Nowości

Bezprecedensowa wydajność układu NVIDIA Quadro K5000 teraz dostępna dla użytkowników komputerów Mac Pro

Najpotężniejszy profesjonalny procesor graficzny jaki kiedykolwiek powstał dla komputerów Mac znacznie przyśpiesza procesy projektowania i tworzenia treści

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

AMSTERDAM — IBC 2012 — 7 września 2012 r. — Dobra wiadomość dla profesjonalistów pracujących na komputerach Mac – firma NVIDIA wprowadza na rynek karty graficzne NVIDIA® Quadro® K5000 dla komputerów Mac Pro, zapewniające wysoką wydajność graficzną, a tym samym większą produktywność.

Procesor graficzny Quadro K5000 dla komputerów Mac został stworzony na podstawowe najszybszej i najwydajniejszej architektury graficznej na świecie, czyli NVIDIA Kepler™. Zapewnia on ogromną wydajność dla komputerów Macintosh, znacznie przyśpieszając pracę projektantów i osób tworzących materiały multimedialne.

Główne cechy procesora graficznego NVIDIA Quadro K5000 dla komputerów Mac to:

  • obsługa wyświetlaczy typu Cinema 4K (o rozdzielczości 4096x2160),1 dzięki której profesjonaliści tworzący treść mogą pracować z materiałami filmowymi w wysokiej rozdzielczości
  • nowy silnik, który może obsłużyć do czterech wyświetlaczy jednocześnie2
  • 4 GB pamięci graficznej, która zapewnia płynniejszą pracę z aplikacjami do projektowania i tworzenia materiałów
  • procesor Quadro K5000 zbudowany na podstawie architektury NVIDIA Kepler, dzięki czemu uruchomione na nim aplikacje do tworzenia grafiki pracują nawet dwa razy szybciej od kart Quadro 4000 opartych na architekturze Fermi dla komputerów Mac3, zużywając przy tym mniej prądu
  • możliwość zainstalowania dwóch procesorów graficznych Quadro K5000 w jednym komputerze Mac Pro
  • obsługa standardów OpenGL, OpenCL i NVIDIA CUDA

„Procesor graficzny NVIDIA Quadro K5000 cechuje się doskonałą wydajnością w środowisku OpenGL i CUDA, dzięki czemu jest idealnym narzędziem do przetwarzania obrazu w programie DaVinci Resolve 9”, powiedział Grant Petty, dyrektor generalny w firmie Blackmagic Design. „Wielu artystów pracujących nad korekcją kolorów w programie DaVinci Resolve potrzebuje jak największej wydajności, a jeden procesor graficzny oparty na architekturze Kepler wystarczy do pracy z obrazami o rozdzielczości 4K w czasie rzeczywistym.”

Procesory graficzne NVIDIA Quadro K5000 dla komputerów Mac są idealne do prac nad montażem materiału wideo, korekcją kolorów, łączeniem obrazów i renderowania obrazów 3D technologią raytracingu. Oprócz tego procesor Quadro K5000 for Mac zachowuje pełną wydajność i funkcjonalność w środowisku Apple Boot Camp, przy pracy z profesjonalnymi aplikacjami stworzonymi dla systemu Microsoft Windows.

„Procesory graficzne Quadro K5000 dla komputerów Mac będą miały ogromny wpływ na proces tworzenia cyfrowych materiałów”, powiedział Greg Estes, dyrektor ds. branży medialnej i rozrywkowej w firmie NVIDIA. „Jest to najpotężniejszy produkt dla komputerów Mac, którego funkcjonalność i wydajność znacząco wpływają na proces pracy, a także umożliwiają tworzenie cyfrowych materiałów z niespotykaną dotychczas prędkością”.

Procesory graficzne NVIDIA Quadro zostały zaprojektowane, stworzone i przetestowane przez firmę NVIDIA pod kątem doskonałej wydajności, kompatybilności i solidności niezbędnej profesjonalistom. Ponadto procesory te są certyfikowane przez wiodących producentów oprogramowania.

Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA Quadro K5000 for Mac zostaną wprowadzone do sprzedaży przez wybranych resellerów Apple oraz autoryzowanych partnerów kanału dystrybucyjnego, w tym PNY Technologies w Europie i obu Amerykach, ELSA w Japonii oraz Leadtek w krajach Azji i Pacyfiku. Szacunkowa cena to 1879 Euro + VAT.

Śledź informacje o stacjach roboczych NVIDIA Quadro w serwisie YouTube oraz na Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, cena, cechy, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesorów graficznych NVIDIA Quadro oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA, Kepler oraz Quadro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_____________________________________________

1 Obsługa wyświetlaczy Cinema 4K (4096x2160@24p) jest dostępna wyłącznie w połączeniu z wyświetlaczami obsługującymi standard HDMI 1.4 4K.
2 Cztery złącza wyświetlaczy: dwa DVI-DL i dwa DisplayPort 1.2.
3 Na podstawie testów wewnętrznych firmy NVIDIA.