Nowości

Konferencja GTC Asia zostanie rozpoczęta w środę mową inauguracyjną prezesa firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huanga

 
 

Wydarzenie podkreśla rolę procesorów graficznych w badaniach rewolucjonizujących medycynę, inżynierię i inne kluczowe obszary nauki; mowa wprowadzająca będzie transmitowana na żywo przez Internet

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

PEKIN — GTC ASIA — 13 grudnia 2011 r. — Firma NVIDIA rozpoczyna jutro konferencję „GTC Asia” (GPU Technology Conference), następne duże wydarzenie w serii międzynarodowych konferencji ds. technologii realizowanych przez procesory graficzne, koncentrujących się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinach naukowych, akademickich i komercyjnych, możliwych dzięki obliczeniom z użyciem procesorów graficznych.

Prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang, rozpocznie to dwudniowe wydarzenie mową wprowadzającą, która odbędzie się w środę 14 grudnia, o godzinie 9:30 czasu pekińskiego (2:30 rano czasu polskiego), w Chińskim Narodowym Centrum Spotkań (sala przemówień, czwarte piętro, hol A). Usłyszymy m.in. o zastosowaniach GPU w grafice, wizualizacji i obliczeniach oraz zostaną zademonstrowane przełomowe osiągnięcia w obliczeniach wielkoskalowych w wielu obszarach naukowych, zrealizowane dzięki symbiotycznemu charakterowi przetwarzania wizualnego i równoległego. Przemówienie będzie strumieniowane na żywo poprzez internetową stronę konferencji GTC Asia firmy NVIDIA: www.gputechconf.cn/page/home-en.html.

Na konferencji GTC Asia zbiorą się liderzy czołowych organizacji i instytucji naukowych, którzy będą prowadzić szereg prezentacji, sesji technicznych, dyskusji panelowych, okrągłych stołów i sesji instruktażowych. Wydarzenie to kierowane jest głównie do programistów oraz naukowców pracujących nad skomplikowanymi problemami obliczeniowymi z wykorzystaniem mocy procesorów graficznych.

Wśród osób wykładających na konferencji znajdą się pracownicy następujących instytucji:

 • BGI (Pekiński Instytut Genomiki)
 • Instytut Inżynierii Procesów przy Chińskiej Akademii Nauk
 • Laboratoria HP (HP Labs)
 • Uniwersytet Harvarda
 • Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji
 • Laboratorium Narodowe Stanów Zjednoczonych w Oak Ridge
 • Uniwersytet Nankai
 • Narodowe Centrum Obliczeń Wielkoskalowych
 • Schlumberger
 • Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju
 • Szwajcarskie Centrum Obliczeń Wielkoskalowych, Politechnika Federalna w Zurychu
 • Tokijski Instytut Technologii
 • Instytut Mikroelektroniki przy Uniwersytecie Tsinghua

Na konferencji GTC Asia odbędzie się także Szczyt Firm Wschodzących, na którym promowane są firmy rewolucjonizujące branżę komputerową za pomocą obliczeń z użyciem procesorów graficznych. Ponadto zapraszamy na Warsztaty CUDA dla Studentów, przeznaczone dla przyszłych ekspertów na polu obliczeń wielkoskalowych. Oprócz tego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących wydajnych obliczeń eksaskalowych, prowadzonych przez Tokijski Instytut Technologii, Instytut Inżynierii Procesów przy Chińskiej Akademii Nauk, Szwajcarskie Centrum Obliczeń Wielkoskalowych, Laboratorium Narodowe Stanów Zjednoczonych w Oak Ridge, Narodowe Centrum Obliczeń Wielkoskalowych przy Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign, Włoską Narodową Radę Naukową i firmę NVIDIA.

Firma NVIDIA zapewnia symultaniczne tłumaczenie wszystkich sesji technicznych i mów wprowadzających, które będą dostępne jednocześnie w języku angielskim i mandaryńskim.

Sponsorzy GTC Asia: Dell, HP, Lenovo, Supermicro, ASUS, Autodesk, Inspur, Sugon, CAPS, Hynix, Leadtek, Acceleware, Amazon, GPUs Technologies ltd, Kingchannel, Mathworks, The Portland Group oraz ZanQi Technology Development Co., Ltd.

Więcej informacji na temat programu konferencji GCT Asia, wiadomości o wydarzeniu oraz dostęp do samej mowy wprowadzającej można znaleźć na stronie internetowej GTC Asia.

Większość sesji i prezentacji z konferencji GTC Asia zostanie zarchiwizowanych i udostępnionych publicznie po zakończeniu wydarzenia w archiwum materiałów NVIDIA GTC.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2100 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym godziny rozpoczęcia poszczególnych spotkań w trakcie trwania konferencji GTC Asia oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 października 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn