Nowości

Nowe układy NVIDIA Quadro otwierają erę mobilnych superkomputerów

 
 

Nowa seria profesjonalnych procesorów graficznych dla komputerów przenośnych zbudowana w oparciu o architekturę NVIDIA Fermi

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Santa Clara, Kalifornia – 22 lutego 2011 – Firma NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej linii profesjonalnych procesorów graficznych Quadro®, przeznaczonych dla mobilnych stacji roboczych. Te przeznaczone dla inżynierów, projektantów, grafików czy specjalistów w zakresie edycji wideo układy wykorzystują architekturę NVIDIA Fermi, łączącą w sobie wydajność graficzną z ogromną mocą obliczeniową przetwarzania równoległego, dzięki której laptopy z procesorami Quadro zamieniają się w mobilne superkomputery.
Nowa seria układów Quadro dysponuje dwukrotnie większą liczbą rdzeni CUDA™ oraz dwukrotnie większą ilością pamięci graficznej w porównaniu z poprzednią generacją:

 • Quadro 5010M (Ultra-High End):
  384 rdzenie CUDA; 4 GB pamięci GDDR5; zaprojektowana dla mobilnych stacji roboczych 17,3”
 • Quadro 4000M (High End):
  336 rdzeni CUDA; 2 GB pamięci GDDR5; zaprojektowana dla mobilnych stacji roboczych 17,3”
 • Quadro 3000M (High End):
  240 rdzeni CUDA; 2 GB pamięci GDDR5; zaprojektowana dla mobilnych stacji roboczych 17,3”
 • Quadro 2000M (Mid-Range):
  192 rdzenie CUDA; 2 GB pamięci DDR3; zaprojektowana dla mobilnych stacji roboczych 15,6”
 • Quadro 1000M (Mid-Range):
  96 rdzeni CUDA; 2 GB pamięci DDR3; zaprojektowana dla mobilnych stacji roboczych 15,6”

“Od wielu lat, rok po roku, NVIDIA pokazuje, że jest prawdziwym liderem innowacji w branży technologicznej”, stwierdził Dr. Jon Peddie, prezes firmy analitycznej Jon Peddie Research. „Wprowadzenie nowej linii układów Quadro bez żadnych wątpliwości wskazuje, że NVIDIA zachowa swoją dominującą pozycję wśród producentów układów graficznych dla mobilnych stacji roboczych.”

Nowy standard wydajności dla mobilnych stacji roboczych – NVIDIA Quadro 5010M
Flagowy model – Quadro 5010M wyposażony jest w pamięć z funkcją ECC (Error Correction Code) z możliwością przeprowadzania ultraszybkich, 64-bitowych obliczeń podwójnej precyzji. Gwarantuje to dużą dokładność, bez konieczności poświęcania wydajności, we wszelkich typach zastosowań, poczynając od aplikacji z dziedziny obrazowania medycznego, a na analizie strukturalnej kończąc.

Quadro 5010M wyposażono w 4 GB szybkiej pamięci GDDR5, zapewniającą płynną pracę nawet przy dużych i złożonych projektach. Wydajność przetwarzania geometrii osiąga blisko miliard trójkątów na sekundę, co jest wartością nieosiągalną dla innych rozwiązań tego typu.

Mobilne superkomputery z NVIDIA Quadro
Podobnie jak w przypadku układu NVIDIA Quadro 5000M, zaprezentowanego w ubiegłym roku i będącego jak dotąd najszybszym procesorem graficznym dla mobilnych stacji roboczych najszybszego (montowanego m.in. w notebookach Dell Precision M6500 czy HP EliteBook 8740w), nowe NVIDIA Quadro oferują:

 • Obsługę architektury obliczeń równoległych NVIDIA CUDA – mobilne procesory graficzne Quadro zapewniają drastyczny wzrost wydajności w najbardziej wymagających pod względem obliczeniowym zastosowaniach, jak np. ray tracing, przetwarzanie wideo czy symulacje dynamiki płynów, itp.

 • NVIDIA 3D Vision™ Pro - tworzą najbardziej zaawansowane i oferujące najwyższą jakość środowisko wizualizacji stereoskopowej 3D w aplikacjach takich firm jak Autodek, Dassault Systemes, Siemens czy Agilent.

 • Technologia NVIDIA Scalable Geometry Engine™ gwarantuje ogromną wydajność przetwarzania geometrii w szerokim zakresie aplikacji naukowych, CAD i DCC, pozwalając użytkownikom na płynną pracę z modelami i scenami o stopniu skomplikowania wielokrotnie wyższym, niż było to możliwe dotychczas.

 • Technologia NVIDIA GPU Tessellation Engine – dzięki obsłudze OpenGL 4.1, Shader Model 5.0 oraz DirectX 11, teselacja drastycznie podnosi poziom szczegółowości wyświetlanych obiektów i tekstur bez konieczności poświęcania wydajności

 • Certyfikacja dla aplikacji – wsparcie szerokiego wachlarza profesjonalnych aplikacji, wykorzystujących OpenGL 4.1, Shader Model 5.0, DirectX 11, a także standardy DirectCompute i OpenCL. Firmy takie jak Adobe, Autodesk czy Dassault Systemes zalecają wykorzystanie układów NVIDIA Quadro w swoich aplikacjach dla uzyskania najwyższej wydajności.

Wykorzystanie nowych procesorów graficznych NVIDIA Quadro dla mobilnych stacji roboczych zapowiedzieli już najważniejsi producenci tych urządzeń.

Więcej informacji: //www.nvidia.pl/page/quadrofx_go.html

NVIDIA Quadro na YouTube i Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje procesorów graficznych NVIDIA oraz NVIDIA Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro, 3D Vision i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn