Nowości

Układy graficzne NVIDIA Quadro 2000D dla zaawansowanych wizualizacji medycznych

 
 

Nowe układy NVIDIA Quadro w ofercie Agfa Healthcare, NDS Surgical Imaging oraz Siemens Healthcare

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Santa Clara, Kalifornia, 14 marca 2011 r. – Firma NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowych układów graficznych NVIDIA® Quadro® 2000D, przeznaczonych do wykorzystania w profesonalnych systemach wizualizacji medycznych. Nowe karty powiększają tym samym rodzinę profesjonalnych układów graficznych Quadro, zbudowanych w oparciu o architekturę NVIDIA Fermi. Quadro 2000D gwarantują wyświetlanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości w aplikacjach wspierających diagnostykę w szpitalach, klinikach i innych środowiskach wymagających najwyższej jakości obrazu w celu zapewnienia skutecznej i precyzyjnej diagnostyki.

Karty NVIDIA Quadro 2000D wyposażono w dwa złącza DVI, za pośrednictwem których do wyświetlaczy przesyłany jest obraz o barzo wysokiej rozdzielczości (do 10 megapikseli), wymagany do precyzyjnej diagnostyki. Quadro 2000D wyświetlają obraz w 10- i 12-bitowej skali szarości, co pozwala na wykrycie nawet najbardziej subtelnych różnic tonalnych w wyśwetlanych obrazach. Karty obsługują również standard DICOM, umożliwiający jednolitą i precyzyjną kalibrację monitorów.

“Staramy się projektować jak najlepsze systemy do wizualizacji diagnostycznej w medycynie i właśnie dlatego od wielu lat wykorzystujemy układy graficzne Quadro wraz z naszymi wyświetlaczami Dome”, powiedział Peter M Steven z NDS Surgical Imaging. „Dzięki nowym Quadro 2000D i ich obsłudze 10-bitowej skali szarości możemy w pełni wykorzystać możliwości naszych monitorów.”

Inną funkcją wyróżniającą Quadro 2000D jest technologia NVIDIA Mosaic™, pozwalająca na rozciągnięcie wywietlanego obrazu na wiele monitorów, bez poświęcania wydajności. Jedna stacja roboczna z czterema kartami Quadro 2000D może wyświetlać obraz nawet na 8 monitorach. Technologia NVIDIA SLI® Multi-OS pozwala z kolei na jednoczesne wyświetlanie obrazu z systemów Windows i/lub Linux, działających na tej samej stacji roboczej.

Dzięki technologiom NVIDIA® 3D Vision oraz 3D Vision Pro, karty Quadro 2000D potrafią wyświetlać bogate i realistyczne obrazy trójwymiarowe.

“Technologie firmy NVIDIA w połączeniu z naszym systemem trójwymiarowego USG pozwala diagnostykom na uzyskanie niezwykle szczegółowych, trójwymiarowych obrazów płodu podczas badań prenatalnych”, mówi Barbara Del Prince z Siemens Healthcare. „3D Vision pozwala nam na uzyskanie realistycznych wizualizacji, natomiast karty NVIDIA Quadro 2000D zapewniają najwyższą wydajność, jakość i skalowalność”.

“Stacje robocze Agfa HealthCare IMPAX EE PACS wyposażone w karty Quadro 2000D łączą w sobie najwyższą wydajność przetwarzania obrazu, szeroki zakres wyświetlanych odcieni szarości, tak niezmiernie ważną w diagnostyce medycznej oraz zgodność z ogromną liczbą wyświetlaczy”, powiedział Dr. Frank Unglauben z Agfa HealthCare. „Połączenie tych technologii pozwoli lekarzom i radiologom na znaczne zwiększenie skuteczności i precyzji ich diagnoz.”

Zaprojektowane i wyprodukowane przez NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości
Profesjonalne karty graficzne zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę NVIDIA tak, aby zapewniać najwyższy poziom niezawodności, wydajności, kompatybilności oraz stabilności w profesjonalnych zastosowaniach.

Dostępność i ceny
Karty NVIDIA Quadro 2000D otrzymały certyfikat zgodności i są dostępne wraz ze stacjami roboczymi HP Z800, Z600 oraz Z400, a także Dell Precision T7500, T5500, T3500 oraz R5400 (w USA), za pośrednictwem programu Dell Software & Peripherals (S&P).

Quadro 2000D dostępne są u autoryzowanych dystrybutorów: PNY Technologies w USA i Europie, ELSA w Japonii oraz Leadtek w rejonie Azji i Pacyfiku. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 429 Euro.

Więcej informacji: //www.nvidia.pl/object/product-quadro-2000d-pl.html.

NVIDIA Quadro na YouTube i Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje procesorów graficznych NVIDIA oraz NVIDIA Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro, 3D Vision i 3D Vision Pro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn