Nowości

Nowy procesor graficzny Quadro 400 firmy NVIDIA zapewnia projektantom i inżynierom dziesięciokrotnie więcej mocy

 
 

Profesjonalne narzędzie dla projektantów i inżynierów cechuje się wysoką wydajnością energetyczną i innymi zaletami, zapewniając ogromną wartość

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

SANTA CLARA, Kalifornia. — 5 kwietnia, 2011 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś procesor graficzny NVIDIA Quadro® 400 – nowe rozwiązanie graficzne do profesjonalnych zastosowań, które umożliwia projektantom i inżynierom pracę w oparciu o wysoką moc obliczeniową procesora graficznego.

Procesor graficzny Quadro 400 firmy NVIDIA został stworzony z myślą o pracy z aplikacjami do zastosowań profesjonalnych, w których zapewnia nawet pięciokrotnie wyższą wydajność w porównaniu do wysokowydajnych kart graficznych przeznaczonych na rynek konsumencki. Nowy układ oferuje również nawet dziesięciokrotnie wyższą wydajność przy pracy w popularnych aplikacjach CAD/CAM1.

Quadro 400 kosztuje jedynie 169 USD i cechuje się doskonałą wydajnością energetyczną, gdyż zużywa nie więcej niż 35 W mocy. Niewielkie wymiary karty umożliwiają zmieszczenie jej w dowolnej stacji roboczej, w tym również w komputerach z obudowami o małych gabarytach (SFF).

Dzięki 512 MB pamięci DRR3 procesor Quadro 400 umożliwia pracę z szerokim zakresem modeli projektowych. Ponadto dzięki wbudowanemu 30-bitowemu silnikowi kolorów (10 bitów na kolor), który obsługuje dynamiczny zakres jednego miliarda kolorów, nowy procesor zapewnia wysoką jakość obrazu. Sterowniki procesora graficznego Quadro 400 zostały zoptymalizowane i certyfikowane pod kątem współpracy z wiodącymi aplikacjami do zastosowań profesjonalnych.

„Projektanci i inżynierowie, zarówno ci pracujący nad dużymi złożeniami, jak i ci, którzy tworzą ich najmniejsze komponenty, wykorzystują w pracy procesory Quadro”, twierdzi Jeff Brown, dyrektor generalny Grupy ds. rozwiązań profesjonalnych firmy NVIDIA. „Procesor graficzny Quadro 400 to narzędzie, które zapewnia, że praca projektanta zostanie wykonana poprawnie – zwłaszcza, gdy pracuje on w aplikacjach do zastosowań profesjonalnych, takich jak Autodesk AutoCAD.”

Nowy procesor graficzny Quadro 400 cechuje się następującymi funkcjami:

  • Ujednolicona architektura sterowników – która stanowi gwarancję wstecznej i następczej kompatybilności sterowników z oprogramowaniem do zastosowań profesjonalnych, a także ułatwia montaż nowego rozwiązania.
  • Sprzętowe przycinanie okien 3D – akceleracja regionów przycinania zapewnia szybszy przesył danych pomiędzy oknem a buforem ramki, tym samym zwiększając całkowitą wydajność grafiki.
  • Możliwość podłączenia do wyświetlaczy wysokiej jakości – nowy procesor graficzny obsługuje panele o ultrawysokiej rozdzielczości i generuje na nich obraz w fenomenalnej jakości, a także obsługuje połączenia przez dwa aktywne złącza, w tym DVI dual-link, obsługując rozdzielczości do 3840 x 2400 przy 24Hz na każdym panelu i DisplayPort (DP) do rozdzielczości 2560 x 1600.
  • Technologia NVIDIA® Mosaic™Umożliwia rozszerzenie przestrzeni roboczej nawet na osiem wyświetlacze (gdzie jedna karta obsługuje dwa wyświetlacze), rozszerzanie paska zadań na wszystkie wyświetlacze, a także przezroczyste skalowanie dowolnej aplikacji. Technologia współpracuje z wieloma monitorami lub pojedynczym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, a także współpracuje z oprogramowaniem do zarządzania pulpitami NVIDIA nView®.

Procesor Quadro 400 firmy NVIDIA obsługuje również technologię aktywnych okularów migawkowych 3D – NVIDIA 3D Vision™ i 3D Vision Pro, która umożliwia tworzenie wizualizacji w wyraźnym, stereoskopowym trójwymiarze dla biurkowych stacji roboczych i wspólnych przestrzeni roboczych.

Zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane przez firmę NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości
Podobnie do innych profesjonalnych kart graficznych marki Quadro, procesor graficzny Quadro 400 został zaprojektowany w celu zapewnienia najlepszej w branży wydajności i niezawodności pracy z aplikacjami do zastosowań profesjonalnych, gwarantowanej przez firmę NVIDIA. Firmy nieprzerwanie certyfikują profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro, mając na względzie użytkowników, którzy zarabiają za ich pomocą na życie.

Dostępność i cena
Procesor graficzny Quadro 400 (sugerowana cena detaliczna 169 USD) jest już dostępny dla stacji roboczych Z800, Z600 i Z500 marki HP, a także wszystkich stacji roboczych CELSIUS marki Fujitsu. W ciągu tego i następnych miesięcy procesor graficzny pojawi się również w wybranych modelach stacji roboczych Lenovo ThinkStation D20, C20, S20 i E30. Nowe rozwiązanie można też nabyć od partnerów kanału NVIDIA Quadro, w tym firmy PNY Technologies na terenie Ameryki Północnej i Europy, firmy ELSA na terenie Japonii i firmy Leadtek na terenie Azji i Pacyfiku.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań graficznych Quadro firmy NVIDIA można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/quadro.

Śledź NVIDIA Quadro w serwisie YouTube oraz na Twitterze: @NVIDIAQuadro.

_________________________________________

15-krotny wzrost wydajności w oparciu o wynik Pro/Engineer w teście SPEC Viewperf 11 w porównaniu do NVIDIA® GeForce® GTX 580 na standardowej przemysłowej stacji roboczej (Core i7 965 3,2 GHz, płyta główna X58, 6 GB RAM, Win7 – wersja 64-bitowa, sterowniki w wersji 265.81). 10-krotny wzrost wydajności w oparciu o rezultaty testu SPEC Viewperf 10 w porównaniu do systemu Sandy Bridge (2 GHz, 4 GB, Win 7 – wersja 64-bitowa). SPEC® oraz nazwa programu testującego SPECviewperf® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Standard Performance Evaluation Corporation. Podane powyżej rezultaty porównawczych testów wydajności odpowiadają wynikom opublikowanym na stronie www.spec.org – stan na 8 grudnia 2010. Aby zapoznać się z najnowszymi wynikami testów wydajności przeprowadzonych za pomocą programu SPECviewperf®, odwiedź witrynę www.spec.org/gwpg. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn