żądanie i strumieniować aplikacje wymagające dużej wydajności graficznej do urządzeń połączonych z Internetem

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Amazon Web Services
Nvidia Grid

SANTA CLARA, Kalifornia — 5 listopada 2013 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że technologia NVIDIA GRID jest teraz dostępna w ramach oferty Amazon Web Services (AWS), poprzez nową instancję G2 serwisu Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), zapewniającej dostęp do procesorów graficznych w chmurze obliczeniowej użytkownikom korzystającym z wymagających aplikacji graficznych i gier.

Dzięki tej usłudze użyteczność chmury obliczeniowej uległa znacznemu rozszerzeniu i nie ogranicza się już wyłącznie do przechowywania i przetwarzania danych oraz obsłudze aplikacji 2D. Teraz użytkownicy mogą korzystać z akcelerowanych przez procesory graficzne interaktywnych konsumenckich i specjalistycznych aplikacji 3D. Dzięki procesorom graficznym NVIDIA GRID, firmy oferujące oprogramowanie jako usługę (SaaS) mogą teraz zaoferować klientom rozwiązania oparte na chmurze cechujące się doskonałą wydajnością graficzną, a tym samym nadające się do prac projektowych, wizualizacji, tworzenia multimediów, gier i wielu innych zastosowań.

Już od dziś AWS oferuje klientom instancję procesora graficznego NVIDIA GRID o nazwie G2, w ramach usług w chmurze Amazon EC2.

„W AWS uważamy, że wprowadzenie procesorów graficznych do chmury przyniesie duże korzyści”, powiedział Matt Wood, dyrektor generalny sekcji Data Science w Amazon Web Services. „Procesory graficzne NVIDIA GRID w naszych nowych instancjach G2 umożliwiają renderowanie aplikacji graficznych bezpośrednio w chmurze AWS, a następnie przesłanie ich do różnorodnych urządzeń przez Internet.”

Procesory graficzne NVIDIA GRID zostały zaprojektowane z myślą o obliczeniach w chmurze i umożliwiają zastosowanie nowej generacji akcelerowanego oprogramowania SaaS, takich jak wirtualne stacje robocze, akcelerowane wirtualne pulpity oraz usługi gier. Procesory GRID zostały oparte na architekturze NVIDIA Kepler™ i są wyposażone w potężny silnik kodujący H.264, umożliwiający kompresowanie grafiki o wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym i przesyłanie jej na dowolny ekran połączony z Internetem.

W efekcie wszystkie urządzenia podłączone do Internetu – w tym komputery PC i Mac, tablety, handheldy NVIDIA SHIELD™, inteligentne telewizory, mikrokonsole czy smartfony – mogą wykorzystywać ogromną moc zapewnianą przez procesory graficzne. Rozwiązanie to zaspokoi potrzeby zarówno naukowców, projektantów, inżynierów jak i graczy.

„Obecnie coraz więcej różnorodnych urządzeń może korzystać z funkcji strumieniowania aplikacji w chmurze”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes oraz dyrektor generalny działu ds. profesjonalnej wizualizacji w firmie NVIDIA. „Dzięki mocy graficznej rozwiązań NVIDIA GRID świadczonych przez usługi AWS, firmy mogą strumieniować aplikacje do większej liczby klientów, obniżając koszty użytkowania.”

Aby ułatwić firmom wdrażanie aplikacji w instancjach G2, firma OTOY przygotowała obraz Amazon Machine Image (AMI) w dwóch wariantach – z systemami Windows i Linux – z zaimplementowanym oprogramowaniem pośredniczącym ORBX. Firmy oferujące oprogramowanie jak usługę mogą dodać swoje aplikacje do obrazu AMI przygotowanego przez OTOY i w ciągu kilku minut rozpocząć strumieniowanie swojego oprogramowania do przeglądarek odbiorców.

Aby zademonstrować potencjał strumieniowania aplikacji za pomocą rozwiązań NVIDIA GRID, firmy OTOY i Autodesk współpracują nad stworzeniem oferty obejmującej zdalny dostęp do najpopularniejszych aplikacji marki Autodesk dzięki OTOY AMI.

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA GRID dostępnych jest na stronie www.nvidia.pl/grid.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

  • Polub nas na Facebooku.
  • Połącz się z nami w serwisie LinkedIn.
  • Śledź nas na Twitterze.
  • Wyświetl filmy od firmy NVIDIA w serwisie YouTube.
  • Czytaj blog firmy NVIDIA.
  • Subskrybuj kanał informacyjny codziennych wiadomości od firmy NVIDIA za pomocą czytnika wiadomości Pulse.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //www.nvidia.pl/page/newsandevents.html i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym wydajność i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA GRID oraz jej wpływ na oprogramowanie SaaS są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 lipca 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA GRID, Kepler oraz SHIELD są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.