Karty graficzne z układami GeForce GTX 570 – ogromna wydajność i komfortowa cisza

 
 

Nowy model, zbudowany w oparciu o procesor GTX 580, idealnym prezentem gwiazdkowym

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

GTX_570
Procesor graficzny GTX 570 osiąga najwyższą wydajność w grach DX11 w swojej klasie i jest szybszy nawet o 128 procent w najnowszych grach wykorzystujących efekty tesselacji DX11.

SANTA CLARA, Kalifornia — 7 grudnia 2010 r. — Firma NVIDIA® poinformowała dziś o wprowadzeniu do swojej oferty procesora graficznego GeForce GTX 570 – najnowszego członka rodziny GTX 500, stworzonej z myślą o entuzjastach gier PC i w pełni obsługującej technologię DirectX 11 (DX11). Procesor GeForce GTX 570 cechuje się cichą pracą i znakomitym stosunkiem wydajności do ceny, szczególnie w grach DX11. Karty zbudowane w oparciu o układy GTX 570 już od dziś można znaleźć w ofercie wiodących producentów kart graficznych, w tym firm: ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac i innych.

Podobnie jak inne układy producenta, procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 570 osiąga najwyższą wydajność w grach DX11 w swojej klasie. W porównaniu do najbliższego konkurencyjnego produktu, model GTX 570 jest szybszy nawet o 128 procenti w najnowszych grach z DX11 wykorzystujących efekty teselacji, a także osiąga wydajność wyższą o 30 procentii w grach poprzedniej generacji, (DX9 i DX10). Dzięki takim wynikom procesory graficzne GeForce pozostają topową marką na rynku procesorów graficznych przeznaczonych dla konsumentów.

Ponadto, dzięki obsłudze technologii NVIDIA 3D Vision™ i NVIDIA Surround™ procesor graficzny GTX 570 pozwala na wykorzystanie swojej ogromnej mocy do uzyskania niesamowitych stereoskopowych efektów trójwymiarowych w filmach Blu-Ray i grach 3D nawet na trzech monitorach jednocześnie. Technologia NVIDIA SLI, najlepiej na rynku skalująca się platforma dla wielu procesorów graficznych pozwala natomiast na wyposażenie komputerów w drugi procesor GTX 570 i niemal dwukrotne zwiększenie wydajności.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce GTX 500, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Fermi, 3Dvision, PhysX i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

____________________________________________________________

iProcesor GeForce GTX 570 w porównaniu z układem Radeon HD 5870 w grze H.A.W.X. 2, uruchomionej w rozdzielczości 2560x1050 (4xAA/16xAF); na platformie Core i7-965, X58, 6GB pamięci DDR3, system Win7 64bit, Sterownik NVIDIA: 260, Sterownik AMD: Cat 10.10.
iiProcesor GeForce GTX 570 w porównaniu z układem Radeon HD 5870 w StarCraft II, uruchomionej w rozdzielczości 2560x1050 (4xAA/16xAF); na platformie Core i7-965, X58, 6GB pamięci DDR3, system Win7 64bit, Sterownik NVIDIA: 260, Sterownik AMD: Cat 10.10. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn