Nowości

NVIDIA prezentuje procesor graficzny GeForce GTX 560 oraz nowe, szybsze sterowniki R275.

 
 

GTX 560 to idealna karta graficzna dla nadchodzących hitowych gier, wspierająca technologie NVIDIA PhysX, Surround oraz 3D Vision

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

GeForce GTX 560
Nowy GeForce GTX 560 zapewnia znakomitą wydajność i dodaje nowe funkcje do najgorętszych gier tego lata.

Santa Clara, Kalifornia – 17 maja 2011 – Firma NVIDIA poinformowała dziś o wprowadzeniu do swojej oferty najnowszego procesora graficznego z rodziny Fermi – GeForce® GTX® 560. Dzięki niemu gracze uzyskają możliwość wykorzystania w najgorętszych grach tego lata technologii NVIDIA® PhysX®, 3D Vision™, SLI® oraz Surround™.

Według danych platformy Steami, najpopularniejszą obecnie częstotliwością, w jakiej uruchamiane są gry, jest 1920x1080. Z myślą o dostarczeniu najlepszych wrażeń w grach w takiej właśnie częstotliwości opracowano GTX 560, który dołączy do obecnego już w tym segmencie cenowych swojego starszego brata – GTX 560 Ti.

Swoją premierę ma dziś również wersja beta najnowszych sterowników, oznaczonych symbolem R275. Zwiększają one wydajność kart GeForce oraz dodają nowe funkcje w szerokiej gamie gier, m.in. Duke Nukem Forever (3D Vision), Alice: Madness Returns (PhysX), czy Dungeon Siege III (Surround)

Najważniejsze cechy sterowników R275:

  • Wzrost wydajności w wielu grach, m.in. Crysis 2 (6%), Bulletstorm (15%) oraz Portal 2 (8%)ii.
  • NVIDIA Update obsługuje teraz profile SLI
  • Usprawniono skalowanie ekranu na telewizorach HD
  • Dodano 525 nowych profile 3D Vision, m.in. dla takich gier jak Portal 2, Duke Nukem Forever, Age of Empires Online, Assassin’s Creed Brotherhood, Dungeon Siege III, itd.
  • Dodano możliwość otwierania przeglądarki zdjęć 3D w trybie okienkowym
  • Dodano wsparcie dla wielu urządzeń (notebooków, monitorów, projektorów, oprogramowania, itp.) z ekosystemu 3D Vision

GeForce GTX 560 dostępny jest od dziś w ofercie najważniejszych producentów kart graficznych, m.in.: ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno 3D, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle oraz Zotac. Sterowniki R275 można natomist pobrać z serwisu //uk.geforce.com/drivers lub z sekcji Sterowniki serwisu www.nvidia.pl

Materiał wideo pokazujący funkcje i możliwości GTX 560 można obejrzeć pod adresem: //uk.geforce.com/whats-new/articles/560-game-previews/

Zdjęcia GeForce GTX 560: //bit.ly/iZsZw7.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje, wydajność, korzyści oraz cena procesorów NVIDIA GeForce GTX 560, NVIDIA „DX11 Done Right” oraz technologii NVIDIA 3D Vision i NVIDIA SLI są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 stycznia 2011. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 3D Vision, CUDA, GeForce, Fermi oraz SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_______________________________________________

i//store.steampowered.com/hwsurvey/. W kwietniu 2011, najpopularniejszą rozdzielczością była 1920x1080. Korzystało z niej 21,14% użytkowników.
iiPorównanie wydajności sterowników w wersji 275.20 z v270.61 na Win7-64 :Bulletstorm (19x12 8xAA/16xAF, Max); 8% w Portal 2 (25x16 4xAA Max); 6% w Crysis 2 (19x12 High) 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn