Nowości

NVIDIA UJAWNIA SZCZEGÓŁY KOLEJNEJ KONFERENCJI TECHNOLOGII PROCESORÓW GRAFICZNYCH (GTC) na 2012 r.

 
 

Data rozpoczęcia konferencji to wiosna 2012 – Nowa witryna konferencji – Nowa seria seminariów internetowych – Informacje o lokalnych wydarzeniach

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

GTC Website
Witryna Społeczności GTC
GTC Taiwan
GTC Taiwan
GTC Israel
GTC Israel
GTC Singapore
GTC Singapore

SANTA CLARA, Kalifornia — 2 czerwca, 2011 r. — Firma NVIDIA ogłosiła dziś, że trzecia doroczna konferencja ds. technologii procesów graficznych (GPU Technology Conference - GTC), na której przedstawiane będą przełomowe osiągnięcia w dziedzinie nauk obliczeniowych z wykorzystaniem procesorów graficznych, odbędzie się w Centrum Zjazdów McEnery w San Jose w dniach 14-17 maja 2012 r.

W tym samym w czasie w Centrum odbędą się również Sympozjum akcelerowanych obliczeń wielkoskalowych Laboratorium Los Alamos oraz konferencja akademicka InPar 2012 – sympozja, podczas których prezentowane będą prace dotyczące innowacyjnej dziedziny obliczeń równoległych.

W dniu dzisiejszym uruchomiono również nową witrynę dla uczestników konferencji GTC 2012 i społeczności branży obliczeń równoległych z wykorzystaniem procesorów, dostępną pod adresem www.gputechconf.com. Serwis jest dostępny przez cały rok. Użytkownicy znajdą tam mnóstwo przydatnych narzędzi i materiałów, w tym szczegółowe zapisy wszystkich prezentacji wprowadzających, sesji technicznych i wydarzeń, narzędzia do planowania konferencji, zasoby dla mediów społecznościach i wiele więcej.

Jedną z bardziej interesujących części serwisu jest centrum nauki GTC (GTC Learning Center), w którym można znaleźć materiały edukacyjne oraz najnowsze wiadomości przeznaczona dla społeczności skupionej wokół obliczeń na procesorach graficznych. Oprócz tego w serwisie znajdziemy usługę GTC On-Demand, w której użytkownicy mogą odtworzyć ponad 300 godzin materiałów z konferencji GTC 2010. W przyszłości znajdzie się tu również seria seminariów internetowych GTC Express, na których eksperci ds. obliczeń na procesorach graficznych oraz opowiedzą o ich doświadczeniach w pracy z procesorami graficznymi.

Pierwsze seminarium internetowe zostanie udostępnione w dniu 15 czerwca 2011 r. Będzie to prezentacja Dyrektora ds. badań naukowych firmy NVIDIA, dr Davida Luebke, który przybliży nam historię obliczeń na procesorach graficznych oraz opisze ważne problemy i obszary badań, z którymi naukowcy muszą zmierzyć się w przyszłości. Następne seminarium odbędzie się 13 lipca 2011 i zostanie poprowadzone przez opublikowanego autora i eksperta ds. obliczeń na procesorach graficznych, dr Roba Farbera, który będzie mówić o praktyczności heterogenicznych superkomputerów.

Odwiedzający witrynę GTC znajdą tam również szczegółowe informacje o regionalnych wydarzeniach, które odbywają się na całym świecie, o każdej porze roku. W samym miesiącu maju ponad tysiąc naukowców, inżynierów, naukowców i deweloperów odwiedziło konferencje zorganizowane w Singapurze, Tajwanie i Izraelu. W tym roku odbędą się także wydarzenia organizowane w Japonii i Chinach.

Uczestnicy zeszłorocznej konferencji GTC w San Jose mieli dostęp do 280 godzin materiałów przeznaczonych dla naukowców, inżynierów i deweloperów zajmujących się obliczeniami, którzy chcieli pogłębić wiedzę na temat procesorów graficznych kształtujących branżę obliczeń naukowych, wizualnych i inżynieryjnych. Liczba uczestników w konferencji 2010 r. była o połowę większa, niż w roku poprzednim. Spodziewana frekwencja koneferencji w 2012 r. będzie jeszcze wyższa.

Sponsorami konferencji GTC 2012 są m.in. firmy HP, Microsoft, Supermicro, PNY, Adobe, Dell, Labolatorium Naukowe Los Alamos, Lenovo, Caps, Bull, Synnex, Next IO, GE Intelligent Platforms, Appro i AMAX.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA ((NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym czasu, możliwości oraz znaczenia konferencji GPU Conference , jak również wpływu patentów firmy na technologie obliczeniowe są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), lub SEC, w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 1go maja 2011. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn