Nowe układy graficzne NVIDIA Quadro – moc architektury Fermi dla każdego inżyniera i projektanta

 
 

Profesjonalne rozwiązania graficzne klasy średniej i podstawowej o doskonałym stosunku wydajności do ceny i równie doskonałych możliwościach wizualizacji obliczeniowej w aplikacjach nowej generacji

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia. — 4 października 2010 r. — Firma NVIDIA® zaprezentowała dziś nowe produkty rozszerzające linię profesjonalnych rozwiązań graficznych Quadro®, opartych na architekturze Fermi™. Nowe układy to Quadro 2000 z 192 rdzeniami CUDA™, przeznaczony do systemów mid-range oraz stworzony z myślą o systemach klasy podstawowej Quadro 600, posiadający 96 rdzeni CUDA. Dzięki nowych produktom ogromna moc obliczeniowa i wizualizacyjna architektury Fermi jest teraz dostępna we wszystkich segmentach rynku.

Procesor graficzny Quadro 2000 osiąga 1,5-krotnie wyższą wydajność geometryczną w porównaniu do poprzedniego rozwiązania Quadro klasy średniej1 i wykorzystuje nową technologię skalowalnego silnika geometrii (ang. Scalable Geometry Engine) firmy NVIDIA drastycznie zwiększającą wydajność w aplikacjach CAD i DCC, takich jak SolidWorks czy 3ds Max.

“Jesteśmy przekonani, że technologia firmy NVIDIA zaimplementowana w nowych profesjonalnych rozwiązaniach Quadro, opartych na architekturze Fermi, znacznie zwiększy efektywność i komfort pracy użytkownikom SolidWorks na całym świecie," skomentował Nick Iwaskow, dyrektor Alliances, Dassault Systèmes SolidWorks Corp. “Certyfikowane w niedalekiej przyszłości rozwiązania Quadro 2000 umożliwią projektantom i inżynierom tworzenie prac z wykorzystaniem wysoce szczegółowej geometrii, symulacji i analiz w czasie rzeczywistym oraz obrazów o jakości, jakiej oczekują.”

Nowy procesor graficzny Quadro 600 montowany jest na kartach o połowie standardowej wysokości i zapewnia najlepszy stosunek wydajności do zużytej energii w branży2 podczas pracy w takich aplikacjach, jak Autodesk AutoCAD 2011, dzięki czemu profesjonalni projektanci mogą pracować z dwukrotnie większymi, dwukrotnie bardziej złożonymi modelami w porównani z tymi, których obsługę umożliwiały rozwiązania poprzedniej generacji dla klasy podstawowej.

„Na ostatniej Konferencji technologii procesorów graficznych, świat dowiedział się o potędze naszej architektury Fermi i o rozwiązaniach złożonych problemów, które zostały wypracowane przy pomocy procesorów graficznych Quadro firmy NVIDIA,” powiedział Jeff Brown, Dyrektor generalny grupy ds. rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Nowe rozwiązania Quadro zapewniają moc obliczeniową wszystkim użytkownikom pracującym z profesjonalnymi aplikacjami do realizacji CAD i tworzenia materiałów multimedialnych.”

Procesory graficzne Quadro 2000 i Quadro 600 posiadają 1 GB pamięci graficznej i współpracują z technologią NVIDIA 3D Vision Pro, umożliwiającą pracę ze stereoskopowym, trójwymiarowym obrazem najwyższej jakości.

 

Zaprojektowane i wyprodukowane przez NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości

Profesjonalne karty graficzne Quadro zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę NVIDIA z myślą o zapewnieniu jak najwyższej wydajności, niezawodności, kompatybilności oraz stabilności w pracy z profesjonalnymi aplikacjami. Rozwiązania Quadro zapewniają niezawodność niezbędną profesjonalistom i stanowią najlepsze rozwiązania dla użytkowników, którzy wykorzystują profesjonalne aplikacje w codziennej pracy. Wiodący niezależni dostawcy oprogramowania, jak Adobe, Autodesk i Dassault Systemes, nieprzerwanie certyfikują profesjonalne rozwiązania Quadro jako kompatybilne z profesjonalnymi aplikacjami tych firm.

Nowe procesory graficzne Quadro 2000 i Quadro 600 obsługują standardy branżowe, w tym Open GL 4.1, DirectX 11, DirectCompute, Shader Model 5.0 i OpenCL. Wykorzystują również architekturę obliczeń równoległych NVIDIA CUDA™, która drastycznie zwiększa wydajność obliczeniową. Produkty Quadro obsługują 30-bitowy kolor (10 bitów na kolor), umożliwiając wyświetlenie miliardów różnorodnych kolorów i osiągnięcie bogatego, wyraźnego obrazu z najszerszym dynamicznym zakresem barw. Procesory graficzne Quadro 2000 i Quadro 600 są zgodne ze standardem PCI Express 2.0 i zostały stworzone z myślą o bardzo cichej pracy; akustyka pracy urządzeń została dostosowana do ultracichych środowisk biurkowych stacji roboczych.

Najnowsza linia procesorów graficznych Quadro wykorzystuje architekturę przetwarzania równoległego CUDA oraz silniki akceleracji aplikacji (ang. AXE - Application Acceleration Engines), dzięki którym mogą zapewnić najwyższą na świecie wydajność przy pracy z szeregiem aplikacji. Nowe rozwiązania zostały ponadto wyposażone w technologię Mosaic firmy NVIDIA3, dzięki której dowolna aplikacja może zostać rozszerzona nawet na osiem wyświetlaczy wysokiej rozdzielczości. Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z aplikacji CATIA, 3ds Max, PowerPoint czy GoogleEarth – wystarczy kliknąć przycisk maksymalizacji okna, a aplikacja zostanie natychmiast rozszerzona na wszystkie wyświetlacze podłączone do komputera.

“Stacje robocze Dell Precision projektowane są z myślą o użytkownikach profesjonalnych, którzy wymagają od swoich systemów najwyższej wydajności obliczeniowej, graficznej i maksymalnego poziomu integracji aplikacji od różnych producentów”, twierdzi Greg Weir, starszy kierownik działu ds. stacji roboczych Dell Precision i marketingu ISV. „Procesory graficzne NVIDIA Quadro w stacjach roboczych Dell Precision zapewniają spełnienie wszystkich tych warunków .”

Dostępność i cena
Procesory graficzne Quadro 2000 (sugerowana cena detaliczna 429 Euro) i Quadro 600 (sugerowana cena detaliczna 159 Euro) są dostępne już dziś od wiodących producentów stacji roboczych, takich jak firma Dell i HP, a także od autoryzowanych partnerów dystrybucji, w tym: firmy PNY Technologies w Ameryce Północnej i Europie, firmy Leadtek na obszarze Azji i Pacyfiku oraz firmy ELSA w Japonii.

Więcej informacji można otrzymać w witrynie: www.nvidia.pl/quadro. Śledź NVIDIA Quadro w serwisie YouTube oraz na Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1100 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA Quadro 2000 i 600, architektury Fermi, technologii NVIDIA Scalable Geometry Engine, architektury obliczeń równoległych CUDA; wiedzy eksperckiej w dziedzinie obliczeń wizualnych i równoległych oraz wpływu patentów firmy na współczesną dziedzinę obliczeń naukowych odkrycia są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA, Fermi, Quadro, 3DVision Pro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

___________________________________________
1 W oparciu o ilość trójkątów rysowanych w ciągu sekundy w porównaniu z Quadro FX 1800.
2 Maksymalne zużycie mocy produktu Quadro 600 (40W) porównane z maksymalnym zużyciem mocy produktu AMD FirePro V4800 (69W).
3 Technologia Mosaic zostanie udostępniona w ostatnim kwartale 2010 r. wraz z nowymi sterownikami. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn