Profesjonalne układy graficzne NVIDIA NVS: doskonała jakość obrazu na 8 monitorach jednocześnie

 
 

Profesjonalne rozwiązanie, zwiększające produktywność i redukujące koszty eksploatacji dzięki minimalnemu poborowi energii oraz dużej elastyczności

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Thrun
NVIDIA-NVS
NVIDIA-NVS

SANTA CLARA, Kalifornia — 1 grudnia 2010 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś o dostępności handlowej profesjonalnych układów graficznych NVIDIA® NVS™ 300 przeznaczonych dla środowisk biznesowych i zapewniających wyjątkową jakość obrazu nawet na ośmiu monitorach jednocześnie, przy niewielkim poborze energii.

Procesor graficzny NVS 300 jest o 25% sprawniejszy energetycznie w porównaniu do poprzedniego modelu1. Układ został zaprojektowany do pracy w systemach wymagających wysokiej niezawodności, np. w centrach dowodzenia, na parkietach giełdowych, itp.

Łatwość wdrożenia, niski koszt i wydajność energetyczna procesora graficznego NVS sprawiły, że układ stał się standardem wśród środowisk biznesowych, w których istnieje potrzeba stosowania wielu wyświetlaczy.

Procesor graficzny NVS 300 upraszcza czynności administracyjne działów IT, ponieważ oferuje wszechstronność obsługi wielu wyświetlaczy zamkniętą w niewielkiej karcie o niskim profilu. Niezależnie od wykorzystywanego wyświetlacza (LCD, DLP oraz plazmowe) czy rodzaju systemu, w jakim został zastosowany (mieści się w obudowach typu tower, płaskich stacjach roboczych, a nawet w obudowach SFF), NVS 300 zapewnia świetną jakość obrazu i możliwość podłączenia przez gniazda VGA, DVI, DisplayPort i HDMI, w rozdzielczościach sięgających 2560x1600 pikseli.

Dzięki nowej, wbudowanej technologii NVIDIA Mosaic™2 i oprogramowaniu do zarządzania pulpitami nView®, firmy NVIDIA, procesor graficzny NVS 300 zwiększa produktywność użytkowników, umożliwiając wydajne zarządzanie pulpitami systemu Windows na wielu wyświetlaczach. Technologia NVIDIA Mosaic umożliwia rozciągnięcie paska zadań i przezroczyste skalowanie dowolnej aplikacji nawet na ośmiu wyświetlaczach jednocześnie. Dzięki tej technologii można zastosować jedną lub większą liczba kart z procesorem graficznym NVS 300 do obsługi wielu niezależnych wyświetlaczy lub jednego wyświetlacza o ultrawysokiej rozdzielczości.

„NVS 300 to produkt dla wymagających przedsiębiorstw, które wymagają wysokiej wydajności, lepszych możliwości zarządzania i ogromnej opłacalności,” twierdzi Jeff Brown, Dyrektor generalny Grupy ds. rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Układy obsługują starsze i nowoczesne rodzaje wyświetlaczy, dzięki czemu klienci mogą zmodernizować swoje urządzenia bez ingerowania w istniejące, często skomplikowane instalacje.”

Wyprodukowane przez firmę NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości
Projekt, konstrukcja oraz obsługa techniczna procesora NVS300 zapewniają niezawodność i najdłuższy możliwy czas pracy w nawet najbardziej wymagającym środowisku. Firma NVIDIA oferuje również usługi indywidualnej obsługi klienta dla przedsiębiorstw.

Procesor NVS 300 jest zgodny z normą EnergyStar i został wyposażony w technologię zarządzania energią, która umożliwia osiągnięcie wyjątkowej wydajności energetycznej – urządzenie dostosowuje ilość pobieranej mocy do liczby użytkowanych aplikacji, nie zmniejszając przy tym wydajności. Niezawodna konstrukcja pasywnego układu chłodzenia umożliwia cichą pracę i zwiększa żywotność urządzenia.

Dostępność i cena
Procesor NVIDIA NVS 300 (149 USD) jest dostępny w wersjach przeznaczonych dla szyn PCI Express x16 i x1. Można go zakupić od największych dostawców OEM i komputerów PC, a także od autoryzowanych dystrybutorów: firmy PNY Technologies w Ameryce Północnej i Europie, firmy Leadtek na obszarze Azji i Pacyfiku oraz firmy ELSA w Japonii.

Więcej informacji: //www.nvidia.pl/page/quadronvs.html

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do procesorów graficznych NVIDIA NVS 300; Technologii NVIDIA Mosaic; NVIDIA nView oraz wpływu opatentowanych rozwiązań firmy na branżę obliczeniową są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, nView, Mosaic oraz NVS są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

____________________________________________________________

1Układ NVS 300 pobiera o 5,5 W mniej mocy w porównaniu z układem NVS 295.
2Technologia NVIDA Mosaic jest obsługiwana wyłącznie w systemie operacyjnym Windows 7. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn