Światowej sławy wizjoner w dziedzinie robotyki oraz pionier w dziedzinie symulacji cząsteczkowych przemówią na rozpoczęciu konferencji GTC 2010

 
 

Czołowi naukowcy, badacze i eksperci ds. wizualizacji przedstawią wyniki rocznych prac i postępów w obliczeniach wykorzystujących procesory graficzne.

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

FOR IMMEDIATE RELEASE:

Schulten
Klaus Schulten jest pełnoetatowym członkiem wydziału Instytutu Wysokiej Nauki i Technologii im. Arnolda O. Beckmana oraz profesorem fizyki z wyróżnieniem im. Maybelle L. Swanlund na Uniwersytecie Illinois.
Thrun
Sebastian Thrun jest profesorem nauk komputerowych i inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie w Stanford, a także inżynierem zatrudnionym przez Google.

SANTA CLARA, Kalifornia — 26 sierpnia 2009 r. — Firma NVIDIA zapowiedziała dziś obecność dwóch wizjonerów w dziedzinie technologii obliczeniowych, którzy dołączą do prezesa i współzałożyciela firmy, Jen-Hsun Huanga, jako mówcy otwierający Konferencję Technologii Procesorów Graficznych (ang. GPU Technology Conference – GTC).

Klaus Schulten z Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign, jeden z najlepszych biologów obliczeniowych na świecie, wygłosi mowę wprowadzającą w dniu 22 sierpnia (środa) i przedstawi największe odkrycia osiągnięte dzięki mikroskopowi obliczeniowemu. Oprócz tego usłyszymy o jego pionierskich osiągnięciach w badaniach nad zwijaniem białek (protein folding) oraz nad wirusami, w tym nad wirusem H1N1. Jego badania wykorzystują mikroskop obliczeniowy oparty na technologii procesorów graficznych, który umożliwił skoncentrowanie badań na strukturze wirusa, określenie jego reakcji na poszczególne leki i zbadanie możliwych sposobów na jego zwalczenie.

Sebastian Thrun, pionier w dziedzinie robotyki na Uniwersytecie Stanford i zasłużony inżynier firmy Google, wygłosi mowę wprowadzającą ostatniego dnia, tj. 23 września, podczas której opisze ogromne postępy w dziedzinie technologii automatycznego prowadzenia dla samochodów, jakie umożliwią obliczenia oparte na procesorach graficznych.

GTC 2010 została zorganizowana na fali ogromnego sukcesu inauguracyjnej konferencji GTC 2009. Tegoroczne wydarzenie również będzie koncentrować się na deweloperach, inżynierach i badaczach, którzy podejmują najważniejsze wyzwania obliczeniowe na świecie przy wykorzystaniu mocy procesorów graficznych.

GTC 2010 odbędzie się w San Jose w Kaliforni i potrwa od 20 do 23 września. Zapisy uczestników konferencji już trwają. Zainteresowane osoby mogą zarejestrować się oraz pobrać szczegółowe informacje na temat prezentacji wprowadzających, poszczególnych sesji, seminariów i paneli dyskusyjnych na stronie internetowej www.nvidia.pl/gtc.

„Od ostatniej konferencji GTC minął rok, w ciągu którego wiodący inżynierowie i naukowcy odkryli nowe, rewolucyjne sposoby na wykorzystanie mocy procesorów graficznych,” mówi Bill Dally, Główny Specjalista ds. Nauki w firmie NVIDIA. „Ogromne postępy poczynione na polu obliczeń za pomocą procesorów graficznych na pewno zachwycą i zadziwią uczestników tegorocznej konferencji. Jesteśmy również zachwyceni zapowiedzianymi wystąpieniami profesora Schultena i profesora Thruna, którzy przedstawią swoje wyjątkowe odkrycia oraz doświadczenia dotyczące rewolucyjnego wpływu technologii procesorów graficznych na ich obszary badań.”

Informacje o tegorocznych mówcach wprowadzających:

Klaus Schulten jest pełnoetatowym członkiem wydziału Instytutu Wysokiej Nauki i Technologii im. Arnolda O. Beckmana oraz profesorem fizyki z wyróżnieniem im. Maybelle L. Swanlund na Uniwersytecie Illinois, a także kieruje uniwersytecką grupą ds. biofizyki obliczeniowej i teoretycznej. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym: nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie biologii obliczeniowej (2008); Nagrodę Humboldta niemieckiej Fundacji Humboldta (2004); tytuł Uczonego Uniwersytetu Illinois (1996); Członek Amerykańskiego Towarzystwa Fizyki (1993); oraz Nagrodę Nernsta przyznaną przez Niemieckie Stowarzyszenie Fizykochemii (1981). Doktorat otrzymał na Uniwersytecie Harwardzkim w 1974 r.

Sebastian Thrun jest profesorem nauk komputerowych i inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie w Stanford, a także przewodniczącym Laboratorium Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu w Stanford. Otrzymał także tytuł zasłużonego inżyniera firmy Google.  Zespół prowadzony przez Thruna wygrał w 2005 r. konkurs DARPA Grand Challenge, czyli wyścig autonomicznych robotów zorganizowany przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jest pionierem na polu robotyki probabilistycznej oraz współwynalazcą usługi Google Street View. Sebastian Thrun został wybrany do Narodowej Akademii Inżynierii Stanów Zjednoczonych oraz Niemieckiej Akademii Nauk, a także jest wybranym członkiem naukowym AAAI, ECCAI oraz WTN. Magazyn Popular Science umieścił Thuna na liście „Genialnej dziesiątki,” magazyn Forbes na liście"E-Braci," a magazyn Scientific American uwzględnił profesora na liście 50 światowych przywódców technologii i strategii. Magazyn Fortune wyróżnił go jako jednego z 50 najmądrzejszych ludzi w dziedzinie technologii.  Oprócz tego magazyn WIRED umieścił Stanleya, czyli robota skonstruowanego przez Thruna, na pierwszym miejscu najbardziej wpływowych robotów wszechczasów. Thurn napisał 11 książek i ponad 300 artykułów naukowych. Doktorat otrzymał na Uniwersytecie w Bonn.

Jen-Hsun Huang jest współzałożycielem firmy NVIDIA, stworzonej w 1993 r. Huang pełni funkcję przewodniczącego, prezesa i członka Zarządu firmy od jej założenia.

Konferencja Technologii Procesorów Graficznych jest sponsorowana przez firmy Adobe, HP, Microsoft, Dell, Supermicro, PNY, Cooley, TSMC, Synnex, Samsung, NextIO, GE Intelligent Platforms, Acer, AMAX, SGI, Appro, Sutter Hill Ventures, Hynix, Citi, Dassault Systemes, Silicon Valley Bank i Deloitte.

Tagi / Słowa kluczowe:
NVIDIA, GTC, GPU, obliczenia wielkoskalowe, obliczenia równolegle, CUDA, GPGPU, Tesla, Quadro, obliczenia wysokowydajne, obliczenia wizualne, deweloperzy, bionauki, ropa i gaz, medycyna, finanse 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn