NVIDIA wprowadza na rynek najszybszy procesor graficzny na świecie… Znowu!

 
 

GeForce GTX 580 wynosi realizm w grach na nowy poziom

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

GTX 580
GTX 580
city
Alien Vs Triangles

SANTA CLARA, Kalifornia — 9 listopada 2010 — Firma NVIDIA® poinformowała dziś o wprowadzeniu do swojej oferty nowego procesora graficznego - GeForce® GTX 580 - przeznaczonego na rynek konsumencki i zbudowanego w oparciu o architekturę Fermi. W porównaniu z poprzednią generacją układów graficznych NVIDIA procesor został gruntownie przeprojektowany, dzięki czemu zapewnia wyższą wydajność przy jednoczesnym znacznym obniżeniu zapotrzebowania na energię elektryczną.

GeForce GTX 580 oferuje najwyższą dostępną na rynku wydajność w grach wykorzystujących DirectX 11 - obsługuje również technologie NVIDIA 3D Vision™ oraz 3D Vision Surround, PhysX™, a także CUDA®, dzięki czemu systemy komputerowe oparte na kartach graficznych z GTX 580 stają się najpotężniejszymi platformami dla graczy na świecie. Połączenie nowatorskiego układu chłodzenia opartego na komorze parowej ze znacznymi usprawnieniami architektury sprawia, że karty z procesorami GeForce GTX 580 są najszybszymi i jednocześnie najcichszymi kartami w swojej klasie, oferującymi nawet o 35% lepszy stosunek wydajności do poboru energiii oraz o 30% wyższą wydajność niż najszybsze dotychczas układy GeForce GTX 480ii.

W najnowszych grach wykorzystujących teselację - kluczową cechę DirectX 11 - 512-rdzeniowy GeForce GTX 580 jest nawet do 60% szybszyiii od najmocniejszych układów konkurencji. Również w wykorzystujących DirectX 9 i 10 grach poprzedniej generacji oraz w najnowszym hicie sprzedaży - StarCraft II, GeForce GTX 580 oferuje wydajność przekraczającą możliwości konkurencji aż o 62%iv.

"Wykorzystamy możliwości, jakie dają nam układy NVIDIA GeForce GTX 580 podczas prac nad Crysis 2", powiedział Cevat Yerli, CEO firmy Crytek. "Superżołnierz broniący Nowego Jorku przed inwazją kosmitów potrzebuje najlepszych dostępnych technologii, a więc nie tylko swojego nanokombinezonu, ale również oszałamiającego realizmu DirectX 11, jaki niesie ze sobą procesor GeForce GTX 580."

"Postanowiliśmy, że karty NVIDIA GeForce będą dla nas standardem podczas tworzenia silnika graficznego Unreal Engine 3", powiedział Tim Sweeney, założyciel Epic Games. "GTX 580 oferuje jeszcze większą moc obliczeniową niż poprzednie układy NVIDIA GeForce z najwyższej półki, ale dzięki nowemu systemowi chłodzenia są jednocześnie dużo cichsze. GTX 580 jest najlepszym wyborem zarówno dla inżynierów pracujących nad technologią Unreal, jak i dla graczy oczekujących możliwie najlepszej wydajności podczas gry w Bulletstorm."

GeForce GTX 580 zapewnia również wydajność graficzną i przepustowość wideo pozwalającą na komfortową rozrywkę w grach oraz filmach Blu-ray w oszałamiającym trybie trójwymiarowym, dzięki pełnej obsłudze technologii NVIDIA 3D Vision oraz NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia "zanurzenie się" w akcji gry wyświetlanej w 3D odpowiednio na jednym lub trzech monitorach jednocześnie. Z kolei obsługa technologii NVIDIA SLI™, będącej najlepiej skalowalną platformą, pozwalającą na wykorzystanie kilku procesorów graficznych jednocześnie, gwarantuje zadowolenie użytkowników z ogromnego przyrostu mocy po zainstalowaniu w ich komputerach drugiej lub trzeciej karty GeForce GTX 580.

Wielu integratorów systemów komputerowych z całej Europy postrzega GeForce GTX 580 jako znakomity fundament ultrawydajnych systemów dla graczy.
Elan Raja, dyrektor firmy SCAN z Wielkiej Brytanii, tak ocenił nową kartę: „Chłodna, cicha i jednocześnie o co najmniej 20% wydajniejsza. GTX 580 zawładnął wszystkimi benchmarkami i jest tak cichy, że zastanowisz się dwa razy zanim podejmiesz decyzję o zamontowaniu chłodzenia wodnego”.

Erik Wickman z INET w Szwecji dodaje: „Nie mogliśmy się nadziwić jak cicha i chłodna, a jednocześnie ekstremalnie wydajna jest nowa karta. Postanowiliśmy zbudować ultrawydajny system, Inet Taurus Überkill, wykorzystujący 2 karty GTX 580 w trybie SLI. Rezultaty są absolutnie oszałamiające! Nigdy wcześniej nie widzieliśmy niczego podobnego – GTX 580 to cichy, bezkonkurencyjny zabójca!”

“GeForce GTX 580 to chłodna, cicha i niezwykle wydajna karta. Jest niesamowita!”, powiedział Niels Van Echteld z Paradigit Group (Holandia).

Karty graficzne z procesorami GeForce GTX 580 dostępne są już od dziś w ofercie partnerów firmy NVIDIA, m.in.: ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac i innych.

Najważniejsze cechy GeForce GTX 580:

  • 512 rdzeni i 16 silników PolyMorph zapewnia oszałamiającą wydajność w teselacji i moc obliczeniową w grach
  • Natychmiastowa dostępność
  • Do 35% wyższy stosunek wydajności do poboru energii
  • Nowy system chłodzenia gwarantujący najcichszą pracę w tej klasie układów
  • Nowy poziom realizmu w przetwarzaniu geometrii - 2 miliardy trójkątów na sekundę
  • Brak jakichkolwiek ograniczeń sprzętowych dla twórców najbardziej wymagających gier DX 11

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych serii GeForce GTX 500, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Fermi, 3Dvision, PhysX i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

____________________________________________________________

iStosunek wydajności do mocy obliczony przez iloraz wyniku w benchmarku 3DMark Vantage Extreme i mocy karty graficzej w Watach.
iiWydajność zmierzona w 3DMark Vantage Extreme. Platforma: Core i7-965, X58, 6GB DDR3, Win7 64-bit, NVIDIA Driver: Release 260.
iiiGeForce GTX 580 porównany z Radeonem HD 5870 w grze H.A.W.X. 2. Ustawienia: 2560x1600 4xAA/16xAF, platforma: Core I7-965, X58, 6GB DDR3, Win7 64-bit, NVIDIA Driver: Release 260, AMD Driver: Cat 10.10.
ivGeForce GTX 580 compared to Radeon HD 5870 running StarCraft II at 2560x1600 4xAA/16xAF, using Core I7-965, X58, 6GB DDR3, Win7 64-bit, NVIDIA Driver: Release 260, AMD Driver: Cat 10.10. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn