Nowości

NVIDIA i HP stworzyły nową formę stacji roboczych

Pierwsza stacja robocza dla profesjonalistów typu All-in-One z wyświetlaczem 27 cali wyróżnia się smukłą, zajmującą niewiele miejsca obudową oraz bezkompromisową wydajnością graficzną

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 14 luty 2012 r. — Po raz pierwszy w historii stacje robocze zostały uwolnione z nieporęcznych tradycyjnych obudów typu tower, dzięki wprowadzanemu na rynek komputerowi HP Z1 Workstation – pierwszej na świecie stacji roboczej typu All-in-One, która została wyposażona w wysokowydajne profesjonalne karty graficzne NVIDIA® Quadro®.

Stacja robocza HP Z1 wyposażona jest w 27-calowy monitor, który można otworzyć w sposób przypominający podniesienie maski samochodu, co znacznie ułatwia wymianę części i modernizację komputera bez użycia jakichkolwiek narzędzi1. Elegancka obudowa komputera zajmuje niewiele miejsca, ale w żaden sposób nie ogranicza możliwości pracy z aplikacjami 3D wykorzystywanymi przez projektantów, inżynierów oraz profesjonalistów odpowiedzialnych za media cyfrowe i branżę rozrywkową.

Kluczowym elementem stacji HP Z1 jest nowa linia procesorów graficznych NVIDIA Quadro. Zaprojektowane w toku długoletniej współpracy między firmami HP i NVIDIA, nowe układy pobierają mniej mocy i wydzielają mniej ciepła, a przez to nie muszą być intensywnie chłodzone. Ciche procesory graficzne NVIDIA Quadro 500M, Quadro 1000M, Quadro 3000M i Quadro 4000M zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o stacjach roboczych typu all-in-one i zapewniają możliwość dobrania układu graficznego do własnych potrzeb.

„Firmy HP i NVIDIA połączyły siły w celu uwolnienia stacji roboczej z tradycyjnej prostokątnej obudowy”, powiedział Jeff Brown, dyrektor generalny Grupy rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „HP Z1 przekształca znany, nieporęczny kształt stacji roboczej w coś zupełnie nowego i przebojowego – pierwszą w tej branży stację roboczą typu All-in-One.”

„Coraz większa liczba profesjonalistów potrzebuje komputerów o wysokiej wydajności graficznej, które zapewniają płynność i wygodę pracy z aplikacjami wykorzystującymi grafikę trójwymiarową,” twierdzi Jim Zafarana, wiceprezes i dyrektor generalny grupy rozwiązań komercyjnych w firmie HP. „Procesory graficzne NVIDIA Quadro montowane w naszych stacjach roboczych HP Z1 zapewniają moc obliczeniową, jakiej wymagają obecnie profesjonaliści z branż kreatywnych.”

Owocna współpraca
Nowa linia profesjonalnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro przeznaczonych dla stacji roboczych typu All-in-One powstała w wyniku bliskiej współpracy między firmami HP i NVIDIA, w ramach której prowadzono prace nad stworzeniem procesorów spełniających bardzo rygorystyczne normy dotyczące wydzielanej temperatury, osiąganej wydajności i parametrów mechanicznych. Współpraca zaowocowała stworzeniem szeregu nowych dedykowanych procesorów graficznych, które umożliwiają stacjom HP Z1 wykorzystanie wyjątkowej wydajności graficznej w obudowach, które dotychczas kojarzyły się z komputerami przeznaczonymi na rynek konsumencki.

Najwyższa w branży jakość obrazu
Nowa linia procesorów graficznych Quadro dla komputerów All-in-One zapewnia najlepszą jakość i wydajność grafiki w branży. Nowe układy obsługują do 2GB szybkiej pamięci GDDR52, umożliwiając osiągnięcie wyjątkowo wysokiego poziomu interaktywności podczas pracy z większymi zestawami danych. Dynamiczna teselacja pozwala na tworzenie bardziej szczegółowych brył, co ułatwia komponowanie rzeczywistych środowisk i scen.

Architektura obliczeń równoległych NVIDIA CUDA®, zaimplementowana w komercyjnym oprogramowaniu takich firm jak Adobe czy Autodesk, zwiększa ich wydajność dzięki uwolnieniu procesora centralnego od złożonych obliczeń. 10-bitowa głębia kolorów zapewnia najwyższą precyzję i dokładność cyfrowego obrazu wideo.

Rozwiązania grafiki profesjonalnej NVIDIA Quadro zostały zaprojektowane z myślą o jak najwyższej jakości, wydajności i niezawodności, a ich przydatność została potwierdzona certyfikatami producentów wielu wiodących narzędzi programowych do prac CAD, tworzenia materiałów cyfrowych i badań naukowych, w tym takich firm, jak Adobe, Autodesk i Dassault Systèmes.

Dostępność i cena
Profesjonalne procesory graficzne Quadro firmy NVIDIA dla stacji roboczych typu All-in-One, w tym modele Quadro 500M, 1000M, 3000M oraz 4000M są już dostępne. Więcej informacji na temat tych układów oraz cen nowych stacji roboczych HP Z1 typu All-in-One, które zostały wyposażone w te procesory graficzne, można znaleźć pod adresem //www.hp.com/z1.

Śledź informacje o stacjach roboczych i rozwiązaniach NVIDIA Quadro w serwisie YouTube oraz na Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2200 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływ i korzyści wynikające z zastosowania profesjonalnych układów graficznych Quadro, współpracy pomiędzy NVIDIA i HP oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 października 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA oraz Quadro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_______________________________________________________

1 Wszystkie dane techniczne odpowiadają typowym danym parametrów podawanym przez producentów części firmy HP; faktyczne wyniki mogą być inne od podanych.
2 2 GB pamięci GDDR5 jest dostępne w modelach NVIDIA Quadro 3000M i Quadro 4000M.