Nowości

NVIDIA zaprezentowała pierwsze na rynku dedykowane urządzenie do obsługi obliczeń wizualnych

NVIDIA GRID VCA to gotowe do działania i proste w obsłudze rozwiązanie do zdalnej akceleracji pracy z wykorzystaniem procesorów graficznych, przeznaczone dla małych i średnich firm

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SAN JOSE, Kalifornia — GTC 2013 — 19 marca 2013 r. — NVIDIA zaprezentowała dziś pierwsze na rynku dedykowane urządzenie do obsługi obliczeń wizualnych, które zapewnia wysoką wydajność graficzną dowolnym komputerom podłączonym do firmowej sieci, pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux lub Mac OS.

NVIDIA GRID™ Visual Computing Appliance (VCA) to potężny system oparty na procesorach graficznych, przeznaczony do uruchamiania złożonych aplikacji – na przykład oprogramowania firm Adobe Systems Incorporated, Autodesk, czy Dassault Systèmes – i przesyłania obrazu generowanego przez te aplikacje przez sieć do komputera klienta.‏‏ Technologia akceleracji z wykorzystaniem procesorów graficznych zapewnia użytkownikom taką samą wydajność jak dedykowany komputer stojący pod biurkiem.

NVIDIA GRID VCA zapewnia ogromną elastyczność małym i średnim firmom wyposażonym w podstawową infrastrukturę teleinformatyczną. Pracownicy za pomocą zwykłego kliknięcia jednej ikony mogą utworzyć wirtualną maszynę, nazywaną przestrzenią roboczą. Właściciel urządzenia może dodawać, usuwać i przenosić przestrzenie robocze, które w praktyce są dedykowanymi, wysokowydajnymi maszynami wyposażonymi w potężny procesor graficzny.

"NVIDIA GRID VCA to pierwszy produkt, który zapewnia firmom wygodne rozwiązanie do pracy z oprogramowaniem graficznym", powiedział Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. "Firmy projektowe, studia filmowe oraz inne przedsiębiorstwa mogą zapewnić pracownikom możliwość elastycznej, wygodnej i nieskomplikowanej pracy z wymagającymi aplikacjami."

NVIDIA GRID VCA jest łatwym w montażu urządzeniem zamkniętym w obudowie o wysokości 4U. Wewnątrz znajduje się 16 procesorów graficznych firmy NVIDIA. W połączeniu z oprogramowaniem NVIDIA GRID VGX, urządzenie zapewnia wydajność graficzną klasy NVIDIA® Quadro® dla 16 użytkowników jednocześnie, umożliwiając płynną pracę w wysokiej rozdzielczości i maksymalnej interaktywności.

Wsparcie branży dla NVIDIA GRID VCA
"Praca z aplikacjami akcelerowanymi przez zdalne procesory graficzne okazała się ogromnym sukcesem", powiedział James Fox, dyrektor generalny studia Dawnrunner z San Francisco, zajmującego się produkcją filmów. "Dzięki NVIDIA GRID VCA, nie musimy spędzać tygodni nad konfigurowaniem stacji roboczych i transkodowaniem plików oraz projektów. W ten sposób mamy więcej czasu, który możemy poświęcić na dopracowane produkcji dla naszych klientów. Możemy też przyjmować nowe projekty z krótszymi terminami realizacji."

"Wydajność jest kluczowym czynnikiem dla kreatywnych profesjonalistów, a nasza długotrwała współpraca z firmą NVIDIA sprawia, że mogą oni pracować z obrazami i filmami szybciej, płynniej i w bardziej interaktywny sposób", powiedział Shantanu Narayen, prezes i dyrektor generalny firmy Adobe. "NVIDIA i Adobe mają wspólny cel – zapewnić klientom najnowsze osiągnięcia technologiczne i łatwość ich wdrożenia, aby mogli skoncentrować się na własnej pracy i mieli więcej czasu na działania kreatywne. Innowacyjne i nowoczesne rozwiązania z dziedziny wirtualizacji zawarte w urządzeniu NVIDIA GRID to odzwierciedlenie nowego kierunku rozwoju."

"NVIDIA GRID VCA znacznie usprawnia pracę z oprogramowaniem SolidWorks każdemu użytkownikowi komputera PC lub Mac", powiedział Bertrand Sicot, dyrektor generalny SolidWorks w firmie Dassault Systèmes. "Scentralizowany dostęp do szybkich procesorów graficznych sprawia, że projektanci mogą szybko i łatwo tworzyć wysokiej jakości trójwymiarowe modele."

"NVIDIA GRID VCA zapewnia doskonałą wydajność i funkcjonalność naszym klientom biznesowym", powiedział Carl Bass, prezes i dyrektor generalny firmy Autodesk. "Urządzenie zapewnia naszym aplikacjom łatwy dostęp do wysokiej wydajności generowanej przez procesory graficzne, co gwarantuje najwyższą jakość tworzonych projektów."

Ceny i dostępność
Urządzenia NVIDIA GRID VCA pojawią się na rynku amerykańskim w maju tego roku i będą dostępne w konfiguracjach z 8 lub 16 procesorami graficznymi, w cenach od 24900 dolarów plus koszt rocznej licencji oprogramowania wynoszącego 2400 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/vca.

Informacje o NVIDIA GRID
Gama produktów NVIDIA GRID składa się z urządzeń, oprogramowania oraz dodatkowego wyposażenia i umożliwia dostarczenie usług akceleracji procesorów graficznych z centrum danych do odbiorcy końcowego. W ofercie znajdują się rozwiązania NVIDIA GRID dla przedsiębiorstw, urządzenia do obliczeń wizualnych NVIDIA GRID VCA dla małych i średnich firm, a także platforma GRID do obsługi gier w chmurze przeznaczona dla firm świadczących gry jako usługę.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym cena, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania NVIDIA GRID VCA oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 stycznia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA GRID oraz Quadro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.